Zgłosuj na książki roku 2017

Uczta stulecia. Dawne i nowe legendy gdańskie

Wydawnictwo: Oskar
legendy, podania, baśnie, historia, Gdańsk
Trikster

Być może lektura "Uczty stulecia" pozwoli nam nieco inaczej, aniżeli zwykliśmy to czynić dotąd, spojrzeć na wspaniałe gdańskie budowle, kryjące w sobie niejedną niespodziankę, na sławnych synów tego miasta lub też goszczące w nim niegdyś osobistości, wreszcie zrozumieć także to, co zawiera się w określeniu "genius loci". Jakże bowiem mówić o "duchu miejsca" bez znajomości kultury duchowej dawnych gdańszczan, kultury, której przecież legendy i podania stanowią nieodłączną i jakże ważną cząstkę.
[fragment "Od autora"]

źródło opisu: Wydawnictwo Oskar, 1994