Aforyzmy

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteczka Aforystów". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
nietzsche, aforyzmy
literatura piękna
wiedzima

Wybrał, opracował i wstępem opatrzył Stefan Lichański.

źródło opisu: Państwowy Instytut Wydawniczy, 1973

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Bleaktree | 2016-06-28

Zabawny pomysł, żeby z piszącego aforyzmami wynotowywać aforyzmy. To taki rodzaj mimetyzmu, czy symulakrum...?

książek: 2049
Justyna | 2015-09-25
Przeczytana: 25 września 2015

Tylko kilka aforyzmów zapadających w pamięć, cała reszta jest zbyt oczywista. Zawód.

Małgosia | 2012-04-09

"Aforyzmy" są zbiorem wybranych przez tłumaczy twórczości Nietzsche'go tak zwanych złotych myśli z kilkunastu jego dzieł.
Daję ocenę bardzo dobrą, tylko dlatego, że Nietzsche nie pochwalał tego rodzaju klasyfikowania : lepsze - gorsze i pisania sentencji.

Oczywiście znalazłam w "Aforyzmach" wiele interesujących cytatów, które nie ukrywam, zapisałam, mimo wszystko wiem jak i inni czytelnicy Nietzsche'go, że wiele perełek pominięto.

blabla | 2011-02-24

błe