Chateau Ella
Poetyka

„Zamek Ella” to burzliwa, obfitująca w zaskakujące zwroty akcji historia dwóch kobiet: Krisztiny - znajdy wychowanej przez węgierskiego kupca - oraz jej córki Elli, która wprawdzie jako dziecko została hojnie obdarowana przez los, ale później, rozdarta między miłością i sprawiedliwością, musi stanąć wobec skrajnie trudnych wyborów. Hilary Norman nie bez powodu uchodzi za jedną z czołowych...

Hilary Norman nie bez powodu uchodzi za jedną z czołowych autorek literatury popularnej. Jej powieść, rozgrywająca się w Ameryce, Francji i na Węgrzech, zawiera tak duży ładunek pasji i dramatyzmu, że pamięta się o niej jeszcze długo po zakończeniu lektury.

[Prószyński i S-ka, 1999]

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyski i S-ka, 1999

źródło okładki: http://proszynski.com.pl

Katherina87 | 2012-11-22

ZAMEK ELLA to burzliwa, obfitująca w zaskakujące zwroty akcji historia dwóch kobiet: Krisztiny - znajdy wychowanej przez węgierskiego kupca - oraz jej córki Elli, która wprawdzie jako dziecko została hojnie obdarowana przez los, ale później, rozdarta między miłością i sprawiedliwością, musi stanąć wobec skrajnie trudnych wyborów.

elkamilos | 2015-07-17

Książka do połowy tak mnie wciągnęła że po nocach ją czytałam . Bardzo mi się spodobała . Natomiast dalsze losy jej dzieci już nieco mniej .

ania_z_diuny | 2014-06-01

trochę smutna