The Andromeda Evolution

Okładka książki The Andromeda Evolution Michael Crichton, Daniel H. Wilson
Okładka książki The Andromeda Evolution
Michael CrichtonDaniel H. Wilson Wydawnictwo: HarperCollins kryminał, sensacja, thriller
The Andromeda Evolution
HarperCollins
2019-11-12
2019-11-12

Trudno mi obiektywnie ocenić powieść napisaną przez Daniela H. Wilsona, patrząc na okładkę, na której znalazło się imię i nazwisko mojego ulubionego pisarza - Michaela Crichtona.

Całkiem możliwe, że tą opinią zepsuję części czytelników przygodę z kontynuacją zmagań ze szczepem "Andromeda", ale z treści, jak i "po słowie" wynika, że nieżyjący już od jedenastu lat Michael Crichton, nie miał najmniejszego wpływu na tę powieść. Z wyjątkiem tego, że pięćdziesiąt lat temu napisał książkę "The Andromeda Strain". Bazując na tej pozycji, Daniel H. Wilson napisał samodzielnie kontynuację (nie dokończył powstałej wcześniej treści, czy bazował na zarysie fabuły, notatkach). Nie umniejszam zasług i talentu pisarskiego Wilsonowi - napisał co najmniej niezłą książkę z wartką akcją, ciekawą fabułą (ale autor nie ustrzegł się jednego, czy dwóch rażących błędów/luk fabularnych),kilkoma zwrotami akcji i skąpo okraszoną wiedzą naukowo-techniczną. Choć druga połowa książki jest dość silnie oderwana od rzeczywistości i trudna uwierzenia, że to mogłoby się wydarzyć naprawdę. Autor stworzył dzieło przypominające stylem, te napisane przez m.in. Lincolna Childa i Douglasa Prestona czy Clive'a Cusslera, ale na pewno nie Michaela Crichtona.

Odnoszę wrażenie, że Michael miał (ma) zaradną i przedsiębiorczą żonę.

• 🌍 Po angielsku

Dodaj cytat z książki The Andromeda Evolution