Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy

Why men marry bitches
mężczyzna, kobieta, związki
poradniki

Inne wydania

Poradnik dla dziewcząt i młodych kobiet. Autorka, amerykańska dziennikarka uczy, jak przekształcić niezobowiązującą znajomość w związek poważniejszy i rokujący nadzieję nawet na małżeństwo. Kluczem do tego jest być zołzą , oczywiście w pewnych granicach. Okładka: miękka, Rok wydania: 2008,

• Milczenie nocy
  • Zostawić Daringham Hall
  • Halo człowiek. Rozmowy o tym, co ważne
  • Japoński kochanek
  • Niemiec. Wszystkie ucieczki Zygfryda
  • Ósme życie (dla Brilki)
  • Samotna gwiazda

5,5 (8 ocen i opinii)
Zostawić Daringham Hall
Kathryn Taylor

7 (47 ocen i opinii)
Halo człowiek. Rozmowy o tym, co ważne
Konrad Kruczkowski

Uroki
Kathryn Harrison

6,3 (10 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Mako | 2015-01-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Kobieco
Przeczytana: 20 stycznia 2015

Książkę nabyłam kilka lat temu w ramach zbierania materiałów do pisania pracy o manipulacji i wywieraniu wpływu. Zajrzałam do niej z ciekawości podczas akcji "czyszczenie półek". Wychodzi na to, że jestem zołzą i to chyba podniesioną do kwadratu, bo autorka niczym mnie tu nie zaskoczyła, ale może to kwestia wieku i za stara [czytaj: zbyt doświadczona ;)] jestem na takie poradniki. "Grzecznym dziewczynkom" książka może się przydać, bo w sumie pokazuje jak nie dać się wykorzystać i zachować niezależność nawet będąc w związku. Tylko że to takie amerykańsko-infantylne.

Darek DTSG | 2013-11-30

Banalny poradnik ...ale niektórym trzeba napisać to co się i tak już powszechnie wie, żyjąc na tym świecie kilka ładnych lat.
Napisana dość zabawnie i za to pięć gwiazdek

Ag2S | 2010-11-09
Przeczytana: 08 listopada 2010

"Mężczyzna to łowca. Ma cię ścigać tak długo... aż go złapiesz."

Tak jak poprzednia książka tej autorki - całkiem niezła. Każda kobieta powinna ją przeczytać, wcielić zasady w życie lub przynajmniej mieć ogólne pojęcie na ten temat.
Polecam wszystkim paniom:)

bractworozy | 2014-09-04
Na półkach: E-booki, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 04 września 2014

z zasady nie czytam poradników, jednak zasady są po to żeby je łamać...
czytając ten zestaw porad, zasad i cennych rad uśmiałam się niesamowicie nad niektórymi stwierdzeniami autorki, widać że ma ona dystans do samej siebie i całego damskiego świata
miłe na chłodniejszy wieczór z herbatką w kubku ;]

Grafitowa_ | 2013-04-21
Na półkach: Przeczytane, Sprzedam, Posiadam, 2013

„Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy” to poradnik, który pomaga zrozumieć, dlaczego niektóre związki się nie rozwijają oraz zmienia sposób myślenia kobiety o płci męskiej. Autorka pragnie zmienić nasze nastawienie, abyśmy miały własną tożsamość i czuły się pewnie w naszym ciele. Książka ta daje nam do zrozumienia, że nie można pokazywać facetom, jak bardzo nam zależy, ponieważ odnosi to odwrotny skutek. Będąc w związku należy mieć także swoje życie oraz cele.

Autorką jest Sherry Argov, która wystąpiła w wielu znanych programach telewizyjnych. Jej książki „Dlaczego mężczyźni kochają zołzy” oraz „Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy” zostały wydane w ponad 30 językach na wszystkich kontynentach. Publikowano je w znanych magazynach, takich jak: „Cosmopolitan”, „Glamour” i „Elle”.

W książce znajduje się 75 zasad działania w związku. Oto najciekawsze:
1.W romansie nie ma nic bardziej pociągającego dla mężczyzny niż kobieta pełna godności i dumy z tego, kim jest.
2.Kiedy kobieta stara...

Assapan | 2011-06-06
Przeczytana: 05 czerwca 2011

Proszę państwa! Mężczyźni wcale nie są aż tacy skomplikowani jak się by mogło wydawać. Okazuje się, że to są osoby proste i "prawie" tak samo rozumują jak my. Tego samego pragną i niestety nie lubią jak im panienki nadskakują!

Wobec tego, drogie panie, czas wskakiwania mężczyzną do łóżka na zawołanie już dawno minął! :D

Wspaniale się ją czytało. Nie jak poradnik a jak zwierzenia... Naprawdę super!

Roksana Lewandowska | 2016-05-17
Na półkach: Cel 2016, Przeczytane
Przeczytana: 17 maja 2016

Dużo porad, jak to poradnik. Pytałam się paru mężczyzn o przytoczone rady, czy rzeczywiście się z niektórymi zgadzają i w większości się zgadzali.

Brylant | 2015-04-15
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 15 kwietnia 2015

To druga część rewelacyjnego poradnika dla kobiet. Uzupełnienie części pierwszej. Każda kobieta powinna to przeczytać!

Wiktoria Madej | 2011-05-23
Przeczytana: listopad 2010

Ciekawa książka, zawiera wiele interesujących spostrzeżeń na temat męskiego punktu widzenia dot. związku i małżeństwa.

Forever | 2012-03-28
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 28 marca 2012

Sherry Argov postanowiła wydać kontynuację swojego kultowego "babskiego"poradnika.
Pierwsza część podbiła moje serce, choć fanką takiej literatury nie jestem. Wracałam do "Dlaczego mężczyźni wolą zołzy" w kilku kryzysowych sytuacjach, dlatego byłam bardzo ciekawa, jaka będzie druga część książki.

Nie rozumiem zarzutów wobec tej książki, że rady w niej zawarte są "zbyt proste", że przecież każda kobieta wie takie rzeczy. Moim zdaniem, jest zupełnie odwrotnie, w szczególności w Polsce, gdzie kobiety, które w pewnym wieku nie posiadają faceta pretendującego do miana męża (w dodatku bezczelnie nie mają takiego ciśnienia jak pozostałe), są uważane za jakieś zdziczałe odbiegi od normy.

W drugiej części niewątpliwie więcej jest humoru i spraw łóżkowych. Stąd dowolna, bardzo subiektywna interpretacja tej książki. Mnie osobiście się ona podobała, właśnie ze względu na humor i lekkość. Było trochę powtórzeń, ale nie spodziewałam się ideału.Dodatkowym atutem są historie, wiele ciekawie...