Dziki tymianek

Wydawnictwo: Książnica
Wild mountain thyme
miłość, przeszłość, Szkocja

Inne wydania

Wiktoria jako osiemnastolatka zakochała się w obiecującym dramaturgu, Oliver wszakże znikł wkrótce z jej życia i nagle po trzech latach pojawił się znowu: jako wdowiec z dwuletnim synkiem. Wiktoria jest na tyle naiwna, że zgadza się dać mu jeszcze jedną szansę. Razem wyjeżdżają do Szkocji i dopiero tam Wiktorii otwierają się oczy...

źródło opisu: http://www.empik.com/dziki-tymianek-pilcher-rosamu...(?)

ejwa1960 | 2015-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2015

Jest to historia o dziewczynie,która zakochała się w pisarzu,który ją zostawia ale póżniej wspaniałomyślnie wraca do niej nie sam tylko z dzieckiem.Proponuje jej wycieczkę do Benchoile do miejsca o którym czytała w książce,a dalej to tak jakbym czytała książkę "Kwietniowy śnieg".

książek: 1939
Luna | 2011-11-18
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 18 listopada 2011

Książka taka sobie. Już w 1/3 można przewidzieć, co się stanie dalej, a tuż przed połową należy uważać, aby nie zasnąć. Pisana jakby na siłę, nawet sam pomysł jest średnio ciekawy.
Z trudem dobrnęłam do końca, co zdarza mi się niezwykle rzadko.

Iwona | 2014-02-20
Przeczytana: 19 lutego 2014

Jedna z niewielu książek o których nie bardzo wiem co mogę powiedzieć. Z jednej strony w ogóle mnie nie zachwyciła, wręcz drażniła naiwnością bohaterki, spokojem i jakimś takim niedomknięciem rozdziałów, z drugiej zaś nie mogłam pozostać obojętna wobec postaci, spodobała mi się surowość opisywanej przyrody, a nawet ten emocjonalny minimalizm.
Sięgnę na pewno po inną powieść autorki to może wyrobię sobie jakieś konkretniejsze zdanie. Na razie nie zachwyca, ale też nie zniechęca. :)

Katherina87 | 2012-11-22

Wiktoria jest na tyle naiwna, że zgadza się dać mu jeszcze jedną szansę. Razem wyjeżdżają do Szkocji i dopiero tam Wiktorii otwierają się oczy - musi zweryfikować swoje wyobrażenia o miłości, lojalności i zaufaniu do partnera.

RockandDreams | 2014-07-31

Totalnie nużąca i denerwująca bohaterka czyni tę książkę jedną z moich najgorszych.Nie mogłam uwierzyć w tak wielbą naiwność i potulność Wiktorii wobec Olivera.To było wręcz odrażające i czyniło we mnie narastającą irytację i zdenerwowanie.Jedynym plusem były ładne opisy Szkocji,dzięki którym można było choć troszeczkę wczuć się.Ale reszta to kitu.Nie polecam.

meggie | 2011-07-15
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 25 lipca 2011

„Dziki tymianek” – Rosamunde Pilcher

„Wiktoria jako osiemnastolatka zakochała się w obiecującym dramaturgu, Oliver wszakże znikł wkrótce z jej życia - i nagle po trzech latach pojawił się znowu: jako wdowiec z dwuletnim synkiem. Wiktoria jest na tyle naiwna, że zgadza się dać mu jeszcze jedną szansę. Razem wyjeżdżają do Szkocji i dopiero tam Wiktorii otwierają się oczy...”

Zapewne wiele osób, czytając ten opis, zastanawia się co takiego mogło przydarzyć się Wiktorii. Otóż ja myślałam tak samo. I tak samo myślałam, że będzie to wciągająca historia, która zaskoczy mnie jakimś interesującym zakończeniem… No, ale cóż, przeliczyłam się. Widocznie autorka wolała przedstawić to tak, jak to właśnie zrobiła, czyli w sposób ciągnący się, momentami wręcz nudny i nie do zniesienia. Zakończenie tak samo można łatwo przewidzieć. Prawdę mówiąc już w połowie książki byłam w stanie domyślić się, co będzie dalej. Ale pod względem treści najbardziej podobał mi się ostatni rozdział, ponieważ (i tutaj...

Anusiek98 | 2015-10-31
Przeczytana: 30 października 2015

Właściwie nie wiem co o niej powiedzieć. Jedyne słowo, które przychodzi mi do głowy to nuda. Przez ponad pół książki nic się nie dzieje, a jak już coś się dzieje to też jakoś nie ma tych emocji. Czytałam po angielsku i jedyne co mi się podobało to nowe angielskie słówka. ;)

Katarzyna Gudra | 2013-03-26
Przeczytana: 23 marca 2013

Wbrew negatywnym opiniom ksiazka jest ciekawa i zaciekawila mnie na tyle zeby siegnac po kolejne pozycje tej autorki.

Kasia | 2016-10-16
Przeczytana: 16 czerwca 2015