Odlotowe wakacje

Tłumaczenie: Anna Błasiak
Wydawnictwo: Akapit Press
Ibiza Summer
Kamila

Czy szczerość zawsze się opłaca? Izzy pragnie być jak jej olśniewająca starsza siostra Ellie. Na szesnaste urodziny Izzy dostaje najlepszy prezent w swoim życiu: razem z siostrą i jej przyjaciółkami wyjeżdża na wakacje na Ibizę. Po raz pierwszy Izzy ma okazję powłóczyć się ze starszym towarzystwem, robić rzeczy, o których zawsze marzyła. Izzy wpada w oko przystojnemu didżejowi, Reksowi, który...

Izzy wpada w oko przystojnemu didżejowi, Reksowi, który robi na niej takie wrażenie, że postanawia udawać starszą, niż jest w rzeczywistości. Uczucie do dojrzałego mężczyzny może być cool, ale bywa też zwodnicze..

Elena | 2014-06-06
Przeczytana: 05 czerwca 2014

Książkę wzięłam głównie z powodu ,że nie miałam co wypożyczyć z biblioteki a czas miałam ograniczony bo już mnie koleżanka pośpieszała :)Kiedy zobaczyłam słowo wakacje w tytule stwierdziłam,że ta książka idealnie się nadaje na ostatnie wypożyczanie ze szkolnej biblioteki. :) Czytając opis myślałam,że będzie to kolejna książka o dziewczynie,która zakochała się w przystojnym chłopaku ale jest zazdrosna o jego przepiękną była dziewczynę. Bardzo się myliłam. Odlotowe wakacje to bardzo wzruszająca, lecz niestety bardzo krótka historia. Uwielbiam takie książki i polecam ją wszystkim!!! <3 Przepiękna i romantyczna histroia. <3

Truskawka03 | 2014-08-22

Książka myli swą okładką. Spodziewałam się luźnej historyjki o wakacjach, o przygodach i miłościach nastolatek. Jednak to zupełnie co innego! Książka jest wzruszająca i wciągająca. Nie sądziłam że popłaczę się przy takiego typu książce a jednak!

Polecam każdemu!

Annabel Lee | 2016-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2016

Początek tej książki przypomina mój "wakacyjny romans". Tak samo jak piosenka "Agnieszka już dawno tutaj nie mieszka" zespołu Łzy.

Książkę czyta się przyjemnie.Może nie ma nie wiadomo jakiej akcji ale...w sam raz na zbliżające się letnie dni.
Isabelle i Reks...jedyne co mnie dziwi to to że ten facet nie zauważył tej różnicy wieku.1o lat to nie to samo co 2 albo 3.Jest to jedyna kwestia która dla mnie jest nie jasna.
Oprócz tego książka jest...po prostu dobra.Lekka,napisana prostym językiem.I to chyba tyle co mogłabym napisać o tej książce.

A co do tej "akcji" rozgrywającej się w lekturze no to tylko jedno wydarzenie jest takie którego się nie spodziewałam.Chodzi mi o wypadek Reksa ale tutaj już nie będę spoilerować.Miłego czytania ;-)

AshiNa | 2013-08-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: luty 2012

Nie jest to za niezwykła historia i czytanie jej dość opornie mi szło. Nastoletnia dziewczyna zakochuje się w chłopaku o 10 lat od niej starszym i okłamuje go co do swojego wieku. Nie podobała mi się zbytnio ta książka, ale przyznam szczerze, że na koniec się popłakałam.

Kamaa | 2011-09-14

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Przeczytałam "odlotowe wakacje" 4 minuty temu. JEST FANTASTYCZNA, WSPANIAŁA, PIĘKNA, OGROMNIE CIEKAWA, ZASKAKUJĄCA, PO PROSTU ISTNE CUDO !! Musze przyznać, że kolejny raz rozryczałam się. Tym razem przy losach Izzy, bohaterki książki tej wspaniałej kobiety.Niemalże czułam smutek Izzy po wypadku Reksa i jestem wściekła, że nadal nie mogli być razem. Kocham tą książkę, tą autorkę. Odlotowe wakacje zostaną na liście moich ulubionych książek jako drugie. Długo o tej książce nie zapomne i bardzo szczerze ją wam polecam. To, że kogoś już nie ma, wcale nie znaczy, że kiedykolwiek przestaniemy go kochać... Piękne.

Zaczytanaprzezżycie | 2013-05-29
Przeczytana: 22 kwietnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jest to moja ulubiona książka, stawiam ją tym samym na pierwszym miejscu z "Kocham Cię Danny".
Zainteresowałam się innymi książkami z tej serii, po "zakochaniu" się w "Kocham Cię Danny". Czyli serią "Love stories" - AKAPIT PRESS.
Książka ta odstraszała mnie swoją okładką, no ale cóż ... słowo się rzekło. Postanowiłam nie oceniać książek po kładce po przeczytaniu "Kocham Cię Danny", która również ma zniechęcającą okładkę.
Jakim byłoby błędem odrzucić tą wspaniałą książkę po odrażającej okładce.
Przeczytałam tą książkę w jakieś 3/4 godziny co było naprawdę wielkim dla mnie szokiem. Jeszcze nigdy nie przeczytałam książki tak szybko.
Po którą w ciągu dnia sięgałam jeszcze parę razy aby przenieść mnie w te piękne miejsca na Ibizie, nie powiem wczułam się potwornie.
Książka niesamowicie romantyczna jak sam "Reks".
Płakałam wielokrotnie podczas czytania tej jakże, krótkiej opowieści licząca niespełna, 160 stron, o jeśli się nie mylę.
Oczywiście przeczytałam ją jeszcze wiele razy....

Caroline | 2013-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2013

To był jakiś koszmar. Książka jakby napisana przez 14-letnią dziewczynkę, a nie dorosłą kobietę ^^ Chociaż nigdzie nie jest napisane, ile ta "pisarka" ma lat. Męski bohater mimo swoich 26 wiosen na koncie sprawiał wrażenie bardzo infantylnego. O Izzie w ogóle nie wspomnę. Już nie licząc samej fabuły, która kuleje niemiłosiernie, dopatrzyłam się kilku powtórzeń i błędów ortograficznych, co od razu u mnie dyskwalifikuje daną książkę! Nie wiem na ile jest to wina tłumaczenia, a ile samej autorki, ale podsumowując - trzymajcie się od tego czegoś z daleka! Cieszę się, że wydałam na nią tylko 5zł na hali w Carrefour, a nie 22zł tak jak jest napisane na odwrocie...

RebelAngel | 2014-07-22
Na półkach: Przeczytane, Love Stories, 2014

"Odlotowe wakacje" to historia miłosna szesnastoletniej Izz, która poznaje Reksa. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że on jest od niej dużo starszy. Dziewczyna jest nim tak bardzo zauroczona, że postanawia okłamać go w kwestii wieku.
Zakochani przeżywają razem wspaniałe chwile, lecz aby pobyć razem dziewczyna musi wymyślać setki kłamstw, aby nie zdradzić się przed swoją siostrą, z którą spędza wakacje. Lista kłamstw robi się coraz dłuższa, a Izz zaczyna męczyć poczucie winy. Czy dziewczyna zdobędzie się w końcu na wyznanie prawdy swojemu ukochanemu?
Wzruszająca, pełna ciepła opowieść. Aż żałuje, że nie dowiem się co będzie dalej...

Kinga S | 2013-08-13

Bardzo polecam tę książkę wszystkim czytelnikom, wszystkim którzy lubią czytać. Chciałam napisać po krótce, że to jedna z najlepszych książek, które jak na razie przeczytałam. Bardzo wzruszająca opowieść o miłości dziewczyny do starszego, od niej o 10 lat chłopaka.
Serdecznie polecam!!

Shade | 2013-08-12
Przeczytana: 06 sierpnia 2013

Bardzo fajna książka. Powiem bez bicia - rozpłakałam się w jednym momencie :) Lekka, przyjemna - w sam raz na wakacje.
Polecam! :D