W dżungli podświadomości

Cykl: W dżungli podświadomości (tom 1)
Wydawnictwo: G+J
poradniki, podróże,
poradniki
Wiedźminka

Przez trzydzieści lat obserwowałam mój umysł. Czym jest podświadomość? Jak działa? Jaki ma na mnie wpływ? Skąd się bierze samotność, kłamstwa i zdrady? Dlaczego zakochiwałam się w niewłaściwych facetach? Skąd brały się uczucia i myśli, których nie chciałam mieć? I czy to można zmienić? Robiłam eksperymenty, uczyłam się na własnych błędach i naprawiałam swoją duszę. Teraz już wiem. To co...

Przez trzydzieści lat obserwowałam mój umysł.
Czym jest podświadomość? Jak działa? Jaki ma na mnie wpływ?
Skąd się bierze samotność, kłamstwa i zdrady?
Dlaczego zakochiwałam się w niewłaściwych facetach?
Teraz już wiem.

To co myślisz i to co robisz, czy jesteś zdrowy czy chory, czy jesteś szczęśliwy czy nie - to wszystko zależy od twojej podświadomości.
A ja ci wyjaśnię jak to działa i jak to można zmienić.
Beata Pawlikowska.

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl/szukam.html

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/szukam.html

Hania | 2015-10-20
Przeczytana: 05 października 2015

Książki Beaty Pawlikowskiej z serii "w dżungli" :)są bardzo dla mnie specyficzne. Zawsze kiedy sięgam po kolejną, muszę się kilka dni wcześniej przygotować do czytania, ponieważ wszystko, co w nich zawarte jest dokładnie przemyślane przez Beatę a dla mnie, czyli czytelnika na początku trochę zagmatwane. Dopiero po kilkunastu stronach przyzwyczajam się do jej stylu piania.
Autorka opisuje swoje życie, przygody te dobre ale najcześciej wspomina o tych smutnych, dołujących chwilach w jej życiu. Tak było i tym razem. W dżungli podświadomości jest poradnikiem, na przykładzie jej doświadczeń. Ja się cieszę, że własnie w tej cwili mojego życia trafiła mi się ta lektura. Zdobyłam dość mocną wiedzę na temat podświadomości, wielu moich zachowań, których nie potrafiłam zrozumieć. Teraz już wiele wątpliwości mam wyjaśnionych dzięki Beacie. Ogromnie się cieszę, że autorka znalazła sposób na to, aby być szczęśliwą i ja z całego serca jej tego życzę. Książka należy do pozytywnych poradników i...

Uwielbiam tę książkę! 💗💗💗

"W dżungli podświadomości" to pierwsza książka Pani Beaty, którą przeczytałam. Chociaż bardziej odpowiednim byłoby tu słowo "pochłonęłam", bo czytając ją dosłownie nie mogłam się oderwać. W swojej biblioteczce mam już kolejne części, dlatego tym bardziej nie mogę się doczekać aż wezmę się za ich lekturę <3

Jednym z ulubionych cytatów z tej książki jest dla mnie:
"Nic samo się nie zmieni. Nie wystarczy pomyśleć, że 'chce'. Nie wystarczy zrozumieć jak powinno być. Trzeba własnoręcznie, uparcie, codziennie, wytrwale namawiać swoją podświadomość do takiej zmiany jaką chciałabyś osiągnąć. Tylko wtedy zmieni się twój sposób myślenia, a zarazem z nim zmieni się całe twoje życie". I przyznam się szczerze, że odkąd zaczęłam namawiać swoją podświadomość moje życie się zmieniło. 💗

Z całego serca polecam 💗

Firewarrior | 2015-04-08

Kolejna z jakże powtarzalnych książek pani Pawlikowskiej o tym samym (kochaj siebie, programuj podświadomość, złe jedzenie jest złe, CHEMIA). Równie dobrze mogłabym skopiować i wkleić większość zdań z opinii o poprzednich książkach, ale zamiast tego wolę przejść do najzabawniejszych/najgłupszych cytatów:

"Czy wiesz, że każda choroba ciała jest wynikiem tego, czego podświadomość nie chce zaakceptować, więc ukrywa to przed tobą jak worek pełen trucizny, który pewnego dnia zaczyna przeciekać?"

KAŻDA CHOROBA. No tak, podświadomość noworodków jest tak bardzo zatruta złymi myślami... Biedne, skalane złym myśleniem o sobie dzieci z mukowiscydozą albo wadami wrodzinymi serca! Geny? Co tam geny, PODŚWIADOMOŚĆ. A myślałam że autorka wcześniej (W dżungli zdrowia) pisała, że to CHEMIA jest powodem każdej choroby i dieta to wyleczy. Może trochę konsekwencji w pisaniu szkodliwych bzdur?

"Czy wiesz że na 98% to, co o sobie myślisz, prawdopodobnie jest nieprawdą?"

Liczba wzięta totalnie...

eRKa | 2013-07-02
Przeczytana: 07 czerwca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zaraz po przeczytaniu "W dżungli podświadomości" miałam ochotę napisać, że jestem rozczarowana. Może trochę inaczej, niż po "Teorii bezwzględności", ale że w obu przypadkach odniosłam wrażenie, iż nie masz, Beato, zbyt dużego pojęcia o tym, co piszesz i posiadasz dość powierzchowną wiedzę, opartą wyłącznie na swoim doświadczeniu, czyli na sposobie funkcjonowania Twojej podświadomości i Twojej psychiki, które u każdego mogą przecież pracować w oparciu o nieco inny sposób myślenia. To nie fizjologia, której mechanizmy są wspólne dla wszystkich, a i tak nie działają identycznie, ale przynajmniej umiemy wytłumaczyć te różnice. Poza tym, w życiu nie chodzi przecież o to, byśmy wszyscy prezentowali taki sam sposób myślenia. Na przykład nie każdy jest zdolny do myślenia logicznego, chociaż się z nim zgadza, a psychika człowieka, sfera emocji i uczuć, raczej nie stoją na fundamencie logiki. Pisząc tak krytyczną ocenę chciałam też dodać, że bardzo rozczarowała mnie Twoja biografia, chociaż...

BetiFiore | 2014-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2014

Od jakiegoś czasu słucham Beaty Pawlikowskiej (mojej imienniczki) w radiu w niedzielne poranki. To jej pierwsza ksiazką, po którą sięgnęłam z ciekawości. Forma i treść przypadły mi bardzo do gustu choc może trochę za duzo tu powtórzeń. A może chodzi tu o zasadę powtarzania aż do skutku? ;) Ja na pewno sięgnę po kolejne książki z serii "dżunglowej" i nie tylko. Polecam wszystkim poszukujacym siebie i pracujacym nad sobą. Nawet tym, którzy pozornie takiej potrzeby nie czuja. Zdaniem autorki, około 99% Polaków nadawałoby się na taką "kurację". Coś w tym jest....

Ida | 2016-10-07
Przeczytana: 07 października 2016

Kolejne spotkanie z panią Beatą i jej przemyśleniami. Celowo napisałam, że z panią Beatą, a nie z jej książką, bo przy czytaniu, można chwilami mieć wrażenie, że to rozmowa z przyjaciółką. Taką może dość gadatliwą, ale jeśli się lubimy, to słuchamy z uwagą i tolerancją, a jeśli nie lubimy, to po prostu się nie spotykamy.

W książce pojawia się sporo powtórzeń "złotych myśli" oraz faktów, znanych z poprzednich publikacji autorki. Nie przeszkadza to jednak w odbiorze, oczywiście przy założeniu, że nadal traktujemy autorkę, jako naszą przyjaciółkę ;)
Poza tym jest jak zwykle mnóstwo porad i przemyśleń. Dla ludzi, szukających książek w takim temacie, są to bliskie sprawy.
Każdy w jakimś momencie, odnajdzie kawałek swojej historii albo swoich poglądów, spostrzeże podobieństwo do swojego problemu. I znów okaże się, że wszyscy jesteśmy tylko ludźmi. Czasem pogubionymi i wrażliwymi, z różnorodną historią życia, nie zawsze chlubną.

Beata Pawlikowska może i nie odkrywa Ameryki w tym, o...

Basia | 2013-05-05
Przeczytana: 20 kwietnia 2013

Beata Pawlikowska jest autorką wielu bardzo ciekawych książek podróżniczych. Tym razem zabiera nas w podróż wgłąb siebie, a dokładniej do naszej podświadomości. Jest to książka, którą zaliczyłam do pozycji psychologicznej. Autorka zmierza się w niej z samą sobą opisując swoje życie przed i po przemianie, bo jak mniemam w jej życiu takowa przemiana nastąpiła. Mogłam tutaj skonfrontować bardzo dużo spraw ze swoimi myślami, czynami oraz odczuciami. I rzeczywiście - prawdą jest, że od tego, jakimi jesteśmy, zależy to, jakim sposobem myślimy. Jeżeli zaprogramujemy się na osobę szczęśliwą, miłą, wesołą, optymistycznie nastawioną do życia, takimi będziemy. Jeśli jednak będzie odwrotnie - to również i nasze nastawienie ulegnie zmianie.

Nasza podświadomość ma bardzo poważne zadania do wykonania. Przede wszystkim ma nas chronić. I tu musimy zrozumieć przed czym. Trudno zrozumieć działanie podświadomości, bo nie zawsze godzimy się na jej wybór. Bardzo spodobał mi się fragment z książki, w...

Agnieszka | 2013-10-07
Przeczytana: 07 października 2013

Moja babcia, pewnie gdyby żyła powiedziałaby o treści tej książeczki: "klepuś bajduś - mintkie kluski", i chyba bym babcię poparła... Jakoś życia w tym mało, ale usypia świetnie. Z pięć razy wprowadziła mnie w stan kompletnej niemocy sennej, i spało się świetnie. Kurcze, dlaczego kobietka, pisząca całkiem fajnie o swoich podróżach tu bawi się w psychoterapeutkę?

książek: 2076
paula | 2013-06-28
Przeczytana: 28 maja 2013

To moja pierwsza książka pani Pawlikowskiej i od razu pokochałam zarówno samą książkę jak i styl pisania autorki (ciekawy i wciągający - nim się spostrzegłam już zaczynałam kolejny rozdział). Polecam tą książkę w s z y s t k i m! Na prawdę warto ją przeczytać, dowiedzieć się czegoś o Autodestrukcyjnym Potworze, Drugim Głosie i wielu, wielu innych rzeczach o których pani Pawlikowska w niej wspomina.

Veigela | 2014-01-18
Na półkach: Przeczytane, 2014, Poradniki
Przeczytana: 08 stycznia 2014

Lekka i przyjemna. Autorka podjęła próbę przekazania czytelnikowi, że całe zło w jego życiu bierze się ze złego sposobu myślenia (a właściwie sposobu, w jaki myśli jego podświadomość). Nie w pełni zgadzam się z panią Pawlikowską, ale sądzę, że każdy powinien przeczytać tę książkę chociażby po to, aby naładować się pozytywną energią oraz spojrzeć na świat (i siebie) trochę bardziej przychylnym okiem. Polecam.