Okładka książki Francuzki nie tyją

Francuzki nie tyją

Autor:
tłumaczenie
Danuta Górska
French women don't get fat
wydawnictwo
Albatros
83-7359-424-8
typ
papier
Maniaczytania
6.24 (76 ocen i 8 opinii)

Opis książki

W objętej obsesją dietetycznego jedzenia Ameryce książka ta wywołała prawdziwą rewolucję. Choć Francuzki nie przestrzegają żadnych wymyślnych diet, napychając się potrawami zawierającymi węglowodany w najróżniejszych postaciach i nie stroniąc od dużych ilości wina, są znacznie szczuplejsze i zdrowsze niż Amerykanki. W swojej książce Guiliano nie proponuje żadnych systematycznych planów, ani list produktów, których wolno lub nie wolno spożywać. Zamiast tego oferuje proste recepty sprowadzające się do jedzenia produktów sezonowych, aktywności fizycznej i odrzuceniu myślenia, że konsumpcja potraw dla przyjemności musi wiązać się z poczuciem winy. Jej metody są nie tylko skuteczniejsze, ale łatwiejsze do stosowania; co więcej - nie wymagają specjalnych wyrzeczeń.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników

Francuzki to damy :). Potrafią tak żyć żeby całe życie zachować zdrowie i znakomitą figurę. Autorka pisze, że przez całe swoje życie spotkała tylko jedną otyłą rodaczkę. Moje francuskie epizody skłaniają do potwierdzenia tej prawdy. Nie spotkałam we Francji puszystych kobiet podobnie mężczyzn. Sądzę jednak, że Francuzi mają po prostu gen szczupłości a styl życia jest tylko dodatkiem.
Książka uczy kilku prostych chwytów łatwych do zastosowania, typu wchodzenie po schodach zamiast windy:-). Francuzka zawsze szuka rozwiązania alternatywnego takiego który da przy okazji możliwość do spalenia dawki energii. Ponieważ Francuzka nie lubi .....
Książka lekka i przyjemna, której wielkim atutem jest magia jedzenia. Kupowanie produktów to cała sztuka, kolejną jest przyrządzanie a na koniec celebracja spożywania.
Francja elegancja:-)!

Myślę "Francuzka" - myślę "elekancja", "styl", "perfekcyjny wygląd".
Książka Guiliano sprawiła, że spojrzałam na kwestię diety zupełnie inaczej. Po co się ograniczać? Dlaczego nie możemy jeść tego, co pyszne? Bo PRZYTYJEMY? Marny argument.
Książka jest świetnie napisana, bardzo lekko i zrozumiale. Nawet jeśli nie przyczyni się do spadku wagi, poprawi humor ;)

Harriet_78 | 2011-09-10
Przeczytana: 07 lutego 2009

To poradnik o diecie, ale uwaga! bez tabel i wykresów. Proste porady sprowadzające się do jedzenia wszystkiego ale w małych ilościach, czyli znana chyba nam wszystkim tzw. dieta „mż”. Według autorki książki, zgrabne figury francuskich kobiet są konsekwencją tego, że jedzą bardzo małe porcje jedzenia – ot i cały sekret!. Wśród przepisów znaleźć można wiele anegdot z życia autorki, jej młodości, o kuchni jej mamy, stylu życia Francuzek. Książkę polecam bo jest w niej kilka ciekawych rad dotyczących jedzenia, które warto wdrożyć w życie (małe porcje jedzenia, dużooo wody niegazowanej, trochę ruchu) oraz przepisów naprawdę wartych wypróbowania. Jednym z przepisów jakie ja przetestowałam w pierwszej kolejności był przepis na zupę z soczewicy, naprawdę smaczna i zdrowa.

Marta | 2011-05-31

Mogłoby się wydawać, że to poradnik o odchudzaniu, ale nic bardziej mylnego. To ciekawa książka o radości jedzenia, o celebrowaniu posiłków o tym jak ważna jest sezonowość produktów, jak zrobić coś z niczego i jak ważne w życiu są małe, słodkie przyjemności :)
Jedyną wadą książki jest nieco nachalny "product placement" trunku, którego autorka jest ambasadorką- gdyby nie to, byłoby więcej gwiazdek.

Madzia | 2013-06-25
Przeczytana: czerwiec 2013

Warto przeczytac ! Ksiazka / poradnik lekko napisana. Doswiadczenia autorki, przeplatane przepisami na przepyszne dania kuchni francuskiej. Przeslanie tej ksiazki to - nie katujmy sie drakonskimi dietami cud, a zamiast tego odzywiajmy sie racjonalnie i sezonowo !
Polecam

MaTik | 2011-01-18
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Tytuł mówi sam za siebie, a my sprawdzamy, tzn. czytamy dlaczego tak się dzieje. Zamiast nudnego liczenia kalorii i 10 książek w stylu "jak schudnąć w tydzień, 2 itd" polecam tę jedną ;)

Alicja_Liliana | 2013-09-14
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2009 rok

Bardzo lubię ją czytać. Poprawia mi humor i daje mi chęci do rozkoszowania się życiem.

waniliowachmurka | 2011-02-14
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Bardzo ciekawa książka, taka ludzka;)

brulionbebeb | 2014-07-21
Przeczytana: 19 lipca 2014