Dlaczego mężczyźni kłamią a kobiety płaczą

Tłumaczenie: Bożena Jóźwiak
Seria: Poradniki psychologiczne
Wydawnictwo: Rebis
Wy Men Lie and Women Cry
stosunki, związki
poradniki
Elbereth

Od wydawcy:

"Dlaczego mężczyźni kłamią, a kobiety płaczą" to niepowtarzalna mieszanka wiedzy, poczucia humoru i wyników wieloletnich obserwacji zachowań ludzkich. Książka bawi, a jednocześnie uczy, jak położyć kres problemom z porozumiewaniem się obu płci i rozpocząć naprawę ich wzajemnych stosunków osobistych i zawodowych.

popiszsieplay | 2018-01-02
Przeczytana: 25 marca 2017

"Kobiety często mówią w zawoalowany sposób. Robią aluzje do rzeczy, na których im zależy i oczekują od mężczyzny wyciągania wniosków."

Jeszcze rozleglej ukazane zostały różnice między płciami.
Jeden z lepszych rozdziałów dotyczył oglądania telewizji. Już wiem dlaczego faceci nieustannie zmieniają kanały a ja tak bardzo lubię oglądać reklamy. "Wiele żon chętnie pochowałoby swoich mężów z pilotem zaciśniętym w dłoni."
Rozwiązana została też zagadka dotycząca odmiennego poczucia humoru. Mężczyzn bardziej śmieszą rzeczy stymulujące prawą półkulę, a kobiety - lewą. Oni lubią opowiadać dowcipy o tragediach, strasznych zdarzeniach i męskich genitaliach(!). One nie nadają im pieszczotliwych imion ani nie traktują ich jakom źródła śmiechu.
I coś, co poznałam empirycznie: alkohol usuwa zahamowania i ułatwia śmianie się, dlatego po jego wypiciu osoby zadowolone z życia intensywniej się śmieją, a niezadowolone stają się jeszcze bardziej nieszczęśliwe, a nawet agresywne.
Autorzy uświadomili...

Ettelea | 2013-09-26
Przeczytana: 26 września 2013

Poradnik napisany w ciekawy, lekki - i co najważniejsze - humorystyczny sposób. Przedstawia różnice między płciami, argumentując je funkcjami mózgu kobiety i mężczyzny oraz zadaniami jakie w życiu mają pełnić osobnicy obojga płci. Sporo przykładów z 'życia wziętych', dowcipów, anegdot, ogólnie książka napisana z rozmachem. Nie przeczę, że niektóre fragmenty lektury były mocno stereotypowe, jednak dało się to przełknąć i ogólne wrażenie po przeczytaniu pozycji jest bardzo pozytywne. Najważniejsze jest, żeby mieć poczucie humoru i przyjąć swoje wady z uśmiechem na ustach :D

Polecam

malga927 | 2017-10-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 02 października 2017

Książkę tom dostałam w prezencie , jest to pierwsza tego typu pozycja jaką miałam w ręku . Nigdy nie interesowałam się poradnikami ale jak już ją dostałam zajrzałam do niej z czystej ciekawości . Bardzo mi się ten poradni spodobał , dużym plusem jest to że jest napisany przez kobietę i mężczyznę co pozwala spojrzeć na wiele aspektów z relacji damsko męskich z dwóch różnych punktów widzenia . Dzięki lekturze tej książki możemy więcej dowiedzieć się o sobie i nabrać dystansu do siebie . Poza tym jest ona przesiąknięta dobrym humorem a nie tylko naukowym bełkotem . Posiada wiele przezabawnych tekstów np : Dlaczego mężczyzną trudno jest nawiązać kontakt wzrokowy ? Bo piersi nie mają oczu . lub - Mojżesz błąkał się po pustyni przez 40 lat .On też nie chciała pytać o drogę . czy - Niema brzydkich kobiet . Są tylko leniwe . Tego typu zabawnych cytatów w tej książce jest dużo więcej i każdy cytat powiązany jest z konkretnym tematem poruszanym w danym rozdziale . Jak dla mnie wszystkie...

Malwina | 2011-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2011

Podobnie jak inne książki tych autorów, ta również jest warta przeczytania. Łączy w sobie dużą dawkę humoru i przydatnych rad. Przedstawia sytuacje wyjęte z życia, czasem przekoloryzowane, ale to wszystko po to, żeby pokazać nam, że praktycznie wiele rzeczy, które dzieją się w naszym życiu na co dzień, mogą zostać rozwiązane w taki sposób, żeby "wilk był syty i owca cała".

Jest to książka, która pokazuje, że mężczyźni i kobiety bardzo się od siebie różnią, ale z drugiej strony proponuje rozwiązania, które sprawią, że te różnice nie będą nam już nigdy więcej przeszkadzały, tylko pomogą nam w dogadaniu się. Jest to przydatne narzędzie i to obojętnie, czy jesteśmy w związku, czy w małżeństwie. Polecam!

LadySea | 2014-03-08
Przeczytana: 04 marca 2014

Bardzo fajna książka, trochę poradnik , a trochę zbiór obserwacji na temat różnic między kobietami, a mężczyznami. Opinie autorów są naprawdę trafne, a książka jest pełna humoru, można pośmiać się we dwoje.
Czy wiecie dlaczego kobieta umie czytać, słuchać i rozmawiać, a on nie może? Dlaczego on każe ściszać telewizor kiedy dzwonić telefon? Dlaczego kiedy on czyta gazetę lub ogląda telewizję , nie słyszy co do niego mówię?
Dlaczego mężczyźni ciągle zmieniają kanały w telewizorze pilotem?
Dlaczego mężczyzna nigdy nie pyta o drogę?
Dlaczego kobiety uwielbiają spędzać dzień w centrum handlowym?
Na te inne pytania znajdziesz odpowiedzi w tej książce. Polecam.

black_hole | 2012-08-24
Przeczytana: maj 2012

tendencyjna pop-psychologia, skupiająca się na różnicach między mężczyznami a kobietami, umacniająca stereotypy, szukająca prostych wyjaśnień. sporo poczucia humoru - niskich lotów. najgorsze, że wiele z teorii zawartych w książce brzmi dosyć przekonująco; tym bardziej warto zastanowić się kilka razy przed sięgnięciem po tę pozycję. czy naprawdę chcesz wierzyć, iż mężczyźnie rowek między kobiecymi piersiami kojarzy się z... pośladkami? czy nie lepiej oszczędzić sobie takiej 'wiedzy'?
z książki wyłania się momentami krzywdzący obraz - obydwu płci. sporo informacji się zdezaktualizowało (przykład: współczesny mężczyzna potrafi o siebie zadbać!).
poradnik nastawiony na rozrywkę, nie na kompetencję. polecam jedynie 'syrenom seksu'.

Sylwia | 2011-07-04

Chciałabym polecić całą tych serię autorów.
Dlaczego? Bardzo mądre, fachowe porady które z pewnością pozwolą kobietą spojrzeć przychylniej na swoich partnerów i wzajemnie.
Bardzo fajnie się to czyta i choć są to porady i spostrzeżenia psychologiczne nie są ciężkie i niezrozumiałe. Choć już dawno przeczytałam te książki z chęcią bym do nich wróciła (niestety, pożyczyłam komuś kto ich nie oddał)
Polecam kobietą i mężczyzną, młodym i starszym bo warto zrozumieć jak bardzo różnimy się od siebie i jak łatwo można dojść do porozumienia.

violabu Toczytam | 2013-02-25
Przeczytana: 2007 rok

Książka rzeczywiście odpowiada na pytania "Dlaczego mężczyźni kłamią, a kobiety płaczą". Również na wiele innych celnie podsumowując różnice pomiędzy płaciami. Duża dawka humoru pozwala na spojrzenie na siebie i swoje zachowania z przymróżeniem oka. Dzięki temu można zrozumieć również partnera. Między innymi zauważyć, jak bezsensowne jest "rozdzielanie włosa na czworo" przez kobiety, co doprowadza mężczyzn do białej gorączki. Bardzo sympatycznie napisana książka. Nikogo nie obraża, mimo że pokazuje: zobacz, to Ty.

Monka | 2012-02-29
Przeczytana: 29 lutego 2012

Nudny i mało zabawny poradnik. Spodziewałam się czegoś ciekawszego. Niestety autorzy tej książki nie napisali niczego odkrywczego.

Smuggler | 2018-03-25
Przeczytana: 25 marca 2018

Poradnik obalający rozmaite damsko-męskie stereotypy. Tak, kobiety gorzej parkują, nie kobiety wcale nie gorzej inwestują, wielożeństwo to sposób na ochronę brzydszych/biedniejszych facetów, tak kobiety lubią zakupy, nie wspólny orgazm wcale nie jest najlepszy, Murzyni nie mają największych penisów (o penisach jest zresztą sporo). Problem mam w tym, że autorzy nie do końca wiedzieli czy piszą taki "humorystyczny poradnik" czy też poważną książkę popularno-naukową, więc męczące było dla mnie przeskakiwanie ze stylu "a wiecie, że łysina wcale nie oznacza większej potencji, a największą potencję mają Finowie" po nagłe wykłady o lewej i prawej półkuli mózgu i ich funkcjach, czy analizy teorii Freuda. Bujałem się jak statek na fali i lekturę (szybką, bo to niedużo książeczka) zakończyłem z pewną ulgą. To było raczej męczące niż satysfakcjonujące, choć przyznam że w momentach gdy autorzy przez dłuższy czas "nie zmieniali biegu", czytało mi się to całkiem fajnie. Ale nie na tyle, bym to...