Co z tym życiem ?

Okładka książki Co z tym życiem ? Małgorzata Ohme, Kinga Rusin
Okładka książki Co z tym życiem ?
Małgorzata OhmeKinga Rusin Wydawnictwo: Muza biografia, autobiografia, pamiętnik
Muza
2010-11-03
2010-11-03
978-83-7495-903-2
wspomnienia biografia Kinga Rusin

Okładka książki Dowód dojrzałości Janina Bąk, Marzena Boniecka, Sylwia Chutnik, Katarzyna Habecka, Alicja Kost, Zosia Kwiatkowska, Magda Mikołajczyk, Laura Ogrodowczyk, Małgorzata Ohme, Kinga Rak, Amanda Waliszewska, Ewa Żmuda-Jankowska, Wkurzona Żona
Dowód dojrzałości Janina Bąk, Marzena...

#966 - Co z tym życiem ? - Małgorzata Ohme, Kinga Rusin - Wydawnictwo MUZA SA
#116/52/2022

Książka ma 312 stron. Swoję premierę miała dnia 03.11.2010 roku.

"Przejście przez rozwód, rozstanie bywa piekłem, ale prawdziwym piekłem na ziemi jest dla mnie pozostanie w martwym związku."

Ta książka to zapis rozmów pomiędzy Kingą i Małgosią.

Rozmawiają one o mężczyznach, miłości, przyjaźni i życiowych wyborach.

Taka forma ksiażki nie jest momją ulubioną, lubię, gdy oprócz dialogów są dłuższe wypowiedzi i opisy.

Na pewno była ona doskonałą formą terapii dla jej auorki.

#966 - Co z tym życiem ? - Małgorzata Ohme, Kinga Rusin - Wydawnictwo MUZA SA
#116/52/2022

Książka ma 312 stron. Swoję premierę miała dnia 03.11.2010 roku.

Ta książka to zapis rozmów pomiędzy Kingą i Małgosią.

Rozmawiają one o mężczyznach,...

O tej książce było głośno dekadę temu. Sięgnęłam po nią teraz w sumie przypadkiem. Różnie mi się ją czytało. Niektóre wątki wciągały i budziły spore emocje, a niektóre mi się dłużyły np. wątek o Piotrusiu Panu. Dla mnie chyba już passe. Niemniej uważam, że mówienie o własnych trudnych przeżyciach w sposób otwarty wymaga dużej odwagi w kontekście społecznym. Bo to może oznaczać zetknięcie się ze współczuciem i zrozumieniem, ale równie dobrze spotkać się z niesprawiedliwą oceną i krytyką. Taki krok weryfikuje też ludzi znajdujących się w najbliższym otoczeniu, najczęściej pozostają tylko ci wartościowi i prawdziwi...

Żołądek zawsze daje znać, że jest pusty...w odróżnieniu od mózgu, w przypadku takich imbecyli, jak Rusłin, Łohme czy Kał,czyń-ska maxyma sprawdza się regularnie od lat. Szczególnie co chwila w śniadaniówkach niemieckiego tvn'u. Dzieci komuchów wychowane w poczuciu wyjątkowości, odrealnione, niestety mentalnie karaluchy wypełzłe z Bakutilu.

Do zacnego zestawu brakuje na czubku sterty z odchodem pociotka komuszego zezoola Truśko, miejscowego inseminatora, żabiego króla, najlepszego fumfla Kini.

Gadzinówka, bo książką w jakikolwiek sposób nie godzi się tych przepoconych infantylnością i głupotą wymazów nazwać przedstawia świat oczami idiotki, do tego psychicznie tak zwichrowanej, że raz kocha cały świat, żeby za chwilę chcieć skakać z 20 go piętra bloku w którym to rusłan pomieszkuje, a to z kolei z powodu cyt. "dobę od porodu, wróciłam do mojego waszyngtońskiego domu z małym stworzonkiem na rękach i bez pojęcia, jak się nim zająć." Wydawałoby się, że nawet przeciętnie inteligentna dziewka, nawet ze wsi w jakimś stopniu przygotowuje się do macierzyństwa, a tu zero, ale że w "Waszyngtońskim domu" w hamerice nie omieszka ciele poinformować.

Cyt. " Początkowy optymizm uleciał równie szybko, jak szybko w moich piersiach pojawił się pokarm. Karmiłam bez przerwy, zapominając, że sama też powinnam coś zjeść. Przekarmione dziecko nie przestawało płakać, na chwilę uspokajało się przy piersi, a potem płakało znowu, bo z przejedzenia bolał je brzuszek i tak było na okrągło."
... czyż nie zakrawa na skrajne imbecylowaty ?

Najpierw było "Co z tą Polską ?" dno dna, nijakiego, niejakiego Lisa, a teraz "Co z tym życiem?" mdłej i głupiutkiej do granic możliwości Rusin. Ogólnie wypocone pogaduchy przy kawie, ubrane w kilka pseudo-inteligentnych słów, filozofię dla ubogich, pustosłowie i banały. O Ohme szkoda nawet wspominać, najwięcej pisze o tym czymś Strucelek z pop ponikiem i niech posłuży to za rekomendację. Wysrywy dwóch deb...ek infantylnych kóz, które " poznały się na robocie"
są słabe, jak pierwszy naleśnik.

Pozdro dla Grażyn, które wpuściły prosięta na afisz. Zgrywanie " nowoczesności, gdzie każdy wie, że to najstarszy zawód świata. Mdle. Obie intelektualnie obrzezane, bezwolne, bierne ameby, mające więcej wspólnego z wiejskim przygłupem, niż psychologią i wiedzą. Pszenno buraczane betonogłowie z niemieckich śniadaniówek doświadczone demózgozą, bierze się ze pisanie " książek" z pełną mocą lewatywy i okultyzmu intelektualnego. Obie panie wypróżniły aż z siebie 312 stron niczego, więc okazały się płodne, jak ślepy królik, po 2 óch wiaderkach viagry,

Podsuma, żynadometr wyje...alo, więc popłukując po przeczytaniu wypocin, oczy domestosem, miałem tym dwóm kokotom z zażenowania postawić pomnik, ale śniegu nima. Ulotka "leków na zaparcia" jest w 100% bardziej treściwa i interesująca, niż "książka Rusłan, Lisów i Ohmów razem wziętych" Zastanawiam się jak zdezelowany trzeba mieć mózg, żeby zakupić taki sy..ilis, jak na całe szczęście miałem niemiłą przygodę z tą " książką" na porcelanowym tronie, po prostu lubię wypróżnienia przełamane kiblowymi wywodami celebrytki kini, ponieważ w moim rankingu od dawna prowadzi jak nr.1 z hula hop na pustej głowie.
Lubiłem, jak pustak przed swoją drewnianą chałupą na insta grzmi, że puszczę wycinają, jak ona kocha "wsyske"zwierzaki a za tydzień w futrzaku popie..dala i ogólnie co tydzień tysiące Yorików, Stańczyków i Rigolettów mają z niej darmową bekę, wszak próżnię po troglodytce Pieńkowskiej mus jakąś lewatywą telewizyjną zapełnić.

Do zacnego zestawu brakuje na...

czytać zawsze warto, ale niekoniecznie wszystko. tej pozycji z pewnością nie warto. nie znalazłam w niej absolutnie nic odkrywczego, nic co w jakikolwiek sposób ubogaciłoby moją wiedzę czy postrzeganie świata. banał po prostu.

Szkoda czasu.

Szkoda czasu.

Przykładowe mądrości (UWAGA na trudne słownictwo!):

"Małgosia: Taki obrażony tata nie rozumie, że osobą, która może zmienić te relacje, jest przede wszystkim on sam.
Kinga: To bardzo mądre, co teraz powiedziałaś."

"Małgosia: (...) mózgi męskie są od 10 do 15% większe i cięższe niż kobiece, ale tę różnicę tłumaczy się stosunkiem masy ciała do masy mózgu.
Kinga: Ufff, jesteśmy równie inteligentne, spadł mi kamień z serca...:)"

"Kinga: (...) dążymy do unifikacji, coraz częściej to, co było wyznaczone dla jednej płci, staje otworem dla obu.
Małgosia: Wiesz, nie przesadzałabym z tą unifikacją (ale używamy mądrych słów...)"

Dziennikarka jak to dziennikarka, ale pani psycholog... proszę...

Przykładowe mądrości (UWAGA na trudne słownictwo!):

Kinga: To bardzo mądre, co teraz powiedziałaś."

Kinga: Ufff,...

Kinga potrzebowała psychoterapeuty, ale o tym nie wiedziała. Do momentu, gdy poznała Małgosię. Po ich pierwszej rozmowie przyszły kolejne- o mężczyznach, miłości, kobiecej przyjaźni, dzieciach, karierze, życiowych wyborach, zwycięstwach i porażkach. Przez telefon, w samochodzie, na mieście, w nocy, w chwilach trudnych u przy lampce wina, w nerwach i na spokojnie, czasem przez zaciśnięte zęby...

Dlaczego się kochamy, a potem tak łatwo nienawidzimy?
Dlaczego boimy się wyjść z niechcianych związków? Dlaczego tak trudno jest zacząć życie od nowa? Co z tym życiem?

Na te i na wiele innych pytań Kinga i Małgosia starają się odpowiedzieć podczas swoich wspólnych rozmów. A tematy poruszają nie łatwe. Ale jak widać, na każdy temat może być sensowna odpowiedzieć. Polecam książkę, naprawdę warto przeczytać.

Prawidłowa zasada bezstresowego wychowania dzieci wg. Rossa Campbella.
W bezstresowym wychowaniu chodzi o to, żeby zminimalizować w życiu dziecka stres. A najłatwiej to zrobić, wprowadzając w domu klarowne, proste zasady i reguły, według których postępujemy. Dziecko od małego musi wiedzieć, co mu wolno, a czego nie wolno robić, jakie zachowania i postawy są akceptowane i nagradzane, a jakie niedopuszczalne. Warunkiem bezwzględnym do zapewnienia dziecku bezstresowego dzieciństwa jest konsekwencja rodziców i ich przywódcza rola w rodzinnym stadzie.

jak można wyrzucić emerytke z domku w lesie? przecież płaciła czynsz, ściągacze tego kto wziął te kasę, a nie biednego człowieka

2004

Bez szału takie nudne wywody ...

Bez szału takie nudne wywody ...

Tak mi się ta książka skojarzyła z "Everest. Na pewną śmierć" Weathersa. Przemyślenia w sumie podobne, ale Beck napisał choć ciekawy kawałek o wyprawie w 1996 roku, a tu zostały tylko nudy

• Psychologia