Chłopak na Gwiazdkę

Ex-mas
literatura młodzieżowa
Maria Jaszczurowska
Kate Brian literatura młodzieżowa Boże Narodzenie romans

Wreszcie, po jakichś dwóch-trzech latach czekania na mnie na półce, sięgnęłam po książkę jednej z autorek, które były moimi ulubionymi w czasach szkolnych.

Historia nie jest szczególnie zaskakująca - oto główna bohaterka zamiast urządzać imprezę, musi ruszyć z byłym chłopakiem na poszukiwanie brata, który uciekł ratować świętego Mikołaja. A przy okazji dziewczyna...

"Być może raz w roku trafia się szansa, by każdy mógł trochę poudawać, że jeszcze jest dzieckiem. Ten jeden raz wszyscy mogą uwierzyć, że magia istnieje"

Lekka i przyjemna lektura na zimowy wieczór.

Los Angeles, 22 grudnia. Główną bohaterką książki jest licealistka Lila Beckwith, która wraz ze swym byłym chłopakiem Beau Hodgesem wyrusza w pościg za Cooperem i Tylerem. Młodsi bracia bohaterów uciekli z domu, aby odnaleźć Świętego Mikołaja i pomóc mu przetrwać na biegunie mimo globalnego ocieplenia. Ośmioletni chłopcy ostatni raz byli widziani na stacji kolejowej, jak...

Uważam, że ta książka świetnie wpasuje się w klimat świąt dla każdej nastolatki. Lekka powieść opowiadająca o przygodzie pewnej Lili i Beau, którzy wyruszyli na poszukiwanie zaginionego brata dziewczyny. Polecam :)

bardzo pozytywna książka, polecam

Książka jest lekka i przyjemna. Zrozumiały język i fabuła sprawia, że czyta się ją bardzo szybko. Bohaterów nie da się nie lubić. Na pewno jest to pozycja idealna nie tylko podczas zimowych wieczorów.

Dla mnie troszkę zbyt nudna i zbyt oczywista... Ale jak do czytania dla relaksu w chłodne wieczory przy herbacie to idealna :)

Książka napisana lekko, czyta się ją szybko. Opowiada o Lily, która tak bardzo pragnęła być popularna, że porzuciła wszystko co kochała i stała się wredną jędzą-materialistką. Nie widziała w tym nic złego dopóki nie uświadomił jej tego Beau, były chłopak sprzed przemiany. W pogoni za młodszym rodzeństwem, które wyruszyło na biegun by ratować Świętego Mikołaja przed...

polecam naprawdę książka warta czasu.

Książka rewelacyjna. Właśnie dzięki niej zaczęłam czytać książki ;)

Dyskusje

• Chcę w prezencie