Wielki skok na pociąg

Wydawnictwo: Amber
Great train robbery
powieść
hunter

Anglia, rok 1854. Kolej parowa jest coraz częściej wykorzystywana do przewozu cennych przesyłek. Wiadomość o wielkim transporcie złota staje się wyzwaniem dla Edwarda Pierce'a - dżentelmena i genialnego złodzieja. Wraz z grupą najlepszych mistrzów w swoim fachu opracowuje plan wielkiego skoku...

"Ekscytująca, oparta na faktach XIX-wieczna wersja »Żądła«"
"New York Times Book Revie

Shimik | 2015-07-23

Crichton jak zwykle niezawodny:) Książka jest bardzo ciekawa i trzyma w napięciu aż do ostatniej chwili. Jest to kawał dobrej roboty bestselerowego autora z lat dziewięćdziesiątych, jego książki zostały zekranizowane i stały się hitami kinowymi:) Dla kogoś kto potrafi stworzyć takie książki należy się hołd w postaci zapoznania się z jego twórczością! Podobało mi się i powiem Wam czytajcie Michaela Crichtona!!!

mariusz | 2014-04-21
Przeczytana: 21 kwietnia 2014

Niezwykle ciekawy styl obrał Crichton do napisania tej powieści, czym bardzo mnie zaskoczył. Książka jest jakby reportażem pisanym na podstawie zeznań świadków w sprawie Wielkiego skoku na pociąg. Autor szczegółowo opisuje przygotowania, przebieg i skutki napadu na pociąg przewożący złoto.Główny bohater Edward Pierce mimo iż jest złodziejem może wzbudzić sympatię w czytelniku za swój spryt, inteligencję i dżentelmeński styl bycia. Książka zawiera niezwykle ciekawe opisy życia społecznego w czasach wiktoriańskiej Anglii. Widać, iż autor niezwykle skrupulatnie przygotował się do napisania tej książki , co u Crichtona nie powinno dziwić. Serdecznie polecam "Wielki Skok Na Pociąg" miłośnikom powieści kryminalnych a wielbicieli Michaela Crichtona z pewnością zaskoczy styl w jakim napisana jest książka. Moja ocena bardzo dobra!!!

Michał | 2011-02-21
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 21 lutego 2011

Zbeletryzowana, oparta na faktach książka opisuje wielki skok na pociąg przewożący złoto, który odbył się w 1854 roku. Dane do książki zostały zaczerpnięte z zeznań świadków podczas procesu mózgu tego przedsięwzięcia.

Książka napisana jest ciekawie, podzielona na cztery części, a te na krótkie rozdziały. Pozwala to na wygodne czytanie, nawet jeśli nie mamy zbyt wiele czasu.

Język jest ciekawy, autor też dodaje swoje wyjaśnienia paru kwestii które dla współczesnego czytelnika mogą być niezrozumiałe.

Bandytę możemy podziwiać za spryt, albo potępiać za zbrodnię. Choć zdaje się, że jest z niego dość sympatyczna osoba.
Dowiadujemy się też paru ciekawych faktów, jak np, że syfilis leczono wtedy stosunkiem z dziewicą (sic!).

Jest to doskonała pozycja do czytania, jeśli mamy ochotę na historię kryminalną z dreszczykiem emocji w tle.

Kolejna dobra książka Crichtona. Może inna niż poprzednie, ale warta przeczytania.

Przemek | 2013-11-21
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 21 listopada 2013

Dopracowany w każdym szczególe kryminał ,wymieszany z powieścią przygodową.Co i rusz czytelnik zasypywany jest garścią ciekawostek umiejętnie wplecionych w nurt głównej fabuły.Crichton,na mój gust;dobrze przygotował się do napisania tej powieści i sprawił,że po prost nie sposób się od niej oderwać...

kazique | 2013-02-19

Czy ktoś mi jest w stanie polecić książkę w tym samym tytule , o podobnej tematyce? Błagam, bo ta książka to arcydzieło złodziejskiego kryminału

Eliza | 2011-09-06
Przeczytana: 06 września 2011

W roku 1855 w Anglii dokonano zuchwałej kradzieży złota przewożonego koleją.
Edward Pierce - dżentelmen obracający się w wysokich sferach towarzyskich przez ponad rok przygotowywuje się na ten "wielki skok". Mimo dopracowania planu w najmniejeszych szczegółach, pojawiają się przeciwności a Pierce podejmuje ryzyko aby osiągnąć swój cel.
Czy mu Piersowi sie uda? Czy zdoła realizować swój pomysł?
Przy okazji opisu tej niesamowitej historii, autor zamieścił wiele interesujących szczegółów i faktów dotyczących realiów życia w XIX-wiecznej Anglii.
Rewelacyjna książka, napisana ciekawym językiem i co najważniejsze oparta na faktach.

Mad | 2013-01-13
Na półkach: Przeczytane, Beletrystyka
Przeczytana: 2011 rok

Ciekawa powieść oparta na autentycznych wydarzeniach. Ciekawie pokazano cały proces planowania i egzekucji "wielkiego skoku"..

wielebny | 2013-10-23
Przeczytana: wrzesień 2013

Coś pięknego. Krótko i na temat. Akcja i tajemniczość plus wiele faktów historycznych.

killersteward | 2015-12-16

W sumie nic "wielkiego", hehe... Sporo faktów i przedstawień realiów życia XIX-wiecznej Anglii. Taka powieść dokumentalna rzekłbym.