Powiedziałabym ci, że cię kocham ale...

Tłumaczenie: Aleksandra Kubiak
Cykl: Dziewczyny z Akademii Gallaghera (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
I'd Tell You I Love You, But Then I'd Have to Kill You

Są piękne, inteligentne, mistrzowsko opanowały sztuki walki, potrafią łamać kody CIA i rozbroić bombę. Ich praca domowa to włamanie się do komputera FBI lub założenie ładunków wybuchowych we wskazanym obiekcie. Akademia Gallagher dla Wyjątkowych Dziewcząt może uchodzi za szkołę dla geniuszy, ale tak naprawdę jest czymś zupełnie innym. Cammie Morgan zna czternaście języków i siedem sposobów na obezwładnienie przeciwnika, ale zupełnie traci głowę, gdy poznaje zwyczajnego chłopaka, który w dodatku myśli, że ona jest zwyczajną dziewczyną…

Estera | 2017-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2017

O książce "Powiedziałabym ci, że cię kocham, ale..." nie dowiedziałabym się, gdyby nie poleciła mi jej koleżanka. Spodziewałam się świetnej historii, a przeczytałam...

Cammie jest córką dyrektorki Akademii Gallagher, szkoły dla szpiegów. Potrafi biegle posługiwać się czternastoma językami, łamać kody CIA, z każdego przedmiotu uczynić narzędzie do obrony, lecz zupełnie nie potrafi poradzić sobie, kiedy poznaje pewnego zwykłego chłopaka.

...Niezbyt dobrze napisaną powieść obyczajową dla jedenastolatek z wątkiem... szpiegowskim bodajże. Wydarzenia w "Powiedziałabym ci[...]" nie mają sensu, a wątki nie łączą się ze sobą. Ponadto postacie są płaskie, iście papierowe i źle wykreowane, bohaterowie są niezbyt inteligentni i mają wyraźny problem z logicznym myśleniem. Na szczęście książka ta jest cienka i szybko się ją czyta, jednak brnięcie przez kolejne wydarzenia prowadzące donikąd to zadanie męczące. Nie polecam.

Reading_is_sexyy | 2012-08-05

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Niestety, książka mnie rozczarowała. Spodziewałam się nieco lepszej lektury. Dodatkowo opinie, jakie czytałam na jej temat też były dobre, więc nie spodziewałam się, że mnie ta książka do gustu nie przypadnie.
Książkę czytałam z pomieszaniem gniewu i irytacji. Nie podobał mi się system nauczania w tej szkole, a od kiedy 'porwano' Cammie, to już całkiem byłam zirytowana i nic nie pragnęłam bardziej, niż tylko ją skończyć. Na szczęście dobrnęłam do końca, aczkolwiek nie wiem czy sięgnę po następną część.

Kasia1101998 | 2016-02-22

Dawno takiego szajsu nie przeczytałam, ledwo, bo ledwo dobrnęłam do końca. Opis zachęcający, jednak w pewnym momencie czytania, miałam dość. Nie polecam, bo nie warto :(

ven_detta | 2011-03-01
Przeczytana: czerwiec 2010

Główną bohaterką jest Cammie, uczennica Akademii Gallagher i córka dyrektorki. Ma dwie najlepsze przyjaciółki - odważną Bex i genialną Liz. Ogólnie akademia znajduje się w malutkim miasteczku Roseville i nikt tam nie ma pojęcia czym się zajmują dziewczyny, wszyscy podejrzewają, że jest to prywatna szkoła dla bogatych, rozpieszczonych, snobistycznych przestępczyń, czy coś w tym stylu.

Rozpoczyna się nowy rok szkolny i zaczynają się dziać dziwne rzeczy - po pierwsze, na nauczyciela nowego przedmiotu - tajnych misji zostaje przyjęty mężczyzna (a do tego niezłe ciacho), no i pojawia się nowa uczennica, Macey - odzwierciedlenie wyobrażeń mieszkańców o dziewczynach z Gallagher. Gdyby nie jej korzenie, nikt nie pomyślałby, że ma zadatki na agentkę, a do tego wydaje się, że Macey strasznie nie chcę, żeby ją lubiano.

Ale, pewnego dnia, na pewniej misji coś się dzieje - Cammie zostaje zauważona przez chłopaka! I, oczywiście, oboje wpadają sobie w oko, ale Cam nie może zdradzić swojej...

Justilla | 2010-08-04
Na półkach: Przeczytane, Zagraniczna
Przeczytana: 29 lipca 2010

Książkę pożyczyła mi moja przyjaciółka w środę, a ja ją skończyłam już następnego dnia. Nie tylko dlatego, że jest krótka - jest także wyjątkowo ciekawa. Nie jest z zakresu fantastyki - jest jak film sensacyjny.

Narracja pierwszoplanowa, oczywiście z punktu widzenia Cammie Morgan. To 15-letnia dziewczyna, córka tajnej agentki, obecnie dyrektorki Akademii. Dzięki niej szybko poznajemy jak działa Akademia i za jaką szkołę jest uważana przez mieszkańców miasta. Podczas pierwszej akcji w terenie Cammie poznaje chłopaka. Później razem z przyjaciółkami go sprawdza - bo może był wabikiem na misji i miała za zadanie odciągnąć ją od celu?

Książka jest pisana lekko, z dynamicznie rozwijającą się akcją, tak że nie sposób się nudzić w żadnym momencie. Zakończona tak, że niecierpliwie wypatruję drugiego tomu. A choć na pocieszenie miałam jeszcze "Inne anioły" to też skończyły się stanowczo za szybko.

Na koniec powiem, że szkoda, że tytułu nie przetłumaczyli w całości bo wtedy by brzmiał:...

Anna | 2010-10-24
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2010 rok

Trafiłam na tę książkę przypadkiem. Ale jakim trafnym !

Przeczytałam ja w jeden wieczór. Może tytuł nie jest za bardzo zachęcający ale treść i forma owszem.

Sama bym chciała chodzić do takiej szkoły ;)

AnnaJudd | 2011-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2011

Jak komuś się znudziło czytanie o potworkach to polecam tą książkę.
To żadne arcydzieło, ale miło się czytało i czasem można było się pośmiać.
Letka i przyjemna książka, polecam. :D

unfulfilled_dreams | 2012-11-09
Przeczytana: 05 listopada 2012

Książka po prostu przeciętna. Kupiłam po promocji, więc nic tak naprawdę nie straciłam.
Owszem czyta się szybko, ale nie jest w ogóle ambitna, a wydarzenia za bardzo dziecinne. Fajna fabuła, ale byłaby o wiele ciekawsza jako bardziej dojrzała lektura ;)
Dla dziewczyn do 14 roku zycia moge polecic :)

"Odwróciłam się, wiedząc, że czas już wracać do świata, w którym nadal mogłam być niewidzialna, ale nie anonimowa. I właśnie wtedy go zobaczyłam: chłopaka po drugiej stronie ulicy, który naprawdę mnie widział."

Każda z nas na pewno choć raz miała dosyć swojej zwyczajnej nudnej szkoły, może nawet mundurka (ja już na szczęście nie musiałam go nawet zakładać) i wszystkiego wokoło.
Wiele z nas chciało być księżniczkami, weterynarzami, odkrywcami i wynalazcami ale na pewno byli także szpiedzy.
Właśnie na taki świat musimy się przygotować sięgając po tą książkę... papier który po włożeniu do ust natychmiast się rozpuszcza, czarne, maskujące stroje i wiele innych gadżetów.

Dużo osób chciałoby być takimi jak ona, Cammie Morgan. Zwyczajna, niezwyczajna dziewczyna chodząca do szkoły dla szczegół. Nauka czternastu języków, siedmiu sposobów na obezwładnienie przeciwnika i jeszcze wiele wiele innych.

To jest Kameleon, nigdy jej nie zauważysz, nigdy jej nie spotkasz jeżeli ona tego nie...

Zrecenzowana | 2011-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2011

Czyta się jednym tchem. Pierwszy raz trafiłam na książkę o nastoletnich supermenkach i nie zawiodłam się. Popełniłam błą czytając najpierw drugą część, ale na szczęście opowiadają one różne historie.

Leciutki spoilerek...

Cammie "Kameleon" Morgan szkoli się w Akademii Gallagher dla Wyjątkowych Dziewcząt.Jej matka jest dyrektorką w tej szkole dla szpiegów. Podcza jednej z misji w terenie zauważa ją zwykły chłopak, króry na własne nieszczęście myśli, że ona jest zwyczajną dziewczyną. Z uwagi na rolę szpiega Cammie musi trochę nakłamać co do swojej osoby.Tak pokrótce można nakreślić akcję w książce.

Podobało mi się, że wątek miłosny nie jest wysunięty na pierwszy plan. Są jeszcze tajne misje i nowa w szkole. Jako plus można też zaliczyć niezwykły styl autorki. Narracja jest pierwszoosobowa, z punktu widzenia Cammie, więc to głównie jej uczucia poznajemy.

Kończąc, książke mogę polecić każdemu, kto szuka odskoczni od gatunku paranormal romance zajmującego większość miejsca na półkach.