Chateau Ella
Poetyka

„Zamek Ella” to burzliwa, obfitująca w zaskakujące zwroty akcji historia dwóch kobiet: Krisztiny - znajdy wychowanej przez węgierskiego kupca - oraz jej córki Elli, która wprawdzie jako dziecko została hojnie obdarowana przez los, ale później, rozdarta między miłością i sprawiedliwością, musi stanąć wobec skrajnie trudnych wyborów. Hilary Norman nie bez powodu uchodzi za jedną z czołowych...

Hilary Norman nie bez powodu uchodzi za jedną z czołowych autorek literatury popularnej. Jej powieść, rozgrywająca się w Ameryce, Francji i na Węgrzech, zawiera tak duży ładunek pasji i dramatyzmu, że pamięta się o niej jeszcze długo po zakończeniu lektury.

[Prószyński i S-ka, 1999]

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyski i S-ka, 1999

źródło okładki: http://proszynski.com.pl

annneczka | 2017-04-16
Przeczytana: 10 kwietnia 2017

Zamówiłam książkę w bibliotece: otrzymałam starą, prawie rozpadająca się pozycję. Gdybym sama przemieszczała się jak zwykle pomiędzy regałami pewnie bym ja odłożyła. Byłby to błąd. Cieszę się, że dałam jej szansę, bo była to niesamowita przygoda. Pierwsze 200 stron wciągnęłam jednym haustem, noc z książką oczywiście. Tego się spodziewałam, pamiętałam Zauroczenie Hilary Norman, wtedy również nie mogłam się oderwać od losów bohaterki. Lubię książki, w których autor opowiada całe życie, nie ma niedopowiedzeń, ja chcę znać szczegóły, wtedy bardziej utożsamiam się z bohaterem. Na pewno wrócę do Hilary. Polecam!

Katherina87 | 2012-11-22

ZAMEK ELLA to burzliwa, obfitująca w zaskakujące zwroty akcji historia dwóch kobiet: Krisztiny - znajdy wychowanej przez węgierskiego kupca - oraz jej córki Elli, która wprawdzie jako dziecko została hojnie obdarowana przez los, ale później, rozdarta między miłością i sprawiedliwością, musi stanąć wobec skrajnie trudnych wyborów.

elkamilos | 2015-07-17

Książka do połowy tak mnie wciągnęła że po nocach ją czytałam . Bardzo mi się spodobała . Natomiast dalsze losy jej dzieci już nieco mniej .

ania_z_diuny | 2014-06-01

trochę smutna