Niewidzialny Pierścień

Cykl: Czarne Kamienie (tom 6)
Wydawnictwo: Initium
The Invisible Ring
Nana

Kiedy Jaenelle Angelline szukała sposobu, jak ochronić Krwawych z Królestwa Kaeleer przed uderzeniem własnej Hebanowej mocy, Daemon Sadi opowiedział jej historię Szarej Pani, której kilka wieków wcześniej udało się tego dokonać. Nie wspomniał jednak o roli, jaką sam pełnił w tej historii. Niewidzialny Pierścień jest relacją z tamtych wydarzeń. ...

Gdy Jared, młody wojownik z Shaladoru noszący Czerwony Kamień, trafia do niewoli, na dziewięć długich lat zostaje skazany na świadczenie usług seksualnych. Wreszcie, nie mogąc dłużej znieść wykorzystywania i upokorzeń, zabija swą właścicielkę i trafia na targ niewolników. Tam kupuje go Szara Pani − Królowa z Dena Nehele, osławiona opinią, że nabywani przez nią niewolnicy znikają bez śladu.
Szara Pani wraz z grupą kupionych niewolników wyrusza w drogę powrotną na swoje terytorium, uciekając przed ludźmi Dorothei SaDiablo, Najwyższej Kapłanki władającej większością Królestwa Terreille. Jared jest gotów na śmierć, ale bardzo szybko przekonuje się, że ani jego nowa właścicielka, ani towarzysze niedoli nie są osobami, za które się podają. Każdy skrywa mroczną tajemnicę, a co najgorsze − jest wśród nich zdrajca pracujący dla Dorothei. Wkrótce młody wojownik staje przed trudnym wyborem: odzyskać wolność czy zachować honor. Od jego decyzji zależy nie tylko jego życie, ale i przyszłość wszystkich Krwawych.

źródło opisu: www.empik.pl

źródło okładki: http://www.esensja.pl/obrazki/okladkiks/110334_nie...»

książek: 1903
foolosophy | 2011-04-04
Przeczytana: 01 kwietnia 2011

To co przyjemne mogłoby trwać wiecznie, nigdy się nie kończyć, nie rozczarowywać ani nie tracić blasku. Dobrze, że są takie cykle, których przyjemność czytania nie zanika wraz z kolejnymi tomami. Całe szczęście, że mam cykl Czarnych kamieni, na który zawsze mogę liczyć. Tym razem również.

W tym tomie ponownie cofamy się do wydarzeń przed Czarownicą. Sięgamy po odległe czasy, kiedy rządziła jeszcze Szara Pani, a królestwo Dena Nehele opiera się Najwyższej Kapłance Hayll Dorothei SaDiablo. Zaczyna ona sprawować rząd nad co raz większym terytorium Terreille stanowiąc zagrożenie, niosąc za sobą okrucieństwo i rządy pełne haniebnych i okrutnych czynów.

Historia opowiedziana w tym tomie pomoże później Jaenelle w zbudowaniu sieci do uwolnienia hebanowej mocy. Poznajemy losy Jareda, którego Szara Pani wykupuje na targu niewolników. W drodze do Dena Nehele Jared nie tylko przekona się o tajemnicach towarzyszący, ale o potędze lojalności i wyrzeczeń. Nikt nie jest tym, za kogo się podaje....

Ania | 2012-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2012

Po pierwszą księgę sięgnęłam w bibliotece z małą niechęcią. Nic innego nie było, więc uległam namowom bibliotekarki i wypożyczyłam ją. Szybko przekonałam się, że było warto i zatopiłam się w lekturze kolejnych ksiąg.
Teraz pozostaje mi tylko czekać, aż zastanę na półce kolejną część. ;D

Na półkach: Przeczytane, Mam w domu
Przeczytana: 03 maja 2011

Od czego by tu zacząć? Może od tego, że ja pozostaję wierna cyklom, która mi się spodobały, a cykl Czarne Kamienie jest wyjątkowo dobry? Owszem, jak w każdym cyklu zdarzają się tomy lepsze lub nieco mniej dobre, ale generalnie Anne Bishop pisze rewelacyjnie i z tym nie będę dyskutować.
A może zacząć od tego, że w VI księdze autorka pozwoliła nam trochę odpocząć od uczucia ponad miarę między Janelle i Deamonem i pokazała, że inni kochali równie mocno?

Zaletą tego tomu jest właśnie umiar. Jared jest Krwawym, ale jest jednocześnie bliższy ludziom - zna swoje wady, nie wierzy w siebie, potrzebuje wsparcia ze strony kogoś, kto pomoże mu uwierzyć we własną wielkość, własną siłę, no i najważniejsze - pozwoli mu uwierzyć, że mimo tego, iż był niewolnikiem dla przyjemności, to on też zasługuje na prawdziwe uczucie. Że on też może uszczęśliwić jakąś kobietę. I to w dodatku Królową.
Książka, tak jak pozostałe z cyklu - jest pełna akcji, napięcia, wielu niewiadomych. Chociaż zakończenie...

raya | 2011-03-05
Przeczytana: 2011 rok

,,Niewidzialny Pierścień" to książka, która na początku jest wyjątkowo nudna. Przyzwyczaiłam się, że w poprzednich tomach akcja była dynamiczna i nie można było oderwać się od lektury. Na szczęście po kilkuset stronach zaczyna robić się interesująco. Jednak koniec nie był spektakularny. Brakowało mi tego szoku jak w przypadku poprzedniczek ,,Niewidzialnego Pierścienia", gdzie czytając ostatnie strony myślałam, że umrę jak nie skończę. Oczywiście to nadal Anne Bishop, więc podwyższam ocenę, ze względu na moją ogromną sympatię do całej serii i autorki.

Cyriaanne | 2011-03-12
Przeczytana: 12 marca 2011

Nie mogłam oderwać się od książki przez ponad pięć godzin z rzędu. To nic, że kręgosłup woła o pomstę do nieba a przed oczami plamki. Anne Bishop zawsze zabiera mnie do zupełnie innego świata, z którego nie mogę się wyrwać i trwam w nim do ostatniej strony. A nawet dłużej – tyle, że wspominając.

Tym razem pisarka przedstawiła nam historię na kilkaset lat przed nadejściem Jaenelle Angelline. Głównym bohaterem jest Jared, niewolnik dla przyjemności. To z jego punktu widzenia poznajemy opowieść, jego losami się kierujemy. Od czasu do czasu mamy również przeskoki do pałacu Dorothei SaDiablo, dzięki czemu wiemy co knuje i dane jest nam odczuć na jakie okrucieństwo ją stać.
Jared zostaje kupiony przez Szarą Panią i wraz z innymi niewolnikami jest prowadzony do Dena Nehele. Pierścień Posłuszeństwa zostaje zastąpiony Niewidzialnym Pierścieniem i ja osobiście przez trzy czwarte książki zastanawiałam się, czy on naprawdę istnieje. Odpowiedzi nie podam – przeczytacie, to się dowiecie. W...

Justilla | 2011-05-04
Przeczytana: 01 maja 2011

Seria "Czarnych Kamieni" w oryginale liczy dziewięć tomów, przy czym w polskim wydaniu The Invisible Ring czyli "Niewidzialny Pierścień" jest szósty zamiast czwarty.

W "Królowej Ciemności" jest wzmianka o Szarej Pani oraz jej dokonaniu, jakim było oddzielenie Krwawych skażonych przez Dorotheę Sa Diablo od tych, którzy byli wierni Ciemności. Ten tom przybliża nam tamte wydarzenia z punktu widzenia Jareda. Jared jest wojownikiem z Shaladoru noszącym Czerwony Kamień. Zostaje kupiony na targu niewolników przez Szarą Panią, królową z Dena Nehele, która zamienia jego Pierścień Posłuszeństwa na Niewidzialny Pierścień. Ponieważ królowa słynie z tego, że kupieni przez nią niewolnicy znikają bez śladu, Jared szuka sposobu, aby się uwolnić. Jednak w trakcie podróży odkrywa, że nie wszystko jest takie jakim się wydaje.

Narracja często przeskakuje do Lorda Krelisa, Dowódcy Straży Dorothei. Tym sposobem poznajemy historię z dwóch stron, dobrej i złej, ściganego i ścigającego.

Pamiętam jak...

Ewelina | 2013-10-22
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 22 października 2013

W mojej ocenia książka przeciętna, czegoś mi w niej brakowało. Nie potrafiła mnie wciągnąć tak jak poprzednie tomy tego cyklu. Dopiero pod koniec rzeczywiście się trochę zmieniło. Dla mnie nie miała takiej siły przyciągania… tego elementu który sprawia, że człowiek nie tylko czyta ile może, ale bardzo szybko wraca po oderwaniu od lektury. Co prawda jest to kolejna z powieści uzupełniających, poznanej wcześniej głównej historii, gdzie tym razem cofamy się w przeszłość, więc jest to w mojej ocenie tylko dodatek, który można pominąć.

Jak zwykle jednak szukam elementów pozytywnych w historii. To co ona kryje. I tutaj mamy bardzo ciekawe rozważania na temat honoru. Czym jest honor i kiedy daną osobę możemy uznać za kogoś honorowego. Kiedy mamy przedstawionych w opozycji: nie honorowych przedstawicieli władzy i honorowych zbiegów i zbójników. Trochę przywodzi to na myśl „Robin Hooda”. Kolejnym motywem jest tu symboliczne pokazanie jak ważne jest by walczyć o własne szczęście i nigdy się...

Alitka | 2011-03-06
Przeczytana: 06 marca 2011

Kolejna świetna księga ze Świata Czarnych Kamieni, która bezapelacyjnie ląduje w moich ulubionych:). Uwielbiam Annę Bishop za to, że potrafi stworzyć postacie, których nie sposób nie polubić i z którymi chce się przeżywać ich przygody. Książka wciągająca, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i w której nie wszystko jest takie, jakim się na początku wydaje:P. Zdecydowanie polecam, a dla miłośników serii jest to pozycja obowiązkowa!!!

Katarzyna Kocurzyca | 2013-01-31
Przeczytana: 2012 rok

Ze wszystkich Ksiąg Czarnych Kamieni ta ma zdecydowanie najlepszą okładkę.
I jest zdecydowanie najsłabsza.
Nudzi i nudzi, Deamon'a jest mało... słowem ciężko mi było przez nią przebrnąć. Fakt, że uzupełnia wcześniejsze części, ale generalnie nie porywa tak jak poprzednie, nie ma "tego czegoś".

Kate4484 | 2012-01-25
Przeczytana: 11 lutego 2012

Nie wiem dokońca co myśleć o tej częsci serii Anne Biahop. Mam chyba podobne odczucia jak w przypadku "Splątanych Seci", nie była to najlepsza książka serii ale jest warta przeczytania. Męczyło mnie to że akcja cały czas rozgrywa się w drodze a nie w konkretnym miejscu. Chyba nie jestm fanką tego typu opowieści. Odnosiłam też wrażenie że było sporo dłużyzn. Jakiś fragmetów które można by ominąć. Ale to chyba wszytsko co mogę zarzucić książce. Reszta jest tylko pozytywna. Bardzo polubiłam postać Jareda - młodego niewolnika dla przyjemości, który zakochuje się w swojej nowej Królowej. Postać Lii też mi przypadła do gustu. Wogóle w książkach pani Bishop lubię to że kobiety w nich przedstwione maja charakterek. W tej częsci autorka obdarzyła swoje dwie boahterki takim temperementem, że nie dziwię się ze przyprawiały o zawrót głowy swoich Wojowników. W książce bardzo podobał mi się pomysł z Niewidzialnym Pierścieniem i czym się różni Piescień Srebrny od Złotego. Dla mnie, czyli dla...