Cień nocy

Okładka książki Cień nocy
Andrea Cremer Wydawnictwo: Amber Cykl: Cień nocy (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2010-01-01
Agnieszka Kabala
cienie wilkołak noc Calla Tor

2035

Jednocześnie podobała mi się i głęboko nienawidziłam znacznej części jej aspektów. Rozumiem koncept świata - wykorzystywania i nadużycia. Rozumiem, że autorka chciała by młode pokolenie złamało oraz zmieniło obrzydliwe zasady i wręcz niewolnicze poddaństwo Strażników w stosunku do Opiekunów.
Ale często to nie wychodziło. Często Ren zachowywał się tak, że było mi niedobrze. Często Calla przez autorkę zachowywała się skrajnie bezmyślnie. Za często Shay łamał granicę między głupotą a rozsądkiem.
Uwielbiam paranormalne nuty, genezę tego świata i poniekąd pióro autorki - to wszystko pchało mnie do przodu, gdy inne czynniki przytrzymywały w miejscu.
Love&hate pomiędzy nami jak się patrzy.

Bardzo lubię książki fantasy, dlatego też I część trylogii mnie całkowicie pochłonęła. Moim zdaniem ciekawa fabuła, fajny pomysł na klany wilków i cała historia łączenia dwóch młodych grup w jedną. Wątek trójkąta miłosnego jest również dla mnie super, pomimo, że Calla leci totalnie na dwa fronty, niby mając wyrzuty sumienia, ale nie do końca. Zakończenie moim zdaniem przewidywalne, z chęcią sięgnęłam po II tom.

94/21

94/21

"Cień nocy "to jedna z wielu książek paranormal romance, jednak naprawdę się wyróżnia ona dobra fabuła,akcja i jest naprawdę dobra powieścią fantasy. Trzeba przyznać, że Andrea Cremer miała pomysł na fabułę,świat Strażników i Opiekunów stworzony przez nią naprawdę wciąga. Historia jest bardzo oryginalna. Bohaterowie naprawdę mają charaktery i są ciekawi. Główna bohaterka nie jest typową bezbronna, szara myszka bez mocy co to zakochuje się w przystojnym i tajemniczym chłopaku z mocami. To piękna, silna ,odważna i dzielna przywódczyni stada. Jeśli chodzi o adoratorów głównej bohaterki to również różnią się od siebie i przyznam że, zarówno Ren jak i Shay są naprawdę pociągający i na miejscu Calli również miałabym problem z wyborem.

Książka bardzo mi się podobała i z chęcią przeczytam kolejna część. Polecam przeczytać książkę fanom wilkołaków, fanka paranormal romance i dobrej fantasy . Książka jest niesamowita;

Matko święta ta książka miała taki potencjał.....

Matko święta ta książka miała taki potencjał.....

Nie moja bajka...

Nie moja bajka...

Z jednej strony dobrze i szybko czytało mi się tą powieść, jednak nie mogłam się pozbyć wrażenia , że autorka, chciała wykorzystać wszystkie możliwe motywy młodzieżówek. Jest trójkąt miłosny, niezdecydowana główna bohaterka, magia i wilkołaki. Mimo to książka miała jakąś taką dziwną, nie do końca przyjemną dla mnie atmosferę. Momentami była przegadana, a momentami aż za dużo było w niej pogardy jednych bohaterów do drugich. Niekoniecznie sięgnę po kolejny tom.

Uważam, że nie powinno się porównywać książek do innych, jak tu, tę do "Zmierzchu".
Bardzo ciekawa, wciąga nas historia dziewczyny wilczycy alfa. Jakie podejmie decyzje, jakie będą konsekwencje tego i kto mówi prawdę, jak wyglądają fakty i dlaczego muszą być ofiary śmiertelne.
Wspaniała pozycja dla nastolatek, myślę, że wyraziście i obrazowo autorka opisała emocje młodych ludzi, związane z pierwszymi miłościami i przyjażnią.
Pięknie, ale jak dla "podstarzałej" nastolatki to za dużo tego i dlatego teraz rozumię sprzeczne opinie.
Akcja się rozwija i jest wreszcie przełom, super, co będzie dalej? :)

Do przeczytania zachęciła minie okładka, co jest zrozumiałe dla ,,książkowych sroczek" , nie spodziewałam się że będzie to jakaś wybitna pozycja. Jakie było moje zdziwienie kiedy okazało się ,że książka wciągnęła mnie od samego początku i do samego końca trzymała w napięciu. Jestem mile zaskoczona i z pełną motywacją zabieram się za drugi tom. Serdecznie polecam:)

Książka opowiada o losach młodej Calli, której przyszłość została zaplanowana tuż po narodzinach. Nieoczekiwanie na jej drodze staje człowiek, ale czy po poznaniu jej nadal nim będzie?
Co takiego ma w sobie Shay, że dziewczyna nie może się od niego uwolnić?
Jak zareaguje Ren, kiedy dowie się o ich znajomości?

Nie jest to typowa opowieść o potężnym samcu alfa. Tutaj to nie on dyktuje warunki lecz Opiekunowie. To oni sprawują władzę i mają ostatnie zdanie. Każda wataha im podlega.
Czy Calla będzie dalej wypełniała swoje obowiązki i posłusznie kroczyć wyznaczoną drogą?
Czy w młodej dziewczynie pojawi się iskra, która zaprószy ogień buntu?

Co takiego ma w sobie Shay, że dziewczyna nie może się od niego uwolnić?
Jak zareaguje Ren, kiedy dowie się o ich znajomości?

Nie jest to typowa opowieść o potężnym samcu alfa. Tutaj to nie...