Eon. Powrót Lustrzanego Smoka

Wydawnictwo: Telbit
Eon: Dragoneye Reborn
eon, powrót, lustrzanego, smoka
Sela9030

"Kobietom nie przysługuje miejsce w świecie smoczej magii. W powszechnym mniemaniu wprowadzają pierwiastek zepsucia do rzemiosła lorda Smocze Oko, nie posiadają też fizycznej siły i żelaznej woli, niezbędnej do zjednoczenia się ze smokiem." Uważa się, że niewieście oko, zbyt często zapatrzone w siebie, nie potrafi ogarnąć natury świata energii. Choć prawo panujące w Imperium Niebiańskich...

Choć prawo panujące w Imperium Niebiańskich Smoków jest surowe, jeden z dwunastu kandydatów na ucznia lorda Smocze Oko zdołał ukryć przed światem swoją prawdziwą tożsamość. Stając do walki o przychylność Szczurzego Smoka, który na rok obejmie przywództwo nad duchowymi bestiami, chroniącymi kraj i cesarza, Eon podejmuje śmiertelne ryzyko.
To, czy zdoła ocalić siebie i wpłynąć na losy państwa, zależy od siły głęboko skrywanej natury…

źródło opisu: Wydawnictwo TELBIT, 2010.

źródło okładki: http://www.telbit.pl/

Łędina | 2016-10-09

"Eon: Powrót Lustrzanego Smoka" - Alison Goodman to książka, której fabuła została utkana wokół motywu bohaterki w przebraniu, wzbogacona o nieoczekiwane szlaki, oraz o charakterystykę azjatyckiego folkloru, tworząc niezrównaną powieść i atmosferę wielkich przygód.

Alison Goodman - urodziła się w Australii i po krótkich wędrówkach zamieszkała w Melbourne, swoim mieście rodzinnym. Została objęta prestiżowym patronatem im. D. J. O'Hearna Uniwersytetu w Melbourne, uzyskała tytuł magistra nauk humanistycznych. Obecnie naucza podyplomowych studentów kreatywnego pisania. Od momentu ukazania się "Eon: Powrót Lustrzanego Smoka", książka osiąga uznanie opiniodawców i coraz większą rzeszę fanów, jak również liczne wyróżnienia.

Kobietom nie przysługuje miejsce w świecie smoczej magii. W powszechnym mniemaniu wprowadzają pierwiastek zepsucia do rzemiosła lorda Smocze Oko, nie posiadają też fizycznego potencjału i żelaznej woli, niezbędnej do zjednoczenia się ze smokiem. Uważa się, że...

Świetna! Naprawdę genialna! Od kiedy skończyłam czytać "Pana Lodowego Ogrodu" Pana Grzędowicza żadna książka nie zrobiła na mnie takiego wrażenia. Jestem wielce zaskoczona tym, jak idealnie autor wprowadził mnie w klimat tej opowieści. Myślę, że to jedna z najlepszych pozycji, jakie dotąd przeczytałam, przynajmniej według mojego gustu.

WampirkaJustynka | 2014-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2014

Książka jak najbardziej w moim guście. Bardzo lubię takie klimaty. Dziewczyna ukrywająca swoją płeć, potężny smok i piękne otoczenie. Mimo swej objętości książkę czyta się szybko i przyjemnie. Polecam !!!

Lenalee | 2010-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2010

"Eon. Powrót Lustrzanego Smoka" to niezwykła opowieść o chłopcu, który skrywa swą prawdziwą tożsamość, dzięki czemu ma możliwość ubiegania się o pozycję lorda Smocze Oko. Startowanie na to stanowisko samo w sobie nie wydaje się być aż tak trudnym zadaniem gdyby nie fakt, że Eon jest kaleką. Oh, i tak naprawdę wcale nie jest chłopcem, a wręcz przeciwnie - to szesnastoletnia dziewczyna i właśnie dlatego musi ukrywać się pod postacią chłopca. Kobiety niestety nie posiadają zaszczytu zjednoczenia się ze smokiem i piastowania tej zaszczytnej funkcji jaką jest bycie lordem Smocze Oko. Tutaj jednak nasza bohaterka nie okazuje się zwykłą kobietą, ponieważ posiada moce, jakich nie mają nawet najznakomitsi wśród lordów, co skazuje ją na ogromne niebezpieczeństwo.

Wyraźnie można zauważyć, że autorka pisząc tę książkę zaczerpnęła pomysły z kultur wschodu, co nawet potwierdzają jej słowa pod koniec książki, gdzie to wypowiedziała się, że pisząc tę powieść opierała się na historii Chin i...

enga | 2010-12-23
Przeczytana: 20 grudnia 2010

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Imperium Niebiańskich Smoków. Nad tą szczególną krainą czuwa 12 smoków, które odzwierciedlają różnorakie cechy ludzkiej natury np. odwagę, namiętność czy ambicję. Są one lekko nietypowe - niewidzialne (czy raczej widzialne tylko dla wybranych), otoczone tajemnicą, pełne mocy, mądrości i dostojeństwa. Ich istota otoczona jest cały czas jakby mgiełką niejasności, nie wiemy, czego się po nich spodziewać. Co wiemy?

Wiemy, że jest ich dwanaście - tyle, ile kierunków, ascendentalnych zwierząt, kolorów. Każdy z nich wybiera sobie sposród wybranych dwunastoletnich chłopców tego, który zostanie jego "współpracownikiem" - Lordem Smocze Oko. Wybrany chłopiec najpierw przez dwanaście lat uczy się wszystkich potrzebnych do tej funkcji umiejętności, rozwija możliwości kontaktu ze smokiem, a potem przez kolejnych dwanaście lat jest Lordem i uczy swojego następcę. Po pełnym cyklu dwudziestu czterech lat odchodzi, może w końcu odpocząć. Lordowie odpowiedzialni są za pokój w Imperium, potrafią...

Gladys | 2014-08-13
Przeczytana: 06 sierpnia 2014

Bardzo fajnie napisana książka, którą czyta się szybko. Świetne przejścia pomiędzy jednym wątkiem, a kolejnym nie pozwala czytelnikowi się nudzić. Doskonały pomysł na powieść fantasy, zaplanowany w każdym nawet najdrobniejszym szczególe. Ciekawe a zarazem intrygujące sytuacje zapierają nam dech w piersi. Rewelacyjny przedstawienie głównej bohaterki- która przez kilka wcześniejszych lat udaje chłopaka, oraz innych postaci m. in. lady Deli, Ryka czy też lorda Ido. Zważywszy na to, iż jestem kobietą, (co przybliża mnie jeszcze bardziej do postaci) czuję się jakbym to ja była Eoną i jakbym uczestniczyła w każdym wydarzeniu. Nieobliczalne obroty akcji są wielkim zaskoczeniem dla nas i budzą w nas różne emocje: począwszy od śmiechu a skończywszy na mocny rozgoryczeniu czy też zdziwieniu. Nic nie jest tak jakbyśmy przypuszczali, dlatego czujemy wielkie pragnienie aby chłonąć dalsze losy bohaterów. Nieoczekiwane morderstwa, o których byśmy w ogóle nie pomyśleli, burzą dotychczasowy obraz...

Robert | 2011-11-01
Przeczytana: 22 września 2011

Powinienem się zachwycać tą książką. Powinienem skakać pod sufit i pisać epistoły o niebywałym warsztacie pisarki. Niestety, wszystko zepsuła właśnie jedna przypadłość autorki, którą ciężko mi było zdzierżyć i która systematycznie odbierała mi stopniowo rosnącą przyjemność z czytania. Moim zdaniem z tej powieści mogłoby być niezłe opowiadanie lub mini-powieść.

Zacznijmy jednak od pozytywów. Eon jest kandydatem do tytułu ucznia i (następnie) lorda Smocze Oko. Każdy lord jest przedstawicielem jednego z 12 niebiańskich smoków czuwających nad Imperium. Każdy ze smoków odzwierciedla jedno z ascendentalnych zwierząt i symbolizuje jedną z cech człowieka. Tytuł lorda Smocze Oko oznacza bogactwo, szacunek i ogromną władzę. Ale nie tylko. Posiadanie tytułu pociąga za sobą również wielką odpowiedzialność – lord jest aktywnym gwarantem pokoju i pomyślności w Imperium. Korzysta z mocy smoka wypełniając swoje obowiązki przez 24 lata, jednocześnie oddając mu swoje siły witalne.

Jaki jest główny...

Bardzo ciekawa powieść, wciąga, pełna fantastycznych miejsc i postaci. Chętnie przeczytam kolejną część. Polecam fanom fantasy i przygód.

pablo | 2011-06-26
Przeczytana: 2011 rok

Od czasu do czasu sięgam po książki pod wpływem pozytywnych recenzji wyłapanych na blogach. „Eon” był na topie jakiś czas temu, wtedy to skwapliwie go sobie zapamiętałem. Kiedy trafił w moje ręce, wpadł akurat w wielką kolejkę książek o wyższym priorytecie i tak sobie nieśmiało leżał na półeczce, zerkając na mnie grzbietem. Gdybym ja wtedy wiedział, jaki skarb czai się na odległość wyciągniętego ramienia, nie czekałbym tak długo. Pani Alison Goodman stworzyła mały diamencik. Nie pozbawiony co prawda niewielkich skaz, lecz nadal wspaniały.

Cała recenzja pod adresem:

książek: 1903
foolosophy | 2011-03-06
Przeczytana: 05 marca 2011

Kiedyś bardzo stroniłam od fantasty, nie wiem jak wtedy żyłam, ale uciekałam przed tego typu książkami i w głowie miałam bzdurnie pomieszane fantasty z s-f. Teraz jak przeglądam swoje półki widzę przerost tego typu książek nad innymi. Cieszę się niezmiernie, że "Eona" mogę dodać do tych książek i zapisać sobie cudowną przygodę podczas czytania tej powieści.

Od początku mamy sprawę jasno przedstawioną - kandydatami na ucznia lorda Smocze Oko może tylko mężczyzna mający dwanaście lat. Co roku zaczyna się czas któregoś ze smoków, wybrany przez niego lord staje się ascendentem (czyli odpowiada zodiakalnemu znakowi wschodzącemu na niebie w określonym czasie i miejscu), przewodniczącym rady, a jego smok podwaja swoją moc. Poprzedni lord Smocze Oko...