Odlotowe wakacje

Akapit Press
2010-05-01
2010-05-01
Anna Błasiak
Anna-Louise Weatherley romans wakacje literatura młodzieżowa

Książka nie jest najgorsza, aleee... okłamywanie siostry by spotykać się z 26 - letnim mężczyzną nie jest w porządku.. Zrodziło się pytanie w mojej głowie, jak to możliwe, że nie zauważył młodego wieku głównej bohaterki? Książka jest wzruszająca, szczególnie opowieść o ojcu jak i sam wypadek Reksa. Jednak nie jest to pozycja, która przeczytałabym ponownie.

Początek tej książki przypomina mój "wakacyjny romans". Tak samo jak piosenka "Agnieszka już dawno tutaj nie mieszka" zespołu Łzy.

Książkę czyta się przyjemnie.Może nie ma nie wiadomo jakiej akcji ale...w sam raz na zbliżające się letnie dni.
Isabelle i Reks...jedyne co mnie dziwi to to że ten facet nie zauważył tej różnicy wieku.1o lat to nie to samo co 2 albo 3.Jest to jedyna kwestia która dla mnie jest nie jasna.
Oprócz tego książka jest...po prostu dobra.Lekka,napisana prostym językiem.I to chyba tyle co mogłabym napisać o tej książce.

A co do tej "akcji" rozgrywającej się w lekturze no to tylko jedno wydarzenie jest takie którego się nie spodziewałam.Chodzi mi o wypadek Reksa ale tutaj już nie będę spoilerować.Miłego czytania ;-)

Nie jest to pozycja wybitna, ale mam sentyment do tej książki, ponieważ to od niej zaczęło się moje "prawdziwe"czytanie. Wcześniej wszystko, co w jakikolwiek sposób wiązało się z romansem omijałam szerokim łukiem, czytałam jedynie książki przygodowe i fantasy. Historia Izzy jest wzruszająca i ciekawa, ale nie ma w sobie nic nadzwyczajnego, mimo to polecam.

Ta książka jest świetna . Opowiada o 16-nastolatce imieniem Izzy ,która razem ze swoją siostrą Ellie i jej koleżankami wyjeżdża na wakacja na Ibize. Izzy na pewnej imprezie poznaje Reksa i po paru spotkaniach zakochują się w sobie. Pozostaje tylko jeden problem, Reks jest od niej starszy o ponad 10 lat....
Książa jest piękna pod koniec się strasznie popłakałam...

Książa jest piękna pod koniec się strasznie popłakałam...

Książka myli swą okładką. Spodziewałam się luźnej historyjki o wakacjach, o przygodach i miłościach nastolatek. Jednak to zupełnie co innego! Książka jest wzruszająca i wciągająca. Nie sądziłam że popłaczę się przy takiego typu książce a jednak!

Polecam każdemu!

Polecam każdemu!

Wypożyczyłam ta książkę z biblioteki bo były wakacje i nie miałam nic ciekawego do przeczytania a po tytule uznałam że pewnie jest to wesoła książka przygodowa a okazało się że to bardzo wzruszająca książka.
Polecam!

Polecam!

"Odlotowe wakacje" to historia miłosna szesnastoletniej Izz, która poznaje Reksa. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie to, że on jest od niej dużo starszy. Dziewczyna jest nim tak bardzo zauroczona, że postanawia okłamać go w kwestii wieku.
Zakochani przeżywają razem wspaniałe chwile, lecz aby pobyć razem dziewczyna musi wymyślać setki kłamstw, aby nie zdradzić się przed swoją siostrą, z którą spędza wakacje. Lista kłamstw robi się coraz dłuższa, a Izz zaczyna męczyć poczucie winy. Czy dziewczyna zdobędzie się w końcu na wyznanie prawdy swojemu ukochanemu?
Wzruszająca, pełna ciepła opowieść. Aż żałuje, że nie dowiem się co będzie dalej...

Książkę wzięłam głównie z powodu ,że nie miałam co wypożyczyć z biblioteki a czas miałam ograniczony bo już mnie koleżanka pośpieszała :)Kiedy zobaczyłam słowo wakacje w tytule stwierdziłam,że ta książka idealnie się nadaje na ostatnie wypożyczanie ze szkolnej biblioteki. :) Czytając opis myślałam,że będzie to kolejna książka o dziewczynie,która zakochała się w przystojnym chłopaku ale jest zazdrosna o jego przepiękną była dziewczynę. Bardzo się myliłam. Odlotowe wakacje to bardzo wzruszająca, lecz niestety bardzo krótka historia. Uwielbiam takie książki i polecam ją wszystkim!!! <3 Przepiękna i romantyczna histroia. <3

Słaba książka. Dobra dla fanek romansideł z niższej półki na letni czas. Nie polecam.

• Romans
  • 20XX