Okładka książki Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy

Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy

mężczyzna, kobieta, związki
poradniki
typ
papier
6.29 (400 ocen i 36 opinii)

Opis książki

Poradnik dla dziewcząt i młodych kobiet. Autorka, amerykańska dziennikarka uczy, jak przekształcić niezobowiązującą znajomość w związek poważniejszy i rokujący nadzieję nawet na małżeństwo. Kluczem do tego jest być zołzą , oczywiście w pewnych granicach. Okładka: miękka, Rok wydania: 2008,

Gdzie kupić?

Opinie czytelników
Ag2S | 2010-11-09
Na półkach: ◄ Pożyczone, Przeczytane
Przeczytana: 08 listopada 2010

"Mężczyzna to łowca. Ma cię ścigać tak długo... aż go złapiesz."

Tak jak poprzednia książka tej autorki - całkiem niezła. Każda kobieta powinna ją przeczytać, wcielić zasady w życie lub przynajmniej mieć ogólne pojęcie na ten temat.
Polecam wszystkim paniom:)

Darek | 2013-11-30

Banalny poradnik ...ale niektórym trzeba napisać to co się i tak już powszechnie wie, żyjąc na tym świecie kilka ładnych lat.
Napisana dość zabawnie i za to pięć gwiazdek

Assapan | 2011-06-06
Przeczytana: 05 czerwca 2011

Proszę państwa! Mężczyźni wcale nie są aż tacy skomplikowani jak się by mogło wydawać. Okazuje się, że to są osoby proste i "prawie" tak samo rozumują jak my. Tego samego pragną i niestety nie lubią jak im panienki nadskakują!

Wobec tego, drogie panie, czas wskakiwania mężczyzną do łóżka na zawołanie już dawno minął! :D

Wspaniale się ją czytało. Nie jak poradnik a jak zwierzenia... Naprawdę super!

Grafitowa_ | 2013-04-21
Na półkach: Sprzedam, Przeczytane, Posiadam, 2013

„Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy” to poradnik, który pomaga zrozumieć, dlaczego niektóre związki się nie rozwijają oraz zmienia sposób myślenia kobiety o płci męskiej. Autorka pragnie zmienić nasze nastawienie, abyśmy miały własną tożsamość i czuły się pewnie w naszym ciele. Książka ta daje nam do zrozumienia, że nie można pokazywać facetom, jak bardzo nam zależy, ponieważ odnosi to odwrotny skutek. Będąc w związku należy mieć także swoje życie oraz cele.

Autorką jest Sherry Argov, która wystąpiła w wielu znanych programach telewizyjnych. Jej książki „Dlaczego mężczyźni kochają zołzy” oraz „Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy” zostały wydane w ponad 30 językach na wszystkich kontynentach. Publikowano je w znanych magazynach, takich jak: „Cosmopolitan”, „Glamour” i „Elle”.

W książce znajduje się 75 zasad działania w związku. Oto najciekawsze:
1.W romansie nie ma nic bardziej pociągającego dla mężczyzny niż kobieta pełna godności i dumy z tego, kim jest.
2.Kiedy kobieta stara się...

Wiktoria | 2011-05-23
Przeczytana: listopad 2010

Ciekawa książka, zawiera wiele interesujących spostrzeżeń na temat męskiego punktu widzenia dot. związku i małżeństwa.

Forever | 2012-03-28
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 28 marca 2012

Sherry Argov postanowiła wydać kontynuację swojego kultowego "babskiego"poradnika.
Pierwsza część podbiła moje serce, choć fanką takiej literatury nie jestem. Wracałam do "Dlaczego mężczyźni wolą zołzy" w kilku kryzysowych sytuacjach, dlatego byłam bardzo ciekawa, jaka będzie druga część książki.

Nie rozumiem zarzutów wobec tej książki, że rady w niej zawarte są "zbyt proste", że przecież każda kobieta wie takie rzeczy. Moim zdaniem, jest zupełnie odwrotnie, w szczególności w Polsce, gdzie kobiety, które w pewnym wieku nie posiadają faceta pretendującego do miana męża (w dodatku bezczelnie nie mają takiego ciśnienia jak pozostałe), są uważane za jakieś zdziczałe odbiegi od normy.

W drugiej części niewątpliwie więcej jest humoru i spraw łóżkowych. Stąd dowolna, bardzo subiektywna interpretacja tej książki. Mnie osobiście się ona podobała, właśnie ze względu na humor i lekkość. Było trochę powtórzeń, ale nie spodziewałam się ideału.Dodatkowym atutem są historie, wiele ciekawie opowi...

susanjones | 2013-09-29
Przeczytana: 28 września 2013

Ta książka otworzyła mi oczy: jakimi manipulatorami potrafią być faceci i są! Nie napiszę, że rozumiem facetów, bo nie rozumiem. A każdy jest inny, każdy jest nadzwyczaj twórczy w swojej manipulacji. Wiele się dowiedziałam i cieszę się, że już więcej nie padnę ofiarą ich sztuczek. Przynajmniej postaram się, bo jestem bardziej uświadomiona. I nadszedł czas, aby zamienić się z grzecznej dziewczynki w zołzę.

Evelyn | 2014-08-04

Dostałam ten poradnik w prezencie i muszę przyznać, na prawdę mnie to męczy! Uważam, że autorka chyba nie miała co robić i znalazła parę głupot na blogach, które przelała na papier. Nie rozumiem fenomenu tej książki. Takie porady znajdzie się w pierwszym lepszym szmatławcu w kiosku. Jeśli jednak ktoś chciałby zabrać to ode mnie to chętnie komuś oddam na prawdę. Nie potrzebuję tego u siebie na półce.

Trinity801 | 2013-04-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 08 kwietnia 2013

Ostatnio pisałam Wam o jednej z moich ulubionych książek-poradników, pt. „Dlaczego mężczyźni kochają zołzy”. Chociaż lektur z tego gatunku nie mam za sobą zbyt wiele, bo i za nimi nie przepadam, ta książka naprawdę zdobyła moje wielkie zainteresowanie. I chyba ta recenzja właśnie zmobilizowała mnie ostatnio do tego, aby sięgnąć również po kolejną, bardzo podobną do wspomnianej, książkę autorki, „Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy”, poradnik, obok którego do tej pory przechodziłam dość obojętnie, sama nie wiem, dlaczego. Pierwsza jej część przecież zrobiła na mnie ogromne wrażenie.

„W życiu połowa sukcesu zależy od wyboru soczewek, przez które będziesz na siebie spoglądać. Twoja satysfakcja zależy od tego, czy wybierzesz szkła dodatnie, czy ujemne.”

Być może słyszeliście już nazwisko samej autorki, Sherry Argov, jest ona bowiem autorką licznych artykułów do znanych na całym świecie magazynów, jak np. „Cosmopolitan”, występowała również w wielu programach telewizyjnych. Jej pierwsza k...

Bożena | 2014-02-19

Kolejny pseudoporadnik dla kobiet, które za wszelką cenę chcą usidlić mężczyznę (zachowując pozory, że najszczęśliwsze są same ze sobą) oraz rozgryźć całą męską część społeczeństwa posiłkując się kilkoma schematami i wzorami osobowości. I niewiele tu na temat tego, że każdy człowiek, nawet mężczyzna, jest inny, potrzebuje czegoś innego. Wszyscy mężczyźni wrzuceni do jednego worka, sklasyfikowani, jako istoty o ograniczonej zdolności odczuwania, myślące inną niż kobiety częścią ciała i tak banalnie proste w obsłudze, że 170 str podręcznika da Ci pełną instrukcję obsługi.
Kobietki moje kochane! Nie dajcie się na to złapać. Mężczyzna również potrafi myśleć,odczuwać, a co więcej, mężczyznę można zranić manipulacjami i kłamstewkami. W jednym jednakże zgadzam się z autorką. Do samej siebie trzeba mieć dużo szacunku i miłości. Tylko szczęśliwa z samą sobą kobieta będzie szczęśliwa w związku.
Dla mnie zabawna książeczka, która, owszem, niesie z sobą pewne prawdy, ale którą czytać należy z du...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Na półkach
Kalendarium literackie
  • Piotr Rowicki
    39. rocznica
    urodzin
    A może rzeczywiście stwórca położył się i zasnął?
    Może jest tak, że każdy ma swojego boga i mój od miesiąca drzemie. Zdaje mu się, że ledwo głowę przyłożył do poduszki. Wstawaj! Gdziekolwiek jesteś. Nie może tak być, tak dalej być nie może.
  • Donna Leon
    72. rocznica
    urodzin
    Zawsze bałem się ludzi, którzy w swoim mniemaniu posiedli prawdę. Są gotowi zrobić wszystko, nawet pozmieniać fakty i tak je wymodelować, by do niej pasowały.
  • Maurice Maeterlinck
    152. rocznica
    urodzin
    Każda bowiem ich czynność wiąże się nierozerwalnie z błękitem nieba, z rozkwitem łąk, pól i lasów, z najrozkoszniejszą porą w ciągu całego roku.Pszczoły to dusza, dusza lata, to zegar znaczący okres dosytu i bujności życia, to skrzydło polatującej woni, to samoświadomość promieni słońca, to pobrzęk... pokaż więcej
  • Michael Jackson
    56. rocznica
    urodzin
    Sukces zawsze przynosi uczucie osamotnienia. To prawda. Ludzie myślą, że jesteś szczęśliwy, że masz wszystko. Myślą, że możesz pojechać, gdzie chcesz i robić to, na co masz ochotę, ale w tym tkwi sedno sprawy. Człowiek tęskni za czymś co miałoby prawdziwą wartość.
  • Nancy Holder
    61. rocznica
    urodzin
    -Przyjaciele chcą nam pomóc wydostać się z Francji! Stworzymy nowe Zgromadzenie, najdroższy, oparte na świetle, zapomnimy o okropnościach, które czyniły nasze rodziny-mówiąc to poczuła,że jej zęby chwieją się w dziąsłach.-Morderczyni!-ryknął na nią wściekle- Zdrajczyni!.
  • Isayama Hajime
    28. rocznica
    urodzin
    Tego dnia ludzkość przypomniała sobie strach, kiedy to "oni" rządzili światem. Upokorzenie... Życia w klatce...
  • Mary Norton
    22. rocznica