Gdańsk w literaturze. Bibliografia od roku 997 do dzisiaj. Tom pierwszy : około 998-1600

Seria: Biblioteka Gdańska
Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria
Gdańsk
A--

Gdańsk w literaturze. Bibliografia od roku 997 do dzisiaj jest edycją w zamyśle sześciotomową. Bibliografia przeznaczona jest dla wszystkich zainteresowanych obrazem miasta utrwalonym na kartach literatury pięknej. W zamierzeniu ma być nie tylko pomocą naukową dla badaczy literatury poszukujących utworów dotyczących Gdańska, ale również swoistym przewodnikiem po lekturach i kopalnią informacji o mieście dla szerszego kręgu odbiorców.

źródło opisu: terytoria.com.pl

źródło okładki: terytoria.com.pl