Lubimyczytać.pl to:
ponad 664 tys. recenzji
ponad 220 tys. książek
własna biblioteczka
system rekomendacji
Okładka książki Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy

Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy

mężczyzna, kobieta, związki
poradniki
typ
papier
6.27 (430 ocen i 49 opinii)

Opis książki

Poradnik dla dziewcząt i młodych kobiet. Autorka, amerykańska dziennikarka uczy, jak przekształcić niezobowiązującą znajomość w związek poważniejszy i rokujący nadzieję nawet na małżeństwo. Kluczem do tego jest być zołzą , oczywiście w pewnych granicach. Okładka: miękka, Rok wydania: 2008,

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Ag2S | 2010-11-09
Przeczytana: 08 listopada 2010

"Mężczyzna to łowca. Ma cię ścigać tak długo... aż go złapiesz."

Tak jak poprzednia książka tej autorki - całkiem niezła. Każda kobieta powinna ją przeczytać, wcielić zasady w życie lub przynajmniej mieć ogólne pojęcie na ten temat.
Polecam wszystkim paniom:)

Darek | 2013-11-30

Banalny poradnik ...ale niektórym trzeba napisać to co się i tak już powszechnie wie, żyjąc na tym świecie kilka ładnych lat.
Napisana dość zabawnie i za to pięć gwiazdek

Wiktoria | 2011-05-23
Przeczytana: listopad 2010

Ciekawa książka, zawiera wiele interesujących spostrzeżeń na temat męskiego punktu widzenia dot. związku i małżeństwa.

Grafitowa_ | 2013-04-21
Na półkach: Sprzedam, Przeczytane, Posiadam, 2013

„Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy” to poradnik, który pomaga zrozumieć, dlaczego niektóre związki się nie rozwijają oraz zmienia sposób myślenia kobiety o płci męskiej. Autorka pragnie zmienić nasze nastawienie, abyśmy miały własną tożsamość i czuły się pewnie w naszym ciele. Książka ta daje nam do zrozumienia, że nie można pokazywać facetom, jak bardzo nam zależy, ponieważ odnosi to odwrotny skutek. Będąc w związku należy mieć także swoje życie oraz cele.

Autorką jest Sherry Argov, która wystąpiła w wielu znanych programach telewizyjnych. Jej książki „Dlaczego mężczyźni kochają zołzy” oraz „Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy” zostały wydane w ponad 30 językach na wszystkich kontynentach. Publikowano je w znanych magazynach, takich jak: „Cosmopolitan”, „Glamour” i „Elle”.

W książce znajduje się 75 zasad działania w związku. Oto najciekawsze:
1.W romansie nie ma nic bardziej pociągającego dla mężczyzny niż kobieta pełna godności i dumy z tego, kim jest.
2.Kiedy kobieta stara się...

Forever | 2012-03-28
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 28 marca 2012

Sherry Argov postanowiła wydać kontynuację swojego kultowego "babskiego"poradnika.
Pierwsza część podbiła moje serce, choć fanką takiej literatury nie jestem. Wracałam do "Dlaczego mężczyźni wolą zołzy" w kilku kryzysowych sytuacjach, dlatego byłam bardzo ciekawa, jaka będzie druga część książki.

Nie rozumiem zarzutów wobec tej książki, że rady w niej zawarte są "zbyt proste", że przecież każda kobieta wie takie rzeczy. Moim zdaniem, jest zupełnie odwrotnie, w szczególności w Polsce, gdzie kobiety, które w pewnym wieku nie posiadają faceta pretendującego do miana męża (w dodatku bezczelnie nie mają takiego ciśnienia jak pozostałe), są uważane za jakieś zdziczałe odbiegi od normy.

W drugiej części niewątpliwie więcej jest humoru i spraw łóżkowych. Stąd dowolna, bardzo subiektywna interpretacja tej książki. Mnie osobiście się ona podobała, właśnie ze względu na humor i lekkość. Było trochę powtórzeń, ale nie spodziewałam się ideału.Dodatkowym atutem są historie, wiele ciekawie opowi...

Assapan | 2011-06-06
Przeczytana: 05 czerwca 2011

Proszę państwa! Mężczyźni wcale nie są aż tacy skomplikowani jak się by mogło wydawać. Okazuje się, że to są osoby proste i "prawie" tak samo rozumują jak my. Tego samego pragną i niestety nie lubią jak im panienki nadskakują!

Wobec tego, drogie panie, czas wskakiwania mężczyzną do łóżka na zawołanie już dawno minął! :D

Wspaniale się ją czytało. Nie jak poradnik a jak zwierzenia... Naprawdę super!

Trinity801 | 2013-04-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 08 kwietnia 2013

Ostatnio pisałam Wam o jednej z moich ulubionych książek-poradników, pt. „Dlaczego mężczyźni kochają zołzy”. Chociaż lektur z tego gatunku nie mam za sobą zbyt wiele, bo i za nimi nie przepadam, ta książka naprawdę zdobyła moje wielkie zainteresowanie. I chyba ta recenzja właśnie zmobilizowała mnie ostatnio do tego, aby sięgnąć również po kolejną, bardzo podobną do wspomnianej, książkę autorki, „Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy”, poradnik, obok którego do tej pory przechodziłam dość obojętnie, sama nie wiem, dlaczego. Pierwsza jej część przecież zrobiła na mnie ogromne wrażenie.

„W życiu połowa sukcesu zależy od wyboru soczewek, przez które będziesz na siebie spoglądać. Twoja satysfakcja zależy od tego, czy wybierzesz szkła dodatnie, czy ujemne.”

Być może słyszeliście już nazwisko samej autorki, Sherry Argov, jest ona bowiem autorką licznych artykułów do znanych na całym świecie magazynów, jak np. „Cosmopolitan”, występowała również w wielu programach telewizyjnych. Jej pierwsza k...

susanjones | 2013-09-29
Przeczytana: 28 września 2013

Ta książka otworzyła mi oczy: jakimi manipulatorami potrafią być faceci i są! Nie napiszę, że rozumiem facetów, bo nie rozumiem. A każdy jest inny, każdy jest nadzwyczaj twórczy w swojej manipulacji. Wiele się dowiedziałam i cieszę się, że już więcej nie padnę ofiarą ich sztuczek. Przynajmniej postaram się, bo jestem bardziej uświadomiona. I nadszedł czas, aby zamienić się z grzecznej dziewczynki w zołzę.

Katarzyna | 2011-04-19
Przeczytana: lipiec 2010

Niedługo ktoś napisze poradnik jak nosić , zakładać i ściągać kapelusz...rady zawarte w książce są ciekawe, ale każdy przypadek należy traktować indywidualnie i z wyczuciem. Zwłaszcza w PL, gdzie na 1 mężczyznę przypada 5 kobiet, i może sobie wybrać czy być z aniołem czy z zołzą...

Milady_de_Winter | 2011-06-09
Przeczytana: 08 czerwca 2011

Rady prosto z Bravo Girl dla trochę większych dziewczynek. Raczej dla rozrywki.

Załóż konto za darmo!

71. rocznica
  • Wiktor Suworow
    67. rocznica
    urodzin
    Dobry, to człowiek, który nie ukrywa siedzącego w nim zwierzęcia. a taki co usiłuje udawać dobrego, jest wręcz niebezpieczny. Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu, ale nigdy nie zabija milionów. Miliony mordują ci, którzy mają się za samą dobroć.
  • Mary Hoffman
    69. rocznica
  • Arto Paasilinna
    72. rocznica
    Umrzeć zawsze się zdąży.
  • Simon Beckett
    46. rocznica
    urodzin
    Nie ma drugich szans, są tylko inne. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, życie zawsze będzie inne niż wtedy, gdybyś podjął inną.
  • Elina Hirvonen
    39. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie umiałam jej sobie wyobrazić. Miłości, która jest tak niepodważalna, że mogę być zapłakana i rozbita, a mimo to pewna, że ktoś będzie mnie trzymał i chciał, bym następnego dnia obudziła się przy nim.
  • Hanna Januszewska
    109. rocznica
  • Merete Lien
    62. rocznica
  • Peter S. Beagle
    75. rocznica
    urodzin
    Ten wybierać drogę musi, komu wszelki szlak odcięło. Utracone wiecznie kusi, co minęło to minęło.
  • Julie Powell
    41. rocznica
    urodzin
    Julia nauczyła mnie, jak znaleźć własną drogę. Nie jest tak, jak sądziłam. Sądziłam, że chodzi o... nie wiem, o pewność siebie, silną wolę albo szczęśćie. To też warto mieć, bez wątpienia, ale jest coś innego, coś, z czego biorą się wspomniane wyżej rzeczy. To radość.
  • Adolf Hitler
    125. rocznica
    urodzin
    Walczyć mogę tylko o coś, co miłuję, miłuję tylko to, co szanuję, szanuję tylko to, co rozumiem.
  • Jan Dobraczyński
    104. rocznica
  • Bram Stoker
    102. rocznica
    śmierci
    Kocham szarość, mrok i ciemność nocy, lubię być sam, a za najodpowiedniejsze towarzystwo uznaję własne myśli.

Znajdź nas na Facebooku