Dlaczego mężczyźni kłamią a kobiety płaczą

Tłumaczenie: Bożena Jóźwiak
Seria: Poradniki psychologiczne
Wydawnictwo: Rebis
Wy Men Lie and Women Cry
stosunki, związki
poradniki
Elbereth

Od wydawcy:

"Dlaczego mężczyźni kłamią, a kobiety płaczą" to niepowtarzalna mieszanka wiedzy, poczucia humoru i wyników wieloletnich obserwacji zachowań ludzkich. Książka bawi, a jednocześnie uczy, jak położyć kres problemom z porozumiewaniem się obu płci i rozpocząć naprawę ich wzajemnych stosunków osobistych i zawodowych.

popiszsieplay | 2017-03-25
Przeczytana: 25 marca 2017

Jeszcze rozleglej ukazane zostały różnice między płciami.
Jeden z lepszych rozdziałów dotyczył oglądania telewizji. Już wiem dlaczego faceci nieustannie zmieniają kanały a ja tak bardzo lubię oglądać reklamy. "Wiele żon chętnie pochowałoby swoich mężów z pilotem zaciśniętym w dłoni."
Rozwiązana została też zagadka dotycząca odmiennego poczucia humoru. Mężczyzn bardziej śmieszą rzeczy stymulujące prawą półkulę, a kobiety - lewą. Oni lubią opowiadać dowcipy o tragediach, strasznych zdarzeniach i męskich genitaliach(!). One nie nadają im pieszczotliwych imion ani nie traktują ich jakom źródła śmiechu.
I coś, co poznałam empirycznie: alkohol usuwa zahamowania i ułatwia śmianie się, dlatego po jego wypiciu osoby zadowolone z życia intensywniej się śmieją, a niezadowolone stają się jeszcze bardziej nieszczęśliwe, a nawet agresywne.
Autorzy uświadomili mi też, dlaczego nie potrafię przejść od razu do sedna sprawy - "Rolą kobiet było zawsze utrzymywanie spokoju, toteż trudno im wprost...

Ettelea | 2013-09-26
Przeczytana: 26 września 2013

Poradnik napisany w ciekawy, lekki - i co najważniejsze - humorystyczny sposób. Przedstawia różnice między płciami, argumentując je funkcjami mózgu kobiety i mężczyzny oraz zadaniami jakie w życiu mają pełnić osobnicy obojga płci. Sporo przykładów z 'życia wziętych', dowcipów, anegdot, ogólnie książka napisana z rozmachem. Nie przeczę, że niektóre fragmenty lektury były mocno stereotypowe, jednak dało się to przełknąć i ogólne wrażenie po przeczytaniu pozycji jest bardzo pozytywne. Najważniejsze jest, żeby mieć poczucie humoru i przyjąć swoje wady z uśmiechem na ustach :D

Polecam

Malwina | 2011-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2011

Podobnie jak inne książki tych autorów, ta również jest warta przeczytania. Łączy w sobie dużą dawkę humoru i przydatnych rad. Przedstawia sytuacje wyjęte z życia, czasem przekoloryzowane, ale to wszystko po to, żeby pokazać nam, że praktycznie wiele rzeczy, które dzieją się w naszym życiu na co dzień, mogą zostać rozwiązane w taki sposób, żeby "wilk był syty i owca cała".

Jest to książka, która pokazuje, że mężczyźni i kobiety bardzo się od siebie różnią, ale z drugiej strony proponuje rozwiązania, które sprawią, że te różnice nie będą nam już nigdy więcej przeszkadzały, tylko pomogą nam w dogadaniu się. Jest to przydatne narzędzie i to obojętnie, czy jesteśmy w związku, czy w małżeństwie. Polecam!

LadySea | 2014-03-08
Przeczytana: 04 marca 2014

Bardzo fajna książka, trochę poradnik , a trochę zbiór obserwacji na temat różnic między kobietami, a mężczyznami. Opinie autorów są naprawdę trafne, a książka jest pełna humoru, można pośmiać się we dwoje.
Czy wiecie dlaczego kobieta umie czytać, słuchać i rozmawiać, a on nie może? Dlaczego on każe ściszać telewizor kiedy dzwonić telefon? Dlaczego kiedy on czyta gazetę lub ogląda telewizję , nie słyszy co do niego mówię?
Dlaczego mężczyźni ciągle zmieniają kanały w telewizorze pilotem?
Dlaczego mężczyzna nigdy nie pyta o drogę?
Dlaczego kobiety uwielbiają spędzać dzień w centrum handlowym?
Na te inne pytania znajdziesz odpowiedzi w tej książce. Polecam.

black_hole | 2012-08-24
Przeczytana: maj 2012

tendencyjna pop-psychologia, skupiająca się na różnicach między mężczyznami a kobietami, umacniająca stereotypy, szukająca prostych wyjaśnień. sporo poczucia humoru - niskich lotów. najgorsze, że wiele z teorii zawartych w książce brzmi dosyć przekonująco; tym bardziej warto zastanowić się kilka razy przed sięgnięciem po tę pozycję. czy naprawdę chcesz wierzyć, iż mężczyźnie rowek między kobiecymi piersiami kojarzy się z... pośladkami? czy nie lepiej oszczędzić sobie takiej 'wiedzy'?
z książki wyłania się momentami krzywdzący obraz - obydwu płci. sporo informacji się zdezaktualizowało (przykład: współczesny mężczyzna potrafi o siebie zadbać!).
poradnik nastawiony na rozrywkę, nie na kompetencję. polecam jedynie 'syrenom seksu'.

Sylwia | 2011-07-04

Chciałabym polecić całą tych serię autorów.
Dlaczego? Bardzo mądre, fachowe porady które z pewnością pozwolą kobietą spojrzeć przychylniej na swoich partnerów i wzajemnie.
Bardzo fajnie się to czyta i choć są to porady i spostrzeżenia psychologiczne nie są ciężkie i niezrozumiałe. Choć już dawno przeczytałam te książki z chęcią bym do nich wróciła (niestety, pożyczyłam komuś kto ich nie oddał)
Polecam kobietą i mężczyzną, młodym i starszym bo warto zrozumieć jak bardzo różnimy się od siebie i jak łatwo można dojść do porozumienia.

violabu Toczytam | 2013-02-25
Przeczytana: 2007 rok

Książka rzeczywiście odpowiada na pytania "Dlaczego mężczyźni kłamią, a kobiety płaczą". Również na wiele innych celnie podsumowując różnice pomiędzy płaciami. Duża dawka humoru pozwala na spojrzenie na siebie i swoje zachowania z przymróżeniem oka. Dzięki temu można zrozumieć również partnera. Między innymi zauważyć, jak bezsensowne jest "rozdzielanie włosa na czworo" przez kobiety, co doprowadza mężczyzn do białej gorączki. Bardzo sympatycznie napisana książka. Nikogo nie obraża, mimo że pokazuje: zobacz, to Ty.

Hilda | 2010-12-24
Przeczytana: 24 grudnia 2010

Ogromna dawka wiedzy i humoru. Łyknęłam prawie wszystko, co tam napisali i śmiałam się cały czas. Polecam dobrą lekturę wszystkim, warto wiedzieć jak bardzo faceci i kobiety są do siebie niedopasowani.

Monka | 2012-02-29
Przeczytana: 29 lutego 2012

Nudny i mało zabawny poradnik. Spodziewałam się czegoś ciekawszego. Niestety autorzy tej książki nie napisali niczego odkrywczego.

Anita Piątek | 2010-08-23
Przeczytana: styczeń 2009

Małżeństwo Pease'ów pisze genialne książki. Ta pozycja pozwoliła mi zrozumieć wiele sytuacji, które miały miejsce w moim związku. Zresztą napisana jest z dużą dawką humoru. Polecam każdemu :)