Akt woli

Act of will
wybory, miłość, pokolenie
literatura piękna
Honda

Opowieść o losach kobiet trzech pokoleń: babki, matki i córki. Życie każdej z nich zależy od decyzji i wyborów tej poprzedniej. Książka o konsekwencjach wyborów dróg życiowych, o kobietach, które dążą uparcie do celu, na tle miłości.

Beata | 2018-08-06
Przeczytana: 22 kwietnia 1999

11,04,99

Jolka | 2017-11-21
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 21 listopada 2017

Zgrabnie napisana saga rodzinna o trzech pokoleniach zaradnych, zdeterminowanych kobiet. O ich miłościach, tych spełnionych i niespełnionych, o dzieciach urodzonych i straconych, pasjach realizowanych i porzuconych z powodu życiowych okoliczności,karierach, utraconych szansach i odzyskanych marzeniach. Nie jest przesłodzona - sukces miesza się tu z porażką, szczęście z bólem, radość ze smutkiem. Czyli życiowo - raz mniej przewidywalnie, raz bardziej. Jedyne, co trochę mnie raziło to niejaka sztuczność i teatralność dialogów. Ale generalnie, lekka, przyjemna, raczej kobieca lektura. Polecam!

Opowieść o losach kobiet trzech pokoleń: babki, matki i córki.Życie każdej z nich zależy od decyzji i wyborów tej poprzedniej. Generalnie książka o konsekwencjach wyborów dróg życiowych, o kobietach, które dążą uparcie do celu, same zachodzą bardzo daleko. Ponadto pięknie (trochę idealistycznie) pokazana miłość w życiu każdej z kobiet. Polecam...

Katherina87 | 2012-11-20

Jest to barwna, epicka opowieść o życiu i miłości, szczęściu i poświeceniu. Jej bohaterki - Audra, Christina i Kyle - to kobiety silne, odważne, pełne temperamentu; chcą same decydować o swoim życiu, ale dla dobra rodziny zdolne są do wyrzeczeń. Mimo przeciwności losu, każda z nich osiąga sukces i jest szczęśliwa nie dlatego, że zrobiła karierę, ale dlatego, ze do wszystkiego doszła sama.

Pola | 2011-08-22
Przeczytana: 21 sierpnia 2011

Książka łatwa i przyjemna do czytania, jedyne co mnie w niej drażniło to opisy intymnych sytuacji :)

Matylda | 2011-01-20
Przeczytana: 1992 rok

Czytałam prawie 20 lat temu, baaaardzo mi się podobała. Myślę że jeśli czas pozwoli wrócę do niej.

Honda | 2010-01-12

Hmm... książka fajna, jednak 'wyrzuciłabym' z niej wiele wątków... Najbardziej spodobały mi się opisy wyznawania sobie miłości przez bohaterów... Autorka ma chyba wprawę w opisywaniu takich rzeczy (może troszkę dziwnie to zabrzmi, ale takie mam odczucia)... Poza tym troszkę denerwował mnie język przekazywania informacji... Ale książka ta nie jest pisana językiem dzisiejszym, także nie mogę się tutaj wielce dziwić.