Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy

Okładka książki Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy
Sherry Argov Wydawnictwo: G+J poradniki
Data 1. wydania:
2006-01-01
Urszula Szczepańska
zołza mężczyźni ślub

Nie dałam radę przebrnąć przez ten poradnik. Rady wyssane rodem z Pani domu. Jak cię facet źle ocenia to już nigdy nie zmieni zdania. No nieee. Litości. Bzdety. Nie polecam

Książkę czyta się miło, lekko i przyjemnie momentami nawet zabawnie, aczkolwiek do dawanych rad myślę, że jednak należy podejść z dystansem. Autorka podaje nam na tacy rady w stylu "rób to" "tego nie rób" a za dowód podaje wypowiedzi mężczyzn i anegdotyczne przykłady. Nie ma odwołań do mechanizmów kierujących ludzkimi zachowaniami, autorka nie buduje w czytelniku świadomości, że owszem takie zachowanie mogą działać ale tylko na określony typ osób. Może warto się zastanowić czy to "typ" wartościowy dla Ciebie? Czy swoim zachowaniem chcesz przyciągnąć mężczyzn na których do dzieła? Zamiast tego tylko anegdotyczne opowieści. Żeby nie zrobić sobie krzywdy warto podejść do rad z książki tak jak do rad koleżanki warto je znać przemyśleć i zrobić i tak po swojemu.
Pierwszy poradnik tej autorki był jednak dla mnie bardziej wartościowy.

Jeżeli ktoś czytał "dlaczego faceci wolą zołzy" autorstwa tej samej autorki - to wie z czym ma do czynienia. Polecam jako dopełnienie wiedzy z wcześniej wymienionego tytułu. Czy dowiedziałam się czegoś nowego ? Niekoniecznie aczkolwiek można się trochę pośmiać ;)

Książka pokazuje, że nie warto być wiecznie miłą. Mężczyźni kochają kobiety zdecydowane, pewne swej atrakcyjności. Autorka ukazuje jak zwykły związek przekuć w coś trałego w taki sposób by obie strony były z niego zadowolone. Pamiętajmy jednak by we wszystkim mieć umiar.

Dwa lata później, kiedy zorientowałam się że książka jest przezabawna, ocena szybuje z 4 do 7. Lekka lektura, kilka celnych wniosków autorki, resztę zaś należy traktować z przymrużeniem oka.

4,5
Czasem zbyt przesadnie w drugą stronę, aczkolwiek książka zawiera też dużo trafnych spostrzeżeń w temacie relacji damsko-męskich.
Tak czy siak..mimo wszystko warto być sobą, bo każda gra się kiedyś kończy.
Warto na luźno zapoznać się z lekturą!

4,5
Tak czy siak..mimo wszystko warto być sobą, bo każda gra się kiedyś kończy.
Warto na luźno zapoznać się z lekturą!

Przeczytane! Uwielbiam tę autorkę ❤️

Przeczytane! Uwielbiam tę autorkę ❤️

Książka lekka miła i przyjemna, szybko się czyta, można wziąć parę rad i przetestować na facetach ;) wiadomo, że chcąc za bardzo można ich spłoszyć.

Fajna, lekka, zabawna i można się dowiedzieć czegoś ciekawego co może przydać się w życiu. Mimo to trzeba spojrzeć na tę pozycję z humorem i przymrużeniem oka.

Fajna książka, przy której się uśmiałam:) szybko się czyta, a zasady które są opisane niby każdej kobiecie są znane, a i tak o nich zapominamy :)