Splątane sieci

Tłumaczenie: Opracowanie zbiorowe
Cykl: Czarne Kamienie (tom 5)
Wydawnictwo: Initium
Tangled Webs
malenstwo412

Zaproszenie podpisano „Jaenelle Angelline”. Pierwsza przybywa na miejsce Surreal SaDiablo, była kurtyzana i zabójczyni. Zostaje jednak uwięziona w koszmarze splątanych sieci stworzonym przez Czarne Wdowy. Jeśli użyje do obrony Fachu, narazi się na uwięzienie w domu już na zawsze. Jednak to nie Jaenelle wysłała zaproszenie. Teraz Jaenelle wraz z rodziną muszą ratować Surreal i pozostałych...

Zaproszenie podpisano „Jaenelle Angelline”.

Jednak to nie Jaenelle wysłała zaproszenie.

Teraz Jaenelle wraz z rodziną muszą ratować Surreal i pozostałych uwięzionych, uważając, by samym nie dać się złapać. Muszą również odkryć, kto stworzył to upiorne miejsce i dlaczego chce pozbawić życia członków rodziny SaDiablo.

Tylko jeden Krwawy mógł zastawić taką pułapkę...

źródło opisu: Initium 2010

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Cykl "Trylogia czarnych kamieni" zauroczył mnie wraz z przeczytaniem pierwszego tomu, wtedy to też zapragnęłam przeczytać wszystkie książki z cyklu- co dotyczyło także części cyklu "Czarne kamienie"- zmiana tytułu cyklu sugeruje tutaj, że Autorka pierwotnie chciała napisać trylogię, a coś czy ktoś sprawiło, że cykl przemienił się w dziesięć tomów. Jak na razie "Splątane sieci" są drugą częścią, którą przeczytałam poza pierwotną trylogią, i znów- tak jak przy "Sercu Kaeleer"- mam dziwne uczucie, że jest to w pewnym stopniu odgrzewanie kotleta, od czasu do czasu podawanego w innej wersji.
Po maestroomie, który wywołała Jeanelle, chcąc obronić Królestwa przed Dorotheą i Hekatah, Czarownica straciła swój Hebanowy Kamień, dostając w zamian zagadkowy Świt Zmierzchu, o którym ciągle wiadomo jest bardzo mało (poza tym, że zawiera w sobie barwy innych kamieni, jego mocy nie można określić). I jest to właściwie jedyny wątek, ta zagadka nowego kamienia Jeanelle, który łączy się z...

Edyta | 2019-03-23
Przeczytana: 23 marca 2019

„Splątane sieci” to piąty tom cyklu „Czarne Kamienie” Anne Bishop. W Królestwach panuje spokój. Deamon, Lucivar, Jaenelle i Surreal wiodą sielskie życie ( czytaj: nudzą się). Jednak już wkrótce wydarzy się coś co bezpośrednio uderzy w rodzinę SaDiablo. A wszystko zacznie się od zdaje się niewinnego pomysłu Jaenelle.

Pisarka wprowadza nowego antybohatera. Jest to człowiek, pisarz (nawet dość poczytny podobno), który przez przypadek odkrywa, że jest Krwawym. No i próbuje wejść w elity, nieco zbyt na chama. Jego próby są przedmiotem kpin i żartów Krwawych. Urażona duma sprowadza na wszystkich zagrożenie.

Akcja tej części skupia się wokół Surreal i Rainiera. Surreal towarzyszy nam już od pierwszego tomu. Gdzieś w tle ale zawsze wnosi do akcji coś ważnego. W trzecim tomie trafia na dwór Królowej Ciemności i od tej pory widzimy ją częściej. Surreal jest bardzo charakterną osóbką, potrafiącą zadbać o siebie. Była prostytutka i zabójczyni. I należy do rodziny SaDiablo.

Rainier pojawia...

książek: 1909
foolosophy | 2010-10-05
Przeczytana: 04 października 2010

Pierwsza dobra informacja: w 2011 wyjdzie dziewiąta część „Czarnych kamieni”, czyli będzie co czytać! Druga dobra informacja: piąta część jest cholernie dobra! Aż ciarki mnie przechodzą, co autorka może jeszcze stworzyć.

Jak przy czwartej części podchodziłam nieufnie tak przy tej podeszłam zupełnie spontanicznie i bez zahamowań. Rzuciłam wszystkie inne książki w kąt dla tej jednej, wyczekiwanej. To nie tak, że faworyzuję ten cykl i daję mu wysokie noty, bo tak mi się podoba. „Splątane sieci” to książka ponad wszystkie inne książki, jakie ostatnio czytałam. Działa na to klika współczynników: wielowątkowa fabuła, stopniowana akcja, która bardzo wciąga, problemy, poruszane w powieści, cudowny język, barwny świat, nieprzekoloryzowane postacie, trudne charaktery, nieokiełznane żądze i aspiracje. Wszystko to składa się na nietuzinkową powieść, której świat fantasty wciągnie nie jednego czytelnika.

Akcja w nowej części toczy się warto, wciągając z strony na stronę. Autorka buduje...

Nana | 2010-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2010

"O Matko Nocy i niech Ciemność się zlituje!" - to coś co coraz częściej wpada mi do głowy z powodu tej książki.
Jak i 4 tak i 5 tom Czarnych Kamieni jest niezwykły i wciągający - znamy już całą przepowiednię, która się spełniła, żyjemy już w jedym świecie z naszymi bohaterami-przyjaciółmi i poznajemy niecodzienne opowieści z życia codziennego Krwawych.
W "Splątanych sieciach" mamy do czynienia z jednym długim opowiadaniem. Początkowo porusza ona proste problemy z życia rodziny SaDiablo, ale pomysł o Domu Strachu, czyli kolejny projek naszej Jaenelle, zostaje skradziony przez osobę, która próbóje zemścić się na najpotężniejszej rodzinie Krwawych. Wyjątkowo w tym tomie pokazana jest skruktura królesw i rożnica pomiędzy Plebejuszem a Krwawym. Jest to dość dyskuzyjny temat, który z całą pewnością nie mamy odczytywać jednostronnie... Ale teraz nie powinnam o nim pisać nic więcej.
Pierwsze opowiadanie nie jest ostatnim, dodatkowo mamy jeszcze 10 stronicową historyję o sławnej...

Tsukiko | 2015-06-24
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 24 czerwca 2015

Sięgając po tę część perypetii rodziny SaDiablo bałam się, że to już nie będzie to samo. Jak autorka zaznaczyła na początku: wielka bitwa została zwycięsko zakończona, życie toczy się dalej i czas na spisanie pomniejszych opowieści.
W pewnym sensie moje obawy się potwierdziły. To już jest inna opowieść. Nie mniej dopracowana, ale jednak czegoś tu brakuje w stosunku do poprzednich tomów.
To co się nie zmieniło, to wspaniałe universum i niezapomniani bohaterowie, którzy nic nie stracili ze swego charakteru i coś czuję, że będzie mi ich bardzo brakować w kolejnych odsłonach "Czarnych Kamieni".

Joanna Gołaszewska | 2010-10-24
Przeczytana: 24 października 2010

Kto kiedykolwiek miał już do czynienia z z cyklem Czarne Kamienie Anne Bishop, tego nie muszę zachęcać do sięgnięcia po kolejne tomy. Tego,kto dopiero planuje czytanie, też chyba nie trzeba namawiać, bo już się zdecydował. A kto nie poczuł się zachęcony wczesniejszymi opiniami czytelników, tego moje wywody też nie zachęcą. Swoje słowa kieruję zatem do niezdecydowanych. Tych, którzy zastanawiają się, czy warto.
Otóż warto, moi drodzy.
W piątym tomie sytuacja w królestwie Dhemlanu się ustabilizowała. Królowe rządziły swoimi terytoriami, mężczyźni się nimi opiekowali, służyli im i ogólnie panował pokój i spokój, co było rzadkością w poprzednich tomach.
Hekata i Dorothea już nie żyły, ich dwory upadły, można było oddać się hodowli, wychowywaniu dzieci i tym podobnym nieliterackim zajęciom. Zastanawiałam się, co wydarzy się w tym tomie, skoro już wszystko się tak dobrze ułożyło?
Tym razem autorka wymyśliła wątek poboczny, niezależny od dotychczasowego głównego, który przyciągał naszą...

książek: 2025
mandżuria | 2010-12-14

Anne Bishop, choć pozornie nic na to nie wskazuje, jest swojego rodzaju fenomenem. Autorka książek z serii „Czarne Kamienie” stworzyła serię tyleż irytującą, co wciągającą i nie pozwalającą się od niej oderwać. Jeśli przebrnie się przez pierwszą połowę pierwszego tomu (z czym ja miałam trudności i byłam bliska zarzuceniu lektury), czytelnik niepostrzeżenie wciąga się w świat Krwawych i nagle odwraca ostatnią stronę książki – to już koniec? Taka przynajmniej jest moja relacja z panią Bishop. Przy pierwszych dwóch tomach pomstowałam na jej styl i niektóre pomysły, przy trzecim wznosiłam oczy do nieba, przy czwartym zgrzytałam zębami, a przy wczoraj skończonym piątym – machnęłam ręką i kwitowałam uśmiechem co mniej udane fragmenty. Coś w tych książkach jest bowiem przyciągającego, skoro późno w nocy kończyłam drugą i trzecią część, czwartą przeczytałam w jedną noc, obiecując sobie, że już tylko jeden podrozdzialik i idę spać. Piątej natomiast nie skończyłam tego samego wieczoru, kiedy...

malaskierka | 2016-03-19
Przeczytana: 01 marca 2016

Splątane Sieci pochłonęłam chyba najszybciej z wszystkich części. Ty razem mamy do czynienia z historią przygodową z nutką kryminału i trupem w szafie. Z miłym dla oka humorem, brniemy razem z uwięzionymi bohaterami przez dom strachów, ale nie taki zwykły dom strachów. Raczej przez jego śmiertelnie niebezpieczną wersję. W roli głównej Surreal, a z nią lekko zwariowana rodzinka: Jeanelle, Deamon, Lucivar i wujaszek Seatan mówiący "buu!".

Moim zdaniem jest to chyba najlepsza cześć z całej serii Czarnych Kamieni. Pozbawiona znacznej ilości erotyzmu (no może z wyjątkiem członka płaczącego ze wzruszenia, który rozbawił mnie do łez). Jako, że bardzo lubię Surreal ucieszyło mnie że to ona jest główną bohaterką. Dzięki jej ciętym ripostom, książka "dostała pazurka", a ja bardzo lubię gdy książki są lekko zadziorne. Na dokładkę mamy jeszcze innych członków rodziny, mniej lub bardziej przerażonych nowym pomysłem Jeanelle. Rodzinne perypetie, duże kocury, energiczne dziecko i...

justin45 | 2018-04-26
Przeczytana: 21 kwietnia 2018

No cóż mogę powiedzieć, oprócz tego, iż uwielbiam całą serię i nie mogę oprzeć się żadnej części :). Tym razem główną bohaterką jest Surreal, która dostaje zaproszenie do domu strachów - tworzonego przez Janealle. No cóż, czy aby na pewno???? Niestety odpowiedź na to pytanie przyjdzie za późno i Surreal wraz ze swoim przyjacielem oraz dziećmi Plebejuszy utkną w koszmarnym domu, który jest pułapką i domniemaną trumną dla rodziny SaDiablo. Czy tak się stanie, czy rodzina zginie, czy może misterna sieć stanie się pułapką dla jej twórcy??? Warto przeczytać, aby poznać odpowiedzi na wszystkie pytania.

Zaproszenie podpisano "Jaenelle Angelline".
Jednak to nie Jaenelle wysłała zaproszenie.