Pastiches et melanges, Contre Sainte-Beuve, Essais et articles
Proust, Esej, Manifest

Po raz pierwszy po polsku! Wybór esejów jednego z najwybitniejszych pisarzy wszech czasów, zawierający m.in. fragmenty słynnego tekstu „Contre Sainte-Beuve”, stanowiącego zalążek „W poszukiwaniu straconego czasu”, a zarazem manifest artystyczny pisarza. W tomie znalazły się także inne, istotne dla zrozumienia twórczości Prousta teksty, jak choćby te poświęcone Ruskinowi czy stylowi Flauberta, Baudelaire’a. Dzięki znakomitemu opracowaniu M. P. Markowskiego czytelnik może zrekonstruować proces powstawania „W poszukiwaniu...”, tropiąc charakterystyczne dla Prousta motywy, wątki oraz ich kolejne przeobrażenia.

źródło opisu: znak.com.pl

źródło okładki: znak.com.pl