Okładka książki Francuzki nie tyją

Francuzki nie tyją

Autor:
tłumaczenie
Danuta Górska
French women don't get fat
wydawnictwo
Albatros
83-7359-424-8
typ
papier
Maniaczytania
6,24 (80 ocen i 10 opinii)

Opis książki

W objętej obsesją dietetycznego jedzenia Ameryce książka ta wywołała prawdziwą rewolucję. Choć Francuzki nie przestrzegają żadnych wymyślnych diet, napychając się potrawami zawierającymi węglowodany w najróżniejszych postaciach i nie stroniąc od dużych ilości wina, są znacznie szczuplejsze i zdrowsze niż Amerykanki. W swojej książce Guiliano nie proponuje żadnych systematycznych planów, ani list produktów, których wolno lub nie wolno spożywać. Zamiast tego oferuje proste recepty sprowadzające się do jedzenia produktów sezonowych, aktywności fizycznej i odrzuceniu myślenia, że konsumpcja potraw dla przyjemności musi wiązać się z poczuciem winy. Jej metody są nie tylko skuteczniejsze, ale łatwiejsze do stosowania; co więcej - nie wymagają specjalnych wyrzeczeń.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników

Francuzki to damy :). Potrafią tak żyć żeby całe życie zachować zdrowie i znakomitą figurę. Autorka pisze, że przez całe swoje życie spotkała tylko jedną otyłą rodaczkę. Moje francuskie epizody skłaniają do potwierdzenia tej prawdy. Nie spotkałam we Francji puszystych kobiet podobnie mężczyzn. Sądzę jednak, że Francuzi mają po prostu gen szczupłości a styl życia jest tylko dodatkiem.
Książka uczy kilku prostych chwytów łatwych do zastosowania, typu wchodzenie po schodach zamiast windy:-). Francuzka zawsze szuka rozwiązania alternatywnego takiego który da przy okazji możliwość do spalenia dawki energii. Ponieważ Francuzka nie lubi .....
Książka lekka i przyjemna, której wielkim atutem jest magia jedzenia. Kupowanie produktów to cała sztuka, kolejną jest przyrządzanie a na koniec celebracja spożywania.
Francja elegancja:-)!

Myślę "Francuzka" - myślę "elekancja", "styl", "perfekcyjny wygląd".
Książka Guiliano sprawiła, że spojrzałam na kwestię diety zupełnie inaczej. Po co się ograniczać? Dlaczego nie możemy jeść tego, co pyszne? Bo PRZYTYJEMY? Marny argument.
Książka jest świetnie napisana, bardzo lekko i zrozumiale. Nawet jeśli nie przyczyni się do spadku wagi, poprawi humor ;)

Panna_Migotka | 2014-09-20

Co tu dużo mówić, to jedna z moich ulubionych książek, w której podoba mi się dosłownie wszystko - począwszy od okładki, poprzez czcionkę, prostotę i elegancję szaty graficznej, na cudownej treści kończąc.

Kiedy chcę poprawić sobie humor i poczuć się trochę bardziej chic!, sięgam właśnie po książkę Mireille Guiliano.
Trochę książka kucharska, trochę biografia autorki, trochę mini poradnik, który w dowcipny sposób (lekki język, francuskie wtrącenia) przedstawia bardzo proste (czy skuteczne?) metody na uzyskanie i zachowanie szczupłej sylwetki. Magiczna zupa z porów to chyba sztandarowy przepis autorki, choć ja osobiście go nie wypróbowałam.
Za to przetestowałam przepisy na tarty i desery, a także nauczyłam się delektować nawet najprostszymi posiłkami.

To książka, która bardzo pozytywnie wpłynęła na mój sposób postrzegania świata - wprawdzie momentami wydawała mi się nieco pretensjonalna i przerysowana (złote myśli w stylu "Francuzka NIGDY nie tknie...Francuzki ZAWSZE...."),...

Justyna_78 | 2011-09-10
Przeczytana: 07 lutego 2009

To poradnik o diecie, ale uwaga! bez tabel i wykresów. Proste porady sprowadzające się do jedzenia wszystkiego ale w małych ilościach, czyli znana chyba nam wszystkim tzw. dieta „mż”. Według autorki książki, zgrabne figury francuskich kobiet są konsekwencją tego, że jedzą bardzo małe porcje jedzenia – ot i cały sekret!. Wśród przepisów znaleźć można wiele anegdot z życia autorki, jej młodości, o kuchni jej mamy, stylu życia Francuzek. Książkę polecam bo jest w niej kilka ciekawych rad dotyczących jedzenia, które warto wdrożyć w życie (małe porcje jedzenia, dużooo wody niegazowanej, trochę ruchu) oraz przepisów naprawdę wartych wypróbowania. Jednym z przepisów jakie ja przetestowałam w pierwszej kolejności był przepis na zupę z soczewicy, naprawdę smaczna i zdrowa.

Marta | 2011-05-31

Mogłoby się wydawać, że to poradnik o odchudzaniu, ale nic bardziej mylnego. To ciekawa książka o radości jedzenia, o celebrowaniu posiłków o tym jak ważna jest sezonowość produktów, jak zrobić coś z niczego i jak ważne w życiu są małe, słodkie przyjemności :)
Jedyną wadą książki jest nieco nachalny "product placement" trunku, którego autorka jest ambasadorką- gdyby nie to, byłoby więcej gwiazdek.

Madzia | 2013-06-25
Przeczytana: czerwiec 2013

Warto przeczytac ! Ksiazka / poradnik lekko napisana. Doswiadczenia autorki, przeplatane przepisami na przepyszne dania kuchni francuskiej. Przeslanie tej ksiazki to - nie katujmy sie drakonskimi dietami cud, a zamiast tego odzywiajmy sie racjonalnie i sezonowo !
Polecam

MaTik | 2011-01-18
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Tytuł mówi sam za siebie, a my sprawdzamy, tzn. czytamy dlaczego tak się dzieje. Zamiast nudnego liczenia kalorii i 10 książek w stylu "jak schudnąć w tydzień, 2 itd" polecam tę jedną ;)

Alicja_Liliana | 2013-09-14
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2009 rok

Bardzo lubię ją czytać. Poprawia mi humor i daje mi chęci do rozkoszowania się życiem.

Violina | 2014-09-20

Autorka wręcz wnosi Francuzki na wyżyny (pewnie dlatego, że sama jest Francuzką). Niestety wiele informacji zawartych w książce przeczy informacjom na temat nastawienia Francuzek do jedzenia w książce napisanej przez Angielkę. Żałuję zakupu.

waniliowachmurka | 2011-02-14
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Bardzo ciekawa książka, taka ludzka;)

Załóż konto za darmo!

71. rocznica
  • Małgorzata Kalicińska
    58. rocznica
    urodzin
    Kiedy się coś ma na stałe, za darmo, nie docenia się tego. Czasem trzeba to stracić, by zrozumieć, co się straciło.
  • Truman Capote
    90. rocznica
    urodzin
    Ja się nie przyzwyczajam. Nigdy i do niczego. Kiedy się przyzwyczajasz, to jakbyś umierał.
  • Elie Wiesel
    86. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie zapomnę tej nocy, pierwszej nocy spędzonej w obozie, która zamieniła moje życie w mroczne, zaryglowane więzienie. Nigdy nie zapomnę tego dymu. Nigdy nie zapomnę drobnych twarzyczek dzieci, których ciała zamieniały się na moich oczach w kłęby dymu pod milczącym niebem. Nigdy nie zapomnę pł... pokaż więcej
  • Laura Esquivel
    64. rocznica
    urodzin
    Moja babka miała bardzo interesującą teorię. Mówiła mianowicie, że chociaż wszyscy rodzimy się z pudełkiem zapałek w środku, nie możemy ich zapalic sami, gdyż potrzebujemy do tego (...) tlenu i ognia. Tylko że w naszym przypadku tlen może pochodzic z oddechu ukochanej osoby, a funkcję ognia może spe... pokaż więcej
  • Cecelia Ahern
    33. rocznica
    urodzin
    Bratnia dusza to ktoś, kto rozumie Cię lepiej niż ktokolwiek inny, kocha Cię bardziej niż ktokolwiek inny, będzie przy Tobie zawsze, bez względu na wszystko.
  • Cecelia Ahern
    33. rocznica
    urodzin
    strasznie mnie wkurza, kiedy wszyscy mówią, że czas leczy rany, a jednocześnie powtarzają, że im dłużej kogoś nie ma, tym bardziej się za tym kimś tęskni
  • Jakub Porada
    45. rocznica
    urodzin
    W końcu wszystkie drogi prowadzą ... przed siebie.
  • Jay Asher
    39. rocznica
    urodzin
    Nikt nie wie ze stuprocentową pewnością, w jakim stopniu jego postępowanie odbija się na życiu innych. Bardzo często nie mamy choćby bladego pojęcia. Mimo to robimy, co nam się żywnie podoba.
  • Téa Obreht
    29. rocznica
    urodzin
    Pragnęli zwycięstwa, ale klęska była większym zaszczytem, bo kształtowała charakter i tym chętniej opiewali ją w pieśniach.
  • Gustave Mark Gilbert
    10. rocznica
  • Anna Świrszczyńska
    30. rocznica
    śmierci
    Jeśli nie mogę uciec od nieszczęścia,
    zawsze mogę się schronić
    w nieszczęściu.
  • Patrick White
    24. rocznica
    śmierci
    Brak litości dla zwierząt (...) jest pierwszym sygnałem okrucieństwa w naturze ludzkiej.
  • św. Teresa od Dzieciątka Jezus
    117. rocznica
    śmierci
    Ach! Biedne kobiety, jakże są pogardzane!...A przecież o wiele więcej kobiet niż mężczyzn kocha Dobrego Boga i podczas Męki Naszego Pana kobiety miały więcej odwagi niż apostołowie, ponieważ nie ulękły się obelg żołnierzy i ośmieliły się otrzeć godne uwielbienia Oblicze Jezusa...Bez wątpienia właśni... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku