W dżungli podświadomości

Cykl: W dżungli podświadomości (tom 1)
Wydawnictwo: G+J
poradniki, podróże,
poradniki
Wiedźminka

Przez trzydzieści lat obserwowałam mój umysł. Czym jest podświadomość? Jak działa? Jaki ma na mnie wpływ? Skąd się bierze samotność, kłamstwa i zdrady? Dlaczego zakochiwałam się w niewłaściwych facetach? Skąd brały się uczucia i myśli, których nie chciałam mieć? I czy to można zmienić? Robiłam eksperymenty, uczyłam się na własnych błędach i naprawiałam swoją duszę. Teraz już wiem. To co...

Przez trzydzieści lat obserwowałam mój umysł.
Czym jest podświadomość? Jak działa? Jaki ma na mnie wpływ?
Skąd się bierze samotność, kłamstwa i zdrady?
Dlaczego zakochiwałam się w niewłaściwych facetach?
Teraz już wiem.

To co myślisz i to co robisz, czy jesteś zdrowy czy chory, czy jesteś szczęśliwy czy nie - to wszystko zależy od twojej podświadomości.
A ja ci wyjaśnię jak to działa i jak to można zmienić.
Beata Pawlikowska.

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl/szukam.html

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/szukam.html

Olenka | 2019-08-02
Przeczytana: 2014 rok

Parę lat temu, jak czytam serię książek o podświadomości, byłam wielką fanką Pani Beaty. Uważałam, że książki te potrafią uleczyć. Dziwiły mnie negatywne opinie o niej. Dziś kiedy jestem starsza, widzę, jak te książki są słabe, poza tym mogą zaszkodzić. Człowiek zaczyna uciekać od problemów, udawać, że ich nie ma, wmawiać sobie, że świat jest piękny zamiast uciekać, co czasem jest jedynym wyjściem. Nie polecam, chyba, że ktoś chce sobie zrobić wodę z mózgu.

Niutelka | 2019-07-05
Przeczytana: 20 lipca 2019

Cudowna!!!i wrócę do niej ponownie!

Wodolejstwo, chwilami bełkot, jakieś dziwne teorie, podobne do tych które w mojej głowie pojawiają się po 3 piwie. Nie wierze że można taką książkę napisać na trzeźwo.
Sama jesem dość egzaltowana ale tylko w wymiarze sztuki, w poradnikach szukam faktów i nauki, a nie "moim zdaniem" niepoparte żadną wiedzą fachową, bo przez to miałam cały czas wrażenie że należę do tego 1% ludzkości który nie funkcjonuje tak jak się autorce wydaje.
Jeśli ktoś ma namiary na dilera Pani Beaty to ja poproszę to samo :)
No i ta przecinkowa swoboda. Ja też nie umiem w przecinki, ale nie usprawiedliwiam tego wolnością artystyczną i nie wydaje swoich wypocin na papierze za pieniądze.

Magda | 2018-10-03

Przeczytałam 2 razy i pewnie jeszcze do niej wrócę :)

Joanna | 2018-09-09

Podoba mi się w tej książce luźny styl pisania oraz rysunki zapadające w pamięć. Niestety autorka często powraca do tych samych rzeczy, jej 'argumenty' oraz myślenie nie przekonuje mnie. Pisała tak jak jej się wydaje, liczby wyssane z palca, niektóre jej złote myśli rozbawiły mnie w negatywnym oczywiście sensie. Nie przeczytam już żadnej z jej książek, skoro w jednej powtarzała 10 razy to samo, to pozostałych aż się boję ruszyć.

Hatsuon | 2018-06-22

Nie byłam w stanie jej skończyć, treść całej książki dałoby się streścić w jednym rozdziale, wszystko zło świata jest zrzucone na podświadomość, nawet choroby zakaźne (sic!)

Uwielbiam tę książkę! 💗💗💗

"W dżungli podświadomości" to pierwsza książka Pani Beaty, którą przeczytałam. Chociaż bardziej odpowiednim byłoby tu słowo "pochłonęłam", bo czytając ją dosłownie nie mogłam się oderwać. W swojej biblioteczce mam już kolejne części, dlatego tym bardziej nie mogę się doczekać aż wezmę się za ich lekturę <3

Jednym z ulubionych cytatów z tej książki jest dla mnie:
"Nic samo się nie zmieni. Nie wystarczy pomyśleć, że 'chce'. Nie wystarczy zrozumieć jak powinno być. Trzeba własnoręcznie, uparcie, codziennie, wytrwale namawiać swoją podświadomość do takiej zmiany jaką chciałabyś osiągnąć. Tylko wtedy zmieni się twój sposób myślenia, a zarazem z nim zmieni się całe twoje życie". I przyznam się szczerze, że odkąd zaczęłam namawiać swoją podświadomość moje życie się zmieniło. 💗

Z całego serca polecam 💗

AsiaWozniak | 2018-05-04
Przeczytana: 2014 rok

Książka dała mi spojrzenie, na rolę w świecie, była sporą otuchą. Moim zdaniem wybitna. Z pewnością nie raz jeszcze do niej wrócę.

Dome_chan | 2018-04-25

Nie przepadam za postacią Beaty Pawlikowskiej, nigdy nie robiła na mnie dobrego wrażenia. Pierwszy raz poznałam ją jako dziecko w audycji radia Zet. Już wtedy uważałam jej opowieści za nudne, a jej głos - za pozbawiony emocji i energii. Następnie spotkałam się z jej profilem na facebook’u. Jej słynne żółte karteczki, zamiast nastawiać pozytywnie, wywołały u mnie tylko uśmiech politowania. Nie mogłam uwierzyć, że ktoś, kto rzuca tak banalnymi, stereotypowymi hasłami, jest autorytetem dla wielu ludzi. Ale przecież nie przeczytałam ani jednej jej książki, więc może tu leży przyczyna niezrozumienia fenomenu “Blondynki”? Akurat w domu leżała pożyczona od dziadka książka “W dżungli podświadomości”. Stwierdziłam, że dam twórczości Pawlikowskiej szansę, a nuż dostanę objawienia? Taa.. Nie było ani objawienia ani cudownych mądrości, tylko monolog starszej pani, która bardzo lubi opowiadać o sobie.

Pierwsza rzecz, która rzuca się w oczy: powtórzenia. Jest ich masa. Autorka twierdzi, że...

AnKa | 2018-02-07
Przeczytana: 2016 rok

TAK TAK TAK ! POLECAM! Uwielbiam Panią BP i jej twórczość - moja opinia może być, więc dla wielu nieobiektywna.