Honor Prizzich

Wydawnictwo: Rebis
Prizzi's Honor
83-7301-182-X
Martka

Charley Partanna jest zabójcą pracującym dla mafii. Zakochuje się z wzajemnością w pięknej Irene Walker, której męża zlikwidował za zdradę i która, okazuje się, też płatnym zabójcą. Irene chce się związac z Charleyem, ale chce też zatrzymać ukradzione przez męża pieniądze mafii. Na przeszkodzie miłości staje lojalność i... kontrakt.

Lecter | 2014-04-16
Przeczytana: 2012 rok

Czasami zastanawiamy się do czego człowiek jest zdolny bez względu na to w jakim położeniu się w danej chwili znajduje. Jakie wartości życiowe można nagle wymazać i czy na pewno musimy z tego zostać rozgrzeszeni.Gdzie jest granica której nie można przekroczyć.Czuję do tej książki wielki sentyment do tego kalejdoskopu ludzkich charakterów gdzie pada pytanie co wybierać miłośc czy śmierć czy też bezgranicznie stać na straży przysięgi,wcześniej danego słowa i chorego posłuszeństwa. Czasami jesteśmy niewolnikami samych siebie a czasami innych ludzi. Polecam- wzdychając cicho do szklanki z piwem.

MaratikS | 2015-04-19
Na półkach: 2015, Przeczytane, Sprzedam
Przeczytana: 19 kwietnia 2015

Może ja jestem zepsuta przez "Ojca Chrzestnego", ale "Honor Prizzich" jest nudny. Sama historia bardzo dobra, ale niespecjalnie opisana. No jak mówię, Mario Puzo to Mario Puzo. Męczyłam się strasznie, ale miałam tę zachętę , że nie widziałam jakimś cudem filmu z Nicholsonem i Huston i nie wiedziałam, kto w końcu kogo i jak. Teraz nareszcie mogę go obejrzeć z czystym sumieniem. Książka może się podobać, wiec ani nie polecam, ani nie odradzam.

Tintinka | 2013-11-02
Na półkach: Przeczytane, Nie polecam
Przeczytana: 2006 rok

Nie zachwyca, nie trzyma w napięciu, ani saga, ani kryminał - coś pomiędzy

marta | 2012-10-02

Dobrze jest przeczytać książkę zanim obejrzy się film, to najlepszy układ z możliwych. Choć w tym przypadku film Johna Hustona i książka Richarda Condona wypadają podobnie, czyli całkiem nieźle.
Czołowy likwidator rodziny Prizzich - Charley Partanna - budzący sympatię prostak, wplątuje się w romans z doradcą podatkowym, zabójcą na zlecenie i złodziejką w jednym - Irene Walker. Jak to zwykle bywa, para trafia na wiele problemów, czasami pełnych krwi i humoru. Przychodzi jednak moment, kiedy opętany żądzą Charley musi wybrać: Prizzi czy Irena? Zgadujcie...
Nie jest to monumentalne dzieło na miarę "Ojca chrzestnego", ale rzetelnie napisana powieść, pokazująca gangsterski świat w trochę krzywym, a trochę potrzaskanym zwierciadle. "Honor Prizzich" to typowa książką do pociągu, albo na plażę. Można przerwać czytanie w każdej chwili i w każdej zacząć na nowo. Chwilami gorzko-śmieszna, trzyma w napięciu, nie nudzi, nie ciągnie się, to po prostu dobrze napisany...

mila1982 | 2016-10-02
Przeczytana: 25 września 2016

Mario Puzo to, to nie jest. Szału nie robi, dupy nie urywa.
Ale, ale- jak na ten sam gatunek to jest zupełnie inna. A nawet odnajduję tam trochę wiecej wartości niż w co niektórych ksiązkach Puzo.
No i ta femme fatale- kobieta głownym bohaterem gangsterskiej książki. i to na dodatek Polka!
Gdyby nie zakończenie, to mogłabym nią skrycie zostać :)

Obywatelka | 2011-03-16
Przeczytana: 16 marca 2011