Opowiadania:
- Kościotrup
- Las i step

MontyP | 2014-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2013

W moich recenzjach nie może zabraknąć tego autora! Ostatnio po raz kolejny sięgam po jego książki (który to już raz?). Osobom, które się jeszcze z nim nie zetknęły, proponuję zacząć od właśnie tej pozycji.
Moje ulubione opowiadanie: Kościotrup. Lekką kreską naszkicowane smutne losy pewnej kobiety. Turgieniewa można czytać kilka razy i za każdym razem odkrywać coś nowego. To nie są lekkie lektury na plażę czy do czytania w tramwaju. Czasem trzeba jego książki odłożyć po kilkunastu stronach, ale... potem się do nich wraca. Jego książki są jak kawa, która na początku nie smakuje bo gorzka, a potem uzależniamy się od niej.

zapach_traw | 2016-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2016