Historia filozofii dla wszystkich

Dumonts Handbuch Philosophie
83-7404-036-X
filozofia
filozofia i etyka

Nie jest ważne, w jaki sposób dochodzimy do potrzeby filozofowania: czy przez "zadziwienie światem", przez niemożność uwolnienia się od dziecięcych pytań w rodzaju: "Dlaczego Bóg jest dobry? Dlaczego człowiek umiera?", czy może przez Kantowskie pytania o to, jak daleko sięga ludzkie poznanie. Nie ma to znaczenia. Na pewno jednak warto zaopatrzyć się w odpowiedni oręż - w wiedzę o tym, jak filozofowali słynni myśliciele.
KTO, KIEDY, DLACZEGO?
DWA I PÓŁ TYSIĄCA LAT FILOZOFII W JEDNEJ KSIĄŻCE.

Sylwia Szydełko | 2013-01-17

Najlepsze książka o Historii Filozofii. Jak tytuł mówi "Dla wszystkich" i tak faktycznie jest :)
Prosty przekaz, ciekawe informacje i te podstawowe.
Polecam wszystkim, którzy zaczynają przygodę z filozofią lub chcą pogłębić swoją wiedzę

Mikolaj Frycz | 2016-03-20
Na półkach: Filozofia, Przeczytane

Dwa i pół tysiąca lat myśli europejskiej na lekko ponad 400 stronach małego formatu - to się nie mogło skończyć dobrze. Poglądy maksymalnie skondensowane i okrojone. Na początek jednak wystarczy.

rozbojniczka | 2016-08-08
kaka | 2016-06-09