Okładka książki Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy

Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy

mężczyzna, kobieta, związki
poradniki
typ
papier
6,28 (401 ocen i 36 opinii)

Opis książki

Poradnik dla dziewcząt i młodych kobiet. Autorka, amerykańska dziennikarka uczy, jak przekształcić niezobowiązującą znajomość w związek poważniejszy i rokujący nadzieję nawet na małżeństwo. Kluczem do tego jest być zołzą , oczywiście w pewnych granicach. Okładka: miękka, Rok wydania: 2008,

Gdzie kupić?

Opinie czytelników
Ag2S | 2010-11-09
Na półkach: ◄ Pożyczone, Przeczytane
Przeczytana: 08 listopada 2010

"Mężczyzna to łowca. Ma cię ścigać tak długo... aż go złapiesz."

Tak jak poprzednia książka tej autorki - całkiem niezła. Każda kobieta powinna ją przeczytać, wcielić zasady w życie lub przynajmniej mieć ogólne pojęcie na ten temat.
Polecam wszystkim paniom:)

Darek | 2013-11-30

Banalny poradnik ...ale niektórym trzeba napisać to co się i tak już powszechnie wie, żyjąc na tym świecie kilka ładnych lat.
Napisana dość zabawnie i za to pięć gwiazdek

Grafitowa_ | 2013-04-21
Na półkach: Sprzedam, Przeczytane, Posiadam, 2013

„Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy” to poradnik, który pomaga zrozumieć, dlaczego niektóre związki się nie rozwijają oraz zmienia sposób myślenia kobiety o płci męskiej. Autorka pragnie zmienić nasze nastawienie, abyśmy miały własną tożsamość i czuły się pewnie w naszym ciele. Książka ta daje nam do zrozumienia, że nie można pokazywać facetom, jak bardzo nam zależy, ponieważ odnosi to odwrotny skutek. Będąc w związku należy mieć także swoje życie oraz cele.

Autorką jest Sherry Argov, która wystąpiła w wielu znanych programach telewizyjnych. Jej książki „Dlaczego mężczyźni kochają zołzy” oraz „Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy” zostały wydane w ponad 30 językach na wszystkich kontynentach. Publikowano je w znanych magazynach, takich jak: „Cosmopolitan”, „Glamour” i „Elle”.

W książce znajduje się 75 zasad działania w związku. Oto najciekawsze:
1.W romansie nie ma nic bardziej pociągającego dla mężczyzny niż kobieta pełna godności i dumy z tego, kim jest.
2.Kiedy kobieta stara się...

Assapan | 2011-06-06
Przeczytana: 05 czerwca 2011

Proszę państwa! Mężczyźni wcale nie są aż tacy skomplikowani jak się by mogło wydawać. Okazuje się, że to są osoby proste i "prawie" tak samo rozumują jak my. Tego samego pragną i niestety nie lubią jak im panienki nadskakują!

Wobec tego, drogie panie, czas wskakiwania mężczyzną do łóżka na zawołanie już dawno minął! :D

Wspaniale się ją czytało. Nie jak poradnik a jak zwierzenia... Naprawdę super!

bractworozy | 2014-09-04
Przeczytana: 04 września 2014

z zasady nie czytam poradników, jednak zasady są po to żeby je łamać...
czytając ten zestaw porad, zasad i cennych rad uśmiałam się niesamowicie nad niektórymi stwierdzeniami autorki, widać że ma ona dystans do samej siebie i całego damskiego świata
miłe na chłodniejszy wieczór z herbatką w kubku ;]

Wiktoria | 2011-05-23
Przeczytana: listopad 2010

Ciekawa książka, zawiera wiele interesujących spostrzeżeń na temat męskiego punktu widzenia dot. związku i małżeństwa.

Forever | 2012-03-28
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 28 marca 2012

Sherry Argov postanowiła wydać kontynuację swojego kultowego "babskiego"poradnika.
Pierwsza część podbiła moje serce, choć fanką takiej literatury nie jestem. Wracałam do "Dlaczego mężczyźni wolą zołzy" w kilku kryzysowych sytuacjach, dlatego byłam bardzo ciekawa, jaka będzie druga część książki.

Nie rozumiem zarzutów wobec tej książki, że rady w niej zawarte są "zbyt proste", że przecież każda kobieta wie takie rzeczy. Moim zdaniem, jest zupełnie odwrotnie, w szczególności w Polsce, gdzie kobiety, które w pewnym wieku nie posiadają faceta pretendującego do miana męża (w dodatku bezczelnie nie mają takiego ciśnienia jak pozostałe), są uważane za jakieś zdziczałe odbiegi od normy.

W drugiej części niewątpliwie więcej jest humoru i spraw łóżkowych. Stąd dowolna, bardzo subiektywna interpretacja tej książki. Mnie osobiście się ona podobała, właśnie ze względu na humor i lekkość. Było trochę powtórzeń, ale nie spodziewałam się ideału.Dodatkowym atutem są historie, wiele ciekawie opowi...

susanjones | 2013-09-29
Przeczytana: 28 września 2013

Ta książka otworzyła mi oczy: jakimi manipulatorami potrafią być faceci i są! Nie napiszę, że rozumiem facetów, bo nie rozumiem. A każdy jest inny, każdy jest nadzwyczaj twórczy w swojej manipulacji. Wiele się dowiedziałam i cieszę się, że już więcej nie padnę ofiarą ich sztuczek. Przynajmniej postaram się, bo jestem bardziej uświadomiona. I nadszedł czas, aby zamienić się z grzecznej dziewczynki w zołzę.

Evelyn | 2014-08-04

Dostałam ten poradnik w prezencie i muszę przyznać, na prawdę mnie to męczy! Uważam, że autorka chyba nie miała co robić i znalazła parę głupot na blogach, które przelała na papier. Nie rozumiem fenomenu tej książki. Takie porady znajdzie się w pierwszym lepszym szmatławcu w kiosku. Jeśli jednak ktoś chciałby zabrać to ode mnie to chętnie komuś oddam na prawdę. Nie potrzebuję tego u siebie na półce.

Trinity801 | 2013-04-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 08 kwietnia 2013

Ostatnio pisałam Wam o jednej z moich ulubionych książek-poradników, pt. „Dlaczego mężczyźni kochają zołzy”. Chociaż lektur z tego gatunku nie mam za sobą zbyt wiele, bo i za nimi nie przepadam, ta książka naprawdę zdobyła moje wielkie zainteresowanie. I chyba ta recenzja właśnie zmobilizowała mnie ostatnio do tego, aby sięgnąć również po kolejną, bardzo podobną do wspomnianej, książkę autorki, „Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy”, poradnik, obok którego do tej pory przechodziłam dość obojętnie, sama nie wiem, dlaczego. Pierwsza jej część przecież zrobiła na mnie ogromne wrażenie.

„W życiu połowa sukcesu zależy od wyboru soczewek, przez które będziesz na siebie spoglądać. Twoja satysfakcja zależy od tego, czy wybierzesz szkła dodatnie, czy ujemne.”

Być może słyszeliście już nazwisko samej autorki, Sherry Argov, jest ona bowiem autorką licznych artykułów do znanych na całym świecie magazynów, jak np. „Cosmopolitan”, występowała również w wielu programach telewizyjnych. Jej pierwsza k...

Załóż konto za darmo!

133. rocznica
  • Michael Robotham
    54. rocznica
    urodzin
    Serce ma swoje powody, których rozum nie ogarnia.
  • Ida Fink
    93. rocznica