Pocałunek Anioła Ciemności

Tłumaczenie: Monika Walendowska
Cykl: Pocałunek anioła ciemności (tom 1)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Devil’s Kiss
Billi, SanGreal, anioł, templariusz
Klaaakla

Codzienność nastoletniej Billie jest daleka od normalności. Celem życia dziewczyny jest przygotowanie się do roli templariusza w elitarnym zakonie, który przetrwał do czasów obecnych, a jego członkowie walczą z przeklętymi: wampirami, wilkołakami, upiorami oraz upadłymi aniołami. Dziewczyna jest samotna, pragnie ciepła i zrozumienia. Nie wie, czy bycie mniszką i jednocześnie pogromczynią potworów jest tym, czego chce. Życie Billie zmieni się, gdy pozna Mike’a – przystojnego chłopaka o fascynującej osobowości, skrywającego mroczny sekret i, jak się okaże, bardzo niebezpiecznego…
„Pocałunek Anioła Ciemności” to mieszanka romansu, wartkiej akcji, grozy i nawiązań do tajemnic templariuszy, a także biblijnych opowieści.

źródło opisu: okładka

Urmurmina | 2015-02-03

Przed przeznaczeniem nie ma ucieczki. I choć Billie chciała być normalną dziewczyną, wszystkie zdarzenia prowadziły ją do jednego celu - do bycia rycerzem Zakonu Templariuszy, który walczy ze złem w każdej formie.

Nigdy specjalnie nie interesowałam się historią Templariuszy, ale zawsze, gdy trafiałam na bardziej lub mniej prawdopodobne opowieści o nich, bardzo mi się podobały. W tej książce ciekawym zabiegiem było ukazanie misji Zakonu jako walki z wieloma fantastycznymi istotami: wilkołakami, ghulami, demonami czy z samym Aniołem Ciemności. Akcja była prawie cały czas, więc nie dało się nudzić. Bohaterowie także byli ciekawie skonstruowani, a najbardziej przypadł mi do gustu Kay. Mimo to, opowieść mogła być pokierowana trochę innymi torami, bo czegoś jej brakowało, choć sam efekt nie najgorszy. Po prostu - dobra książka .

Meredith | 2014-03-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014

Od samego początku książka bardzo mnie zaciekawiła. Przeczytałam ją szybko, nawet nie sądziłam, że aż tak mi się spodoba.
Najbardziej zaintrygowała mnie postać Kaya. Była najlepiej wykreowana. Kurczę, uwielbiam go po prostu. Przy końcowych stronach strasznie się wzruszyłam. Już dawno nie płakałam przy żadnej książce, a tu normalnie się rozkleiłam. Jestem strasznie zła na autora. Jak on mógł?! Najlepszy bohater książki...
Po prostu rewelacja ;)

Gladys | 2015-09-06
Na półkach: Fantasy, 2015, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 05 września 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jestem w wielkim szoku. Historia, którą przedstawił autor, siedzi ciągle w mojej głowie i nie daje mi spokoju. Rewelacyjna książka, napisana lekkim piórem i oczywiście genialna gra pozorów. Czytając ją, uwierzyłam autorowi na słowo i byłam święcie przekonana, iż osobą, którą Billi ma zabić jest jej ojciec. Gdy pojawiła się sytuacja, w której nagle wszystko stało się jasne, do ostatniego słowa książki miałam cichą nadzieję, wręcz nawet byłam tego pewna, że Kay jakimś cudownym sposobem będzie żył. Nie rozumiem jak mógł zginąć i nie wyobrażam sobie dalszych losów głównej bohaterki bez niego. Świetnie ukazany motyw rodzica, który powinien być nieodłączną częścią życia swojego dziecka, okazywać mu swoją miłość, wspierać go, nie tylko w tych dobrych chwilach ale także i w tych złych. Genialnie wykreowane postacie, a zwłaszcza tytułowego Anioła Ciemności, który jak później się dowiadujemy jest tą samą osobą co Mike, wybawca Billi- a więc zaskakuje nas od samego początku, a późniejsze...

WampirkaJustynka | 2014-05-23
Przeczytana: 23 maja 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo fajna książka o templeriuszach. Choć jak na mój gust trochę zbyt fanatyczna. O ile na początku polubiłam główną bohaterkę o tyle w trakcie czytania zaczęła mnie irytować zwłacza na samej końcówce. Przyznaję też, że choć Michael okazał się tym złym to wolałam go bardziej od Kaia.

nieznajoma | 2013-02-05
Przeczytana: 05 lutego 2013

Przed kilkom minutami skończyłam czytać tą cudowną powieść wspaniałego autora Serwata Chadda.

Już na samym początku czytania spodobał mi się sposób w jaki jest pisana. Nigdy nie byłam fanką narracji trzecioosobowej jednak coraz częściej spotykam się z książkami które są w taki sposób pisane i szczerze mówiąc świetnie je się czyta . Ale zależy to też w jaki sposób autor opisuje dane sytuacje.Główna bohaterka Billi naprawdę mi się spodobała. Jako temlariuszka dzielnie walcząca musząc pogodzić swój los ze zwyczajnym życiem towarzyskim.

Wydawał by się, że będzie to zwykły romans połączony ze zwykłymi bitwami jednak było to coś o wile więcej.

Mogę się przyznać bez bicia, że przy trzydziestu ostatni stronach łzy same zaczęły mi płynąć. Kiedy myślałam, że już naprawdę przynajmniej Kay powróci albo chociaż się zmieni dzieje się coś tak niespotykanego.

Nigdy nie płakałam podczas czytania aż do dziś kiedy zakończyłam czytać powieść " Pocałunek anioła ciemności" a już za...

Neurotyczka | 2014-05-09
Przeczytana: 02 kwietnia 2014

Nie przepadam za typową młodzieżową fantastyką, z typową czarną okładką, na której jest typowa "zwykła-niezwykła" dziewczyna, typowe wymyślne wzorki rodem z podpasek Always i inne takie bzdury. "Pocałunek Anioła Ciemności" (nawet tytuły są na jedno kopyto, ciągle mi się mylą) nie jest wyjątkiem.
Ale w końcu najważniejsza jest w książce treść. Która tutaj jest równie przewidywalna i schematyczna co sama okładka. I chociaż pomysł sam w sobie mógł być dość oryginalny, to reszta trzyma się schematu. Bohaterowie wydawali mi się mdli i mało interesujący, jedyną osobą, która minimalnie otarła się o moją sympatię jest, co za niespodzianka, ojciec Billi (może to zwykła, kobieca słabość do twardzieli, sama nie wiem). Nie poruszył mnie nawet Kay, mimo że końcówkę książki ratuje głównie jego postać (co zresztą też można było przewidzieć już kilka rozdziałów wcześniej). Ogólnie rzecz biorąc: było kilka przyjemnych momentów, kilka ciekawych opisów, ale niewystarczająco wiele, żebym miała tę...

Nika | 2013-12-12
Przeczytana: 27 listopada 2013

Książka zaciekawiła mnie, przede wszystkim, swoją okładką. Ukazana na niej dziewczyna wydaje się wprost promieniować jakimś wewnętrznym blaskiem. Wygląda na osobę, która wiele przeszła w życiu, ale doświadczenia jej nie załamały, wręcz przeciwnie, tylko wzmocniły. Po przeczytaniu książki stwierdzam, że moje pierwsze wrażenie było prawdziwe. Powieść jest ciekawa, ale styl pisania autora pozostawia wiele do życzenia. Wydaje się, że nigdy nie napisał żadnej powieści. Czasami zbyt szybko przeskakuje z tematu na temat, a sposób wyrażania się bohaterów jest strasznie monotonny. Mimo wszystko historia mnie wciągnęła i ani się obejrzałam, a już płakałam z główną bohaterką zrozpaczoną po stracie bliskiej osoby. Biorąc pod uwagę całokształt, warto sięgnąć po ten tytuł i przeczytać go w skupieniu.

elyria | 2014-06-29
Na półkach: Przeczytane, 52 (2014 rok)

Sarwat Chadda to brytyjski pisarz hinduskiego pochodzenia. Powieść Pocałunek Anioła Ciemności to jego debiut pisarski.
W księgarni moją uwagę przykuła ciekawa okłada – postać niezwykłej urody, dziewczyny z ogromnym mieczem w dłoni oraz ciemnej postaci w mgle. Kupując, pomyślałam czemu nie. Ale teraz o samej fabule.

Pocałunek Anioła Ciemności przedstawia świat, w którym templariusze nadal funkcjonują. Zakon ocalał i walczy z istotami z Nieziemskiego Królestwa: ghulami, wampirami, wilkołakami czy upadłymi aniołami. Mistrzem zakonu jest ojciec Billie, Arthur SanGraal (samo nazwisko przywodzi na myśl tajemnicę Świętego Grala). Zwykle dziewczyny nie wstępują do zakonu, jednak Billie jest wyjątkiem. Celem życia dziewczyny jest przygotowanie się do roli templariusza w elitarnym zakonie. Nienawidzi swojego życia, które ktoś dla niej zaplanował. Jej codzienność jest daleka od życia jej rówieśniczek. Życie Billie zmieni się, gdy pozna Mike’a – przystojnego chłopaka o tajemniczej osobowości,...

marcia | 2014-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2014

"Pocałunek Anioła Ciemności" to historia przewidywalna po całości!

Podczas czytania strasznie się męczyłam, a w pewnym momencie myślałam, że usnę.

Akcja toczy się powoli, ciągnie się jak flaki z olejem.

Bohaterowie są strasznie płascy i słabo wykreowani.

Sam pomysł napisania książki wokół templariuszy wydał mi się bardzo ciekawy, ale ale skończyło się tylko na dobrym pomyśle, całość jest po prostu fatalna.

Nie polecam, mam nadzieję, że już nigdy nie przeczytam nic co wyszło spod pióra tego autora!!!!

Zaczytana | 2014-06-23
Przeczytana: 22 czerwca 2014

Naprawdę bardzo słaba. Wzasadzie to nie wiem co mnie zachęciło do przeczytania tej książki, to czyba była notatka z tyłu. do tego trasznie krwawei brak jakiej kolwiek miłości.