Zamieszkała planeta

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Fantazja-Przygoda-Rozrywka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
Fantazja, Przygoda, Rozrywka SF
Adam

MovingCastle | 2017-04-15

Opowieść s-f w starym stylu: statek, załoga i nieznana planeta. I mamy obcą cywilizację - pomysł autora na przedstawienie pewnych problemów społecznych, etycznych ciekawy, zostaje w głowie. Taki typ old-schoolu mi bardzo pasuje, mimo to całość jako opowieść raczej mierna, faktycznie nie porywa. Sięgnięcie po tę książkę nie było na pewno strzałem w dziesiątkę, ale też niekoniecznie tragedią.

Mateusz Bąk | 2012-08-15
Przeczytana: sierpień 2012

Krótka historia załogi "Oriona", mającej za zadanie kontakt z cywilizacją pozaziemską, której sygnał odebrano w Układzie Słonecznym. Opowieść nie jest porywająca, nie sprawia, że los bohaterów staje się czytelnikowi bliski i nie drży on o ich przyszłość. Nasuwa się myśl, że autorowi mocniej zależało na przedstawieniu problemu społecznego aniżeli swojej wizji kontaktów z cywilizacjami pozaziemskimi, co niestety odbija się na jakości fantastyki naukowej.

LordVaderJunior | 2017-04-28
PIOTR | 2015-08-05