Dawka geniuszu

Wydawnictwo: Amber
The Dark Fields
978-83-241-3402-1
lek, geniusz, narkotyk, MDT, giełda

Genialny lek, dzięki któremu każdy może stać się... genialny? A gdyby istniał naprawdę? Stymuluje inteligencję, wyzwala energię, wspomaga pamięć, pozwala błyskawicznie przetwarzać informacje - tak szybko, że można dostrzec prawidłowości na rynku papierów wartościowych. Eddie Spinola, copywriter i niespełniony pisarz, zaczyna zażywać nowy, niewprowadzony jeszcze na rynku lek. Efekty są...

Stymuluje inteligencję, wyzwala energię, wspomaga pamięć, pozwala błyskawicznie przetwarzać informacje - tak szybko, że można dostrzec prawidłowości na rynku papierów wartościowych. Eddie Spinola, copywriter i niespełniony pisarz, zaczyna zażywać nowy, niewprowadzony jeszcze na rynku lek. Efekty są fantastyczne: w jedną noc Eddie pisze książkę, w jeden dzień przyswaja obcy język, a potem zaczyna grać na giełdzie i zarabiać pieniądze o jakich mu się nie śniło. Do chwili gdy pojawiają się skutki uboczne...

źródło opisu: Wydawnictwo AMBER, 2009

źródło okładki: http://wydawnictwoamber.pl

ivv | 2016-03-29

Najpierw obejrzałam film, a potem przypadkowo natknęłam się na książkę. Film był świetny, a i książkę czytało się szybko - wciągała. Polecam jedno i drugie.

ZARAZA | 2013-10-14
Przeczytana: październik 2013

"Dawka geniuszu" to wciągający i ciekawy thriller. Pomysł na całość jest świetny. To, co mi się najbardziej podoba - zmusiła mnie do refleksji. Polecam, warto przeczytać :)

Kamelinium Apogeum | 2011-03-25
Na półkach: Przeczytane, Własne
Przeczytana: 24 marca 2011

Na tą książkę natknęłam się zupełnie przypadkiem, szlajając się po "Matrasie". Była w promocji, nic nie znaczące 9.90, a byłam pod niezłym wrażeniem, gdy okazało się że na podstawie tej książki właśnie powstał film "Limitless" gdzie parę dni temu natknęłam się w sieci na trailer i wiedziałam że historia może zmasakrować..
I tak było!
MDT to lek, który stymuluje pracę mózgu, w sposób jaki nie można sobie wyobrazić. Przypadkiem trafia do rąk zwykłego, nudnego copywritera Eddiego Spinoli! I od tej pory jego życie zmienia się o 180 stopni.. Pytanie tylko czy na lepsze..?
Po "Dawkę Geniuszu" sięgnęłam po trzecim tomie "Millenium", który (i tu większość nie uwierzy!) wynudził mnie śmiertelnie.. Więc ta książka była niczym przejażdżka kolejką górską. Adrenalina na maksa i mnóstwo emocji!! Do tego zakończenie: gdzieś w sercu przeczuwałam, że tak się skończy, ale tak polubiłam głównego bohatera (gdy nie brał MDT był takim samym nieudacznikiem co i ja;D), że nie chciałam wierzyć, że tak się...

Piotrek | 2011-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2011

Ciekawa pozycja. Prawda jest taka że w wielu miejscach książka przebija film pod względem akcji i emocji. Przerażające jest to ze wiele koncernów farmaceutycznych może już od dawna posiadać narkotyk taki jak MDT-48, który wpływa na pracę neuronów w naszym mózgu. A to już tylko jeden krok od przejęcia kontroli nad konkretnym człowiekiem. Książka na jeden wieczór, ale fajna.

Kuba | 2013-04-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012

Przed przeczytaniem książki obejrzałem film. Głównie z ekranizacji dowiedziałem się, że istnieje taka pozycja. Cieszy mnie, że tak bardzo różniła się od swojej filmowej adaptacji. Książka jest w sumie dość krótka, ale historia w niej skondensowana jest porównywalna z jedną łykniętą tabletką wybieraną przez głównego bohatera. W sumie, kto z nas nie chciałby mieć takiej możliwości? Połknięcia chociaż jednej tabletki i bycia w stanie chociaż przez dobę zrobienia wszystkiego, o czym marzy. Historia jest dość szybka, dynamiczna i nie pozwala odetchnąć. Autor popisuje się przed nami swoją znakomitą wiedzą ekonomiczną, ale też podaje ją na tacy w dość zjadliwy i przystępny sposób, tak że nawet laik zrozumie, co czyta.

Pablito | 2012-10-19
Przeczytana: 19 października 2012

Najpierw obejrzałem film "Limit Less" lub jak kto woli Polski tytuł "Jestem bogiem", teraz przeczytałem książkę na podstawie której został zrealizowany ten film. Gdzie są różnice?

Pomysł ciekawy, ale... parę rzeczy Mnie dziwi...

(1) KSIĄŻKA ->główny bohater potrafił po spożyciu tabletki okiełznać tak nieuporządkowany rynek jakim jest giełda, handluje akcjami, zdobywa pieniądze, świetne rezultaty w krótkim czasie, ale kiedy pojawia się uporczywy problem zerwania kontaktu z Rosjaninem, który pożyczył mu pieniądze na "większa grę" nie może go przechytrzyć, aż do chwili ostatecznej.
(2) Dopiero gdy wali mu się grunt pod nogami, Eddie postanawia na własną rękę zbadać, a następnie stworzyć tabletkę która pozwoli mu na zdobycie nie kończącej się dostawy - bohater z filmu, jest bystrzejszy organizuje to znacznie wcześniej.

Marlena Mirowska | 2014-09-22
Przeczytana: 22 września 2014

Właśnie skończyłam czytać książkę "Dawka geniuszu". Nie jest łatwo napisać kilka zdań na jej temat. Momentami ciężka, czasami nudnawa, ale przede wszystkim daje do myślenia. Możemy potępiać Eddiego za jego czyny, ale co Ty byś zrobił/a na jego miejscu? Geniusz ze skutkami ubocznymi czy wiecznie przeciętny człowiek ze średniej klasy pracą? Jednym słowem- książką godna polecenia, ale dla kogoś, kto lubi zawiesić się z ciężką myślą w głowie.

Marcin Kozioł | 2013-10-10

niby niezla, ale z zaskoczeniem stwierdzam, ze film byl lepszy. Im glebiej w las tym bardziej ksiazka traci

Mariola | 2013-02-12
Przeczytana: 12 lutego 2013

Polecam trzymająca w napieciu ,,,,,,mały minus za słabe zakończenie

bujak | 2013-10-29
Przeczytana: 2011 rok

Witam

Książka jest rewelacyjna natknąłem się na nią przypadkiem w "hipermarkecie" zapłaciłem całe 10 zł i nie zawiodłem się wciągnęła tak że oderwać się nie dało. Żal było kończyć. Polecam!

Filmy o pisarzach - s01e07

Kolejna i ostatnia w tym sezonie odsłona filmowego cyklu. Tak jak ostatnio, tak i tym razem to Wy tworzycie zestawienie biografii prawdziwych autorów i produkcji, w których pojawia się pisarz fikcyjny. Oto druga lista stworzona na podstawie Waszych komentarzy.