Chłopak na Gwiazdkę

Tłumaczenie: Maria Jaszczurowska
Wydawnictwo: Znak
Ex-mas
niebieska

Kilka dni przed Bożym Narodzeniem rodzice siedemnastoletniej Lili Beckwith wyjeżdżają na weekend. Jako że chata będzie wolna, Lila zamierza urządzić największą imprezę w sezonie. Jednak kiedy Cooper, jej ogarnięty świąteczną obsesją brat, dowiaduje się, że w wyniku globalnego ocieplenia śnieg na biegunie północnym może stopnieć, wyrusza razem ze swoim przyjacielem Tylerem na misję, której celem jest uratowanie Świętego Mikołaja.

Gwiazdkowe czary to za mało, żeby pomóc Lili i Beau przezwyciężyć dzielące ich różnice i wspólnie wpaść na trop zaginionych braci. Może jednak ta skazana na niepowodzenie podróż pozwoli skrajnie odmiennym charakterom... zakochać się na nowo? Chłopak na Gwiazdkę to najnowsza powieść uwielbianej przez nastolatki Kate Brian. Historia miłosna rozgrywająca się w magicznym czasie kolęd, prezentów i dobrych wróżb.

Marianna | 2016-05-05
Przeczytana: styczeń 2014

Kilka dni przed Bożym Narodzeniem rodzice siedemnastoletniej Lili Beckwith wyjeżdżają na weekend. Jako że będzie wolna chata, Lila zamierza urządzić największą imprezę w sezonie. Jednak kiedy Cooper, jej ogarnięty świąteczną obsesją brat, dowiaduje się, że w wyniku globalnego ocieplenia biegun północny może stopnieć, wyrusza razem ze swoim przyjacielem Tylerem na misję, której celem jest uratowanie Świętego Mikołaja. Lila MUSI przywieźć Coopera z powrotem do domu całego i zdrowego - mało tego, musi zdążyć przed Wigilią i powrotem rodziców. Jedyną osobą, która może jej pomóc w odnalezieniu małych uciekinierów, jest starszy brat Tylera, Beau - były chłopak Lili, zbuntowany przeciwko wszystkiemu muzyk. Gwiazdkowe czary to za mało, żeby pomóc Lili i Beau przezwyciężyć dzielące ich różnice i wspólnie wpaść na trop zaginionych braci. Może jednak ta skazana na niepowodzenie podróż pozwoli skrajnie odmiennym charakterom zakochać się... na nowo? Chłopak na Gwiazdkę to najnowsza powieść...

Karolina99 | 2014-02-10

Świetna książka, na którą trafiłam przypadkowo... na Wielkanoc. Mimo, że w moim domu nie było świątecznego klimatu ta książka go we mnie obudziła.
"Chłopak na gwiazdkę" opowiada o tym, że prawdziwa miłość zwycięży. Po wielu niesprzyjających okolicznościach losu prawdziwe uczucie, przeznaczenie powróci i odrodzi się na nowo.
Książkę miło, szybko się czyta. Historia lekka, na jeden wieczór.
Polecam :)

Shila | 2015-07-15

Książka napisana lekko, czyta się ją szybko. Opowiada o Lily, która tak bardzo pragnęła być popularna, że porzuciła wszystko co kochała i stała się wredną jędzą-materialistką. Nie widziała w tym nic złego dopóki nie uświadomił jej tego Beau, były chłopak sprzed przemiany. W pogoni za młodszym rodzeństwem, które wyruszyło na biegun by ratować Świętego Mikołaja przed globalnym ociepleniem znowu zakochuje się w chłopaku i zdaje sobie sprawę ze swojej pomyłki. Wspaniała, pełna humoru książka. (Dalej nie wieżę, że Beau zaśpiewał Hollaback Girl Gwen Stefani, to nierealne)

Irmina | 2014-02-08

Bardzo fajna książka! Zdecydowanie najlepiej czyta się ją w okresie świątecznym :))

Tiger | 2011-04-07
Przeczytana: 04 kwietnia 2011

Rewelacyjna książka. polecam !!

sujeczka | 2011-02-20
Przeczytana: 24 grudnia 2010

"Chłopak na Gwiazdkę" to książka, która kiedy tylko pojawiła się w zapowiedziach, od razu znalazła się na mojej liście książek do przeczytania w te święta. Dlatego była pierwszą, na którą się rzuciłam, kiedy święta nareszcie przyszły.

Mimo że od początku wiadomo, jak książka się skończy, nie psuje to przyjemności czytania. Czytałam ją strasznie szybko, żeby dojść do tego szczęśliwego końca, książka pochłonęła mnie całkowicie... ale nie od początku. Bo początek był niestety kiepski - nie mogłam się pozbyć wrażenia, że jest baaardzo, ale to baaaardzo podobny do "Odlotowej szesnastki" tej samej autorki. Rozpuszczona bohaterka, popularne towarzystwo, przygotowania do imprezy, chłopak outsider... Wszystko to już było w tamtej książce. Na szczęście jednak wraz z kolejnymi stronami podobieństwa się kończą i można bez przeszkód, jakimi są porównania, skupić na fabule i bohaterach "Chłopaka na Gwiazdkę".

Lila ma wszystko - jest ładna, popularna, ma liczne grono "oddanych" koleżanek i...

Nala | 2012-10-31
Przeczytana: 31 października 2012

Super książka, zabawna i wciągająca historia dwójki nastolatków, którzy byli wcześniej razem w związku, a do tego nie rozstali się w przyjemnej atmosferze, czyli tak jak to w życiu zazwyczaj bywa ;))
i nagle są skazani na swoje towarzystwo przez długie godziny, zmieniające się w dni!
Oczywiście wiadomo jak to jest, gdy do umysłu wkradają się wspomnienia i pamięta się tylko to co było dobre, bo po co pamiętać te złe chwile? no właśnie i co z tego wyniknie?
Jak dla mnie wyszła z tego zabawna historia, która pozwala na odstresowanie się przez parę godzin, jak również umożliwia oderwanie się od rzeczywistości i przypomnieć sobie jak to było z tą pierwszą, a przede wszystkim starą miłością? - bo przecież ona "nigdy nie rdzewieje" ;))

Irena | 2011-02-12
Na półkach: Przeczytane, Recenzyjnie
Przeczytana: 12 lutego 2011

Mieliście kiedyś tak, że musieliście przebywać z kimś kogo nie cierpicie… Albo się Wam wydaje, że tego kogoś nie cierpicie? Nie? A Lila –nasza główna bohaterka – właśnie tak ma. Co prawda troszkę ze swojej winy, ale nie zawsze to co wydaje się złe takie jest.

Lila ma plan urządzić imprezę w domu pod nie obecność rodziców, ale jej młodszy brat Cooper ją wydaje ją. By się na nim zemścić pokazuje mu artykuł, który dostała od nauczyciela w ramach pracy domowej. W artykule jest jedno straszne zdanie dla chłopca wierzącego w Świętego Mikołaja „KTO URATUJE MIKOŁAJA??” Chłopiec zrozpaczony wraz z Tylerem – swoim kolegą, a zarazem bratem byłego chłopaka Lili – udają się na biegun pomóc Mikołajowi. Lila i Beau – były chłopak dziewczyny - ruszają za chłopcami. Droga jest dość ekscytująca gdyż wygłaszają swoje racje na temat drugiej osoby często używając ostrych słow. Jednak pogoń za braćmi coś zmienia… Zaczynają się dogadywać, a Lila uczy się na nowo cieszyć z życia i uświadamia sobie, że...

Kamaa | 2011-08-17

To prawda, przeczytałam ją bardzo szybko. Jest wciągająca i nie nudzi [co jest najważniejsze w każdej książce ;-)]Opowiada o dziewczynie, której młodszy brat często ją denerwuje, a po kilku niemiłych słowach postanawia ratować św. Mikołaja razem z kolegą, bratem jej byłego chłopaka. Rodzice wyjechali, ona nie wie co robić... Wyrusza więc z Beu, jej byłym, szukać dwóch rozbrykanych chłopców. Opisałabym z przyjemnością całą książkę, ale pozostawie wam przyjemność czytania :) Polecam!

Rose | 2011-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2011

Ach... jak ja kocham takie książki! Polecam jak najbardziej :)