Powiedziałabym ci, że cię kocham ale...

Tłumaczenie: Aleksandra Kubiak
Cykl: Dziewczyny z Akademii Gallaghera (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
I'd Tell You I Love You, But Then I'd Have to Kill You

Są piękne, inteligentne, mistrzowsko opanowały sztuki walki, potrafią łamać kody CIA i rozbroić bombę. Ich praca domowa to włamanie się do komputera FBI lub założenie ładunków wybuchowych we wskazanym obiekcie. Akademia Gallagher dla Wyjątkowych Dziewcząt może uchodzi za szkołę dla geniuszy, ale tak naprawdę jest czymś zupełnie innym. Cammie Morgan zna czternaście języków i siedem sposobów na obezwładnienie przeciwnika, ale zupełnie traci głowę, gdy poznaje zwyczajnego chłopaka, który w dodatku myśli, że ona jest zwyczajną dziewczyną…

Reading_is_sexyy | 2012-08-05

Niestety, książka mnie rozczarowała. Spodziewałam się nieco lepszej lektury. Dodatkowo opinie, jakie czytałam na jej temat też były dobre, więc nie spodziewałam się, że mnie ta książka do gustu nie przypadnie.
Książkę czytałam z pomieszaniem gniewu i irytacji. Nie podobał mi się system nauczania w tej szkole, a od kiedy 'porwano' Cammie, to już całkiem byłam zirytowana i nic nie pragnęłam bardziej, niż tylko ją skończyć. Na szczęście dobrnęłam do końca, aczkolwiek nie wiem czy sięgnę po następną część.

ven_detta | 2011-03-01
Przeczytana: czerwiec 2010

Główną bohaterką jest Cammie, uczennica Akademii Gallagher i córka dyrektorki. Ma dwie najlepsze przyjaciółki - odważną Bex i genialną Liz. Ogólnie akademia znajduje się w malutkim miasteczku Roseville i nikt tam nie ma pojęcia czym się zajmują dziewczyny, wszyscy podejrzewają, że jest to prywatna szkoła dla bogatych, rozpieszczonych, snobistycznych przestępczyń, czy coś w tym stylu.

Rozpoczyna się nowy rok szkolny i zaczynają się dziać dziwne rzeczy - po pierwsze, na nauczyciela nowego przedmiotu - tajnych misji zostaje przyjęty mężczyzna (a do tego niezłe ciacho), no i pojawia się nowa uczennica, Macey - odzwierciedlenie wyobrażeń mieszkańców o dziewczynach z Gallagher. Gdyby nie jej korzenie, nikt nie pomyślałby, że ma zadatki na agentkę, a do tego wydaje się, że Macey strasznie nie chcę, żeby ją lubiano.

Ale, pewnego dnia, na pewniej misji coś się dzieje - Cammie zostaje zauważona przez chłopaka! I, oczywiście, oboje wpadają sobie w oko, ale Cam nie może zdradzić swojej...

Justilla | 2010-08-04
Na półkach: Przeczytane, Zagraniczna
Przeczytana: 29 lipca 2010

Książkę pożyczyła mi moja przyjaciółka w środę, a ja ją skończyłam już następnego dnia. Nie tylko dlatego, że jest krótka - jest także wyjątkowo ciekawa. Nie jest z zakresu fantastyki - jest jak film sensacyjny.

Narracja pierwszoplanowa, oczywiście z punktu widzenia Cammie Morgan. To 15-letnia dziewczyna, córka tajnej agentki, obecnie dyrektorki Akademii. Dzięki niej szybko poznajemy jak działa Akademia i za jaką szkołę jest uważana przez mieszkańców miasta. Podczas pierwszej akcji w terenie Cammie poznaje chłopaka. Później razem z przyjaciółkami go sprawdza - bo może był wabikiem na misji i miała za zadanie odciągnąć ją od celu?

Książka jest pisana lekko, z dynamicznie rozwijającą się akcją, tak że nie sposób się nudzić w żadnym momencie. Zakończona tak, że niecierpliwie wypatruję drugiego tomu. A choć na pocieszenie miałam jeszcze "Inne anioły" to też skończyły się stanowczo za szybko.

Na koniec powiem, że szkoda, że tytułu nie przetłumaczyli w całości bo wtedy by brzmiał:...

Anna | 2010-10-24
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2010 rok

Trafiłam na tę książkę przypadkiem. Ale jakim trafnym !

Przeczytałam ja w jeden wieczór. Może tytuł nie jest za bardzo zachęcający ale treść i forma owszem.

Sama bym chciała chodzić do takiej szkoły ;)

unfulfilled_dreams | 2012-11-09
Przeczytana: 05 listopada 2012

Książka po prostu przeciętna. Kupiłam po promocji, więc nic tak naprawdę nie straciłam.
Owszem czyta się szybko, ale nie jest w ogóle ambitna, a wydarzenia za bardzo dziecinne. Fajna fabuła, ale byłaby o wiele ciekawsza jako bardziej dojrzała lektura ;)
Dla dziewczyn do 14 roku zycia moge polecic :)

AnnaJudd | 2011-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2011

Jak komuś się znudziło czytanie o potworkach to polecam tą książkę.
To żadne arcydzieło, ale miło się czytało i czasem można było się pośmiać.
Letka i przyjemna książka, polecam. :D

Kasia1101998 | 2016-02-22

Dawno takiego szajsu nie przeczytałam, ledwo, bo ledwo dobrnęłam do końca. Opis zachęcający, jednak w pewnym momencie czytania, miałam dość. Nie polecam, bo nie warto :(

"Odwróciłam się, wiedząc, że czas już wracać do świata, w którym nadal mogłam być niewidzialna, ale nie anonimowa. I właśnie wtedy go zobaczyłam: chłopaka po drugiej stronie ulicy, który naprawdę mnie widział."

Każda z nas na pewno choć raz miała dosyć swojej zwyczajnej nudnej szkoły, może nawet mundurka (ja już na szczęście nie musiałam go nawet zakładać) i wszystkiego wokoło.
Wiele z nas chciało być księżniczkami, weterynarzami, odkrywcami i wynalazcami ale na pewno byli także szpiedzy.
Właśnie na taki świat musimy się przygotować sięgając po tą książkę... papier który po włożeniu do ust natychmiast się rozpuszcza, czarne, maskujące stroje i wiele innych gadżetów.

Dużo osób chciałoby być takimi jak ona, Cammie Morgan. Zwyczajna, niezwyczajna dziewczyna chodząca do szkoły dla szczegół. Nauka czternastu języków, siedmiu sposobów na obezwładnienie przeciwnika i jeszcze wiele wiele innych.

To jest Kameleon, nigdy jej nie zauważysz, nigdy jej nie spotkasz jeżeli ona tego nie...

Dziewczyny z Akademii Gallagher 1 t. Powiedziałabym ci, że Cię kocham, ale.. opowiada, o pozornie normalnej szkole dla bogatych dziewcząt :)W rzeczywistości jest to szkoła dla przyszłych szpiegów!!!!!!!! Cammie Morgan jest córką agentów. Jej mama jest dyrektorką szkoły i super agentką... Jej tata również był agentem, zginął na misji... Nie czytam takich powieści, ale ta seria bardzo mnie zainteresowała, wiele nauczyła:D Szkoda,że w Polsce są tylko 2 t... Gorąco polecam nie tylko dla fanów i fanek filmów szpiegowskich, to jest super powieść, akcja jest szybka, trzyma w napięciu!!!! Czyta się błyskawicznie!!!!! Naprawdę serdecznie zachęcam do tej lektury!!!! TO NA PEWNO NIE BĘDZIE ZMARNOWANY CZAS!!! :D

Anusia | 2015-09-23
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 25 sierpnia 2015

Przedziwny dobór lektury, zdaję sobie z tego sprawę. Gdyby nie przedziwne odrodzenie, jakie właśnie przeżywa ta powieść wśród osób obserwowanych przeze mnie na Twitterze czy Tumblrze, zapewne nigdy nie zaszczyciłabym pozycji ani jednym spojrzeniem. Bardzo niepozorna, drobna książka, licząca sobie nieco mniej niż 300 stron, za granicą wydana niemalże 10 (!) lat temu, z okładką, która raczej nie przyciąga wzroku dzisiejszych czytelników. "W sumie," pomyślałam "co mi szkodzi. Przynajmniej będę wiedziała, o czym wszyscy dyskutują." Czy rzeczywiście jest o czym mówić?

Dla postronnego obserwatora Akademia Gallagher to prywatna szkoła dla rozpuszczonych dziewcząt. Jednak to tylko fasada, a za murami skrywa się instytucja zgoła innego rodzaju. Za biurkiem dyrektorki zasiada była tajna agentka CIA, natomiast jej uczennice opanowują umiejętności posługiwania się czternastoma językami, doskonalą się w sztukach walki czy... szpiegostwa.

Cammie Morgan ma ksywkę Kameleon i to nie...