Aforyzmy

Friedrich Nietzsche Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Biblioteczka Aforystów klasyka
Państwowy Instytut Wydawniczy
nietzsche aforyzmy
klasyka
Biblioteczka Aforystów
nietzsche aforyzmy

Mała, podręczna i stara książeczka z ogromną mocą. Aforyzmy, które trzeba czytać wiele razy i smakować. Nie są to banalne myśli. Kupiłem w antykwariacie za 5zł.

Zabawny pomysł, żeby z piszącego aforyzmami wynotowywać aforyzmy. To taki rodzaj mimetyzmu, czy symulakrum...?

Na półkach: , , , ,

Tylko kilka aforyzmów zapadających w pamięć, cała reszta jest zbyt oczywista. Zawód.

"Aforyzmy" są zbiorem wybranych przez tłumaczy twórczości Nietzsche'go tak zwanych złotych myśli z kilkunastu jego dzieł.
Daję ocenę bardzo dobrą, tylko dlatego, że Nietzsche nie pochwalał tego rodzaju klasyfikowania : lepsze - gorsze i pisania sentencji.

Oczywiście znalazłam w "Aforyzmach" wiele interesujących cytatów, które nie ukrywam, zapisałam, mimo wszystko wiem jak...

• Filozofia
  • Chcę w prezencie