Gdańsk według Güntera Grassa

Wydawnictwo: Urząd Miejski w Gdańsku
literatura piękna
Abdita

„Gdańsk według Güntera Grassa” to kolejna promocyjna publikacja z cyklu nietypowych przewodników po mieście.

Układ przewodników zaprojektowany został przez wyobraźnię pisarzy, a ich zawartość stanowią cytaty z najbardziej znanych książek autorów, dla których miasto nad Motławą jest literackim bohaterem i partnerem dialogów.

źródło opisu: Urząd Miejski w Gdańsku, 2007

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Loki | 2013-08-01

Arcy-ciekawy przewodnik - fani Grassa mieszkający w Trójmieście będą zadowoleni, przyjezdni również. Osobiście byłem zaskoczony zmianą niektórych miejsc - niestety na gorsze - szczególnie Wrzeszcz wypada wielce niekorzystnie - już bohaterowie "Psich Lat" zwracali uwagę na stan niektórych dzielnic, dziś jest jeszcze brudniej.

gelinde | 2013-06-13
Przeczytana: 10 czerwca 2013

Książka dla tych, dla których literatura Grassa jest nie do przejścia.
Dostępna na stronie: http://www.gdansk.pl/multimedia,91,6349.html