Ambicja

Tłumaczenie: Maria Jaszczurowska
Cykl: Reed Brennan (tom 7)
Wydawnictwo: Znak
Darmowe dodatki Edytuj książkę
Ambition
Beatris

Reed Brennan stoi przed nie lada wyzwaniem. Po ostatniej szalonej imprezie dyrekcja zagroziła zamknięciem Billings. Jako prezeska, Reed nie może do tego dopuścić. Jedynym rozwiązaniem jest zbiórka pięciu milionów dolarów dla szkoły. Tylko jak to zrobić? Szczególnie gdy ktoś notorycznie jej w tym przeszkadza, a w dodatku rzuca ją chłopak. Wszystko wydaje się sprzysięgać przeciwko Reed. Czy...

Czy dziewczynom uda się uratować ukochany internat i przyjaźń? Czy Reed uda się odzyskać zaufanie Josha? Czy ujdzie z życiem?

źródło opisu: Znak, 2011

źródło okładki: http://www.empik.com/ambicja-brian-kate,prod61070148,ksiazka-p

Tristezza | 2011-07-29
Przeczytana: 24 lipca 2011

"Dlaczego ja?"

Kate Brian, czyli Kieran Scott urodziła się 11 marca 1974r. Jest amerykańską pisarką popularnych książek dla młodzieży. Pani Brian jest z New Jersey, gdzie mieszka wraz z mężem i synem. "Ambicja" jest już siódmym tomem serii jej autorstwa,. Dotychczas ukazały się: "Tylko dla wybranych", "Impreza zamknięta", "Poza zasięgiem", "Kto się przyzna", "W wąskim gronie" i "Impreza musi trwać".

Po ostatniej szalonej imprezie dyrekcja zagroziła zamknięciem Billings. Reed, jako prezeska musi je jakoś uratować. Jedynym rozwiązaniem jest zebranie pięciu milionów dolarów dla szkoły. Jakby tego było mało Brennan zostaje rzucona przez swojego chłopaka, na dodatek jest przez kogoś prześladowana. Dziewczyna stoi przed nie lada wyzwaniem. Musi zorganizować wielką imprezę, na której będą zbierane datki, poradzić sobie ze swoimi uczuciami i dowiedzieć się kto stoi za sabotażowaniem jej. Czy uda jej się uratować Billings? Czy Josh jej wybaczy? I jak to wszystko się zakończy?

Ciekawa...

nadzieja1925 | 2013-12-02
Przeczytana: 01 grudnia 2013

Główną bohaterką "Ambicji” jest prezeska internatu Billings, Reed Brennan. Po ostatniej szalonej imprezie dyrekcja zagroziła dziewczynom, że ich internat zostanie zamknięty. Reed postanowiła do tego nie dopuścić i jako cel postawiła sobie zebranie pięciu milionów na ratunek instytucji. Nastolatka wraz z przyjaciółkami próbuje zorganizować imprezę, która ma pomóc w dopięciu tego celu. Niestety, czasem pojawiają się niewielkie komplikacje. Między Reed i jej przyjaciółką, Noelle, dochodzi czasami do sprzeczek z powodu różnicy zdań. Największym problemem jest jednak to, że nasza bohaterka skrywa dość bolesną tajemnicę. Reed nie jest łatwo się pozbierać po stracie chłopaka i próbuje znaleźć kolejnego partnera. Dlatego prezeska często chodzi na randki z kolejnymi młodzieńcami. Wszystko może by się ułożyło, gdyby nie to, że wróg nastolatki ją prześladuje. Ktoś próbuje również zrzucić winę za śmierć jednej z dziewczyn mieszkających w Billings na Reed. Dziewczyna w szafie znajduje czarne...

Monia0420 | 2014-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2014

Książkę wzięłam z półki bibliotecznej nawet nie czytając opisu. Jak się potem zorientowałam to 7 tom serii. Jednak mimo tego, przeczytałam tą książkę, a następnie zabiorę się na poprzednie części.
Co do ,,Ambicji'', Kate Brian napisała ją w taki sposób, że nawet osoba, który nie zna innych części cyklu, szybko odnajdzie się w powieściowym świecie. Szybko poznałam nowe postacie, które były bardzo ciekawe. Całość jest bardzo interesująca i idealnie nadaje się dla czytelników książek młodzieżowych. Polecam.

Ruthless_Woman | 2013-09-27

Jedna w lepszych części, szkoda tylko, że to koniec przygód Reed, ale nie martwię się, bo podobno są kolejne losy bohaterki tylko jeszcze nie przełożone na polski :)

soniek | 2012-01-05
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 02 stycznia 2012

Bardzo się cieszę, że jest ktoś kto pisze książki tego typu. Może nie są zbyt ambitne, ale pozwalają czytelnikowi się odprężyć, wyłączyć od otaczającej go rzeczywistości.
Autorkę tego cyklu polubiłam już od pierwszej części. Ma ona niezykły dar jakim jest łatwość pisania w takich sposób, że kolejne perypetie bohaterów zachęcają do dalszego czytania. Również i tym razem było zaskakująco i ciekawie. Z zapartym tchem czekałam aż ta część ukaże się w naszych księgarniach, ale dopiero teraz mogłam się z nią zapoznać. Jest po prostu świetna. Pominę fakt, że główna bohaterka coraz bardziej mnie irytuje swoim postępowaniem i głupotą. Reed zamiast rozwiązać swoje problemy jeszcze bardziej komplikuje zaistniałą sytuację. Na szczęście autorka wprowadziła wątki poboczne, które ubarwiają książkę. To sprawia, że bardzo szybko się ją czyta i na niektóre rzeczy patrzy się z przymrużeniem oka. Oczywiście Kate Brian musiała zakończyć "Ambicję" wielkim obrotem sprawy i niespodziewanym rozwojem...

Wonderlandofbooks | 2013-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2013

Jest to już siódmy tom opowiadający o losach Reed Brennan.
Bardzo żałuję, że kolejne tomy nie będą tłumaczone na język polski:(

Dziewczyny wpakowały się w nie lada kłopoty.
Po szalonej imprezie rada pedagogiczna zagroziła zamknięcie Billings.
Cała odpowiedzialność spada więc na prezeskę- Reed.

Na szczęście wpada na genialny pomysł- dziewczyny z internatu urządzą przyjęcie, na którym zbiorą pięć milionów dolarów.
Choć dyrektor nie jest zadowolony, nie ma wyjścia i zgadza się na taki los.

Nie można zapomnieć, że Reed rzucił chłopak- po tym jak prawie poszła do łóżka ze swoim kumplem- Dashem na Dziedzictwie i została przyłapana przez Josha.

"Miałam tylko nadzieję. Boże, proszę, proszę, proszę, spraw, żeby to było tylko kłamstwo! I tak naprawdę sama nie mogłam w to uwierzyć. Nie chciałam uwierzyć. Niemożliwe,aby tak szybko się pocieszył."

Nie czuje się również bezpieczna w swoim internacie- cały czas ktoś ją prześladuje.

"(...) Spostrzegłam kolejną wiadomość od...

Alieonora | 2011-09-19
Przeczytana: 06 lipca 2012

Rewelacja, jak zwykle:) kończy się trochę przygnębiająco

Linka090 | 2014-05-30
Przeczytana: 29 maja 2014

UWAGA!OPINIA JAK NAJBARDZIEJ POCHLEBNA.
„Ambicja” Kate Biran to siódma część serii o Easton Academy.
„Reed Brennan stoi przed lada wyzwaniem. Po ostatniej szalonej imprezie dyrekcja zagroziła zamknięciem Billings. Jako prezeska Reed nie może do tego dopuścić” .
Taki fragment opisu możemy zobaczyć na odwrocie książki .Jak za każdym razem wpierw przeczytałam opis aby mieć jako takie pojęcie co mnie czeka w tej części . . Szybko się przekonałam , że nie oddaje on nawet w połowie tego co zaoferowała nam autorka tym razem . Oczywiście po poprzedniej części byłam przygotowana na tajemniczego prześladowce itp. Myślałam , że przejrzałam sposób myślenia pani Biran . Nic bardziej mylnego . Byłam bardziej przygotowana na szybkie zakończenie różnych tajemnic. Nagły powrót Josha do Reed , uratowanie Billings i odkrycie prześladowcy . Czytając z zapartym tchem rozdział za rozdziałem. Coraz bardziej pogrążałam się w rozpaczy . NIC nie było takie jak sobie wyobraziłam , czy też miałam nadzieje ,...

Autorka ma poczucie humoru i lubi żartować. Lubi żartować z czytelników. Czytałam tutaj opinie i prawie wszyscy mówią, że zaskoczyła ich końcówka książki. Nie jestem wyjątkiem. Jak tak można? Całą ostatnią część zastanawiałam się jak się skończy. Miałam wiele opcji, ale takiej to nawet nie wymyśliłabym po tygodniu przemyśleń. KONIEC. Koniec mojej przygody z książką, ale czuję, że to nie koniec losów bohaterów. Tylko teraz się pytam, dlaczego nie dowiemy się o tych losach? Pragnę teraz iść do biblioteki i wypożyczyć kolejną część. Tylko jak, skoro jej nie ma? Chce kolejną część!!!

arii | 2014-07-24
Przeczytana: 23 lipca 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

moim zdaniem trochę bez sensu książka skończyła się a pozostało wiele pytań bez odpowiedzi . Chyba wszyscy jesteśmy ciekawi co będzie dalej ale w Polsce widocznie nie mają zamiaru drukować następnych części ani też dodrukowywać książek których brakuje , naprawdę trudno teraz wyszukać książki z tej serii :(