Miłosny skandal

9788325204815
romans
Wanda

Inne wydania

Freyja Bedwyn jest nazbyt zuchwała jak na dobrze ułożoną młodą damę. Jej maniery nie są nienaganne, a zachowanie dalekie od konwenansów świata wyższych sfer. To żywy ogień, kobieta, która szuka przygód. I je znajduje, kiedy przystojny nieznajomy wpada do jej pokoju i błaga, by go ukryła. Jak by tego było mało, składa Freyji szokującą propozycję... Od londyńskich salonów po olśniewające...

Od londyńskich salonów po olśniewające wiejskie rezydencje i modne nadmorskie kurorty Mary Balogh - laureatka najwyższych wyróżnień w kategorii romansu historycznego, w tym nagrody "Romantic Times" za całokształt dorobku literackiego - wiedzie swych bohaterów ryzykowną drogą skandalu i zagadki. Czy warto rzucić na szalę swą reputację, by spełnić marzenia? I czy oddać serce komuś, na kim ciąży straszne podejrzenie?

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

kaktusowaona71 | 2016-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2016

„Miłosny skandal” Mary Balogh, to nie pierwsza pozycja tej autorki, z którą miałam niezmierną przyjemność się zetknąć. Prawdę powiedziawszy, teraz mam już stu procentową pewność, że jej twórczość całkowicie wpasowuje się w moje gusta i zaspokaja wszelkie czytelnicze potrzeby.
Tym razem została mi przedstawiona historia, która owszem, jest lekka jak piórko i mocno przewidywalna ( tocząca się według utartego schematu ), ale przy tym szalenie zabawna i obfitująca zarówno w komizm sytuacyjny, jak i skrzące dowcipem dialogi, a przy tym również potrafiła mnie wzruszyć do zwilgotnienia oczu na zakończenie. Historia kobiety zranionej i odcinającej się od uczuć, aby nie doznać kolejnego bólu zawodu. Kobiety dumnej, odważnej i szlachetnej.. choć nie stanowiącej cudu niewieściej urody ( cóż za ulga, i odświeżające uczucie, że nie postawiono w roli heroiny, kolejnej, nieziemskiej urody, delikatnej i powabnej księżniczki, lecz wybrano kobietę o przeciętnym wyglądzie i nieprzeciętnej...

Przyjemny, miły romans historyczny odprężył mnie wspaniałe chwile spędziłam.
Podobała się mnie główna bohaterka była ognista, z temperamentem wiedziała czego chce.
Czekam z niecierpliwością na następne romanse tej auytorki.

zabielka | 2013-12-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013

Jest to moja druga książka z tej sagi. Podobała mi się naprawdę bardzo. Jest pełna humoru, rewelacyjnych dialogów, zwinnych zwrotów akcji. Polecam serdecznie w nudne wieczory. a w nudne z tego powodu że nie da się od niej oderwać. :)

Arlenn | 2013-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2013

Kocham to! Najbardziej mi się podobała z całego cyklu o Bedwynach. Wracam do niej co jakiś czas. Nawet nie potrafię powiedzieć ile razy ją czytałam. :> Tak jak i "Niebezpieczny krok", który plasuje się tuż po niej (nie mogłam wytrzymać ze śmiechu, kiedy Christine przedrzeźniała Wulfa jego monoklem. Niby takie nic, a mnie ubawiło xD).
Btw. uwielbiam romanse historyczne. Czytam romansidła od jakichś siedmiu lat i nie znalazłam tak wspaniałych, jak u M. Balogh i A. Quick. Ich historie mają w sobie jakąś tajemniczą głębię. Bohaterowie, którzy na pozór wydają się płytcy, później okazują się warci o wiele więcej, niż na pierwszy rzut oka.
Znalazłam kilka interesujących cyklów z czasów napoleońskich, jak i średniowiecza, jednak żaden nie urzekł mnie tak, jak o Bedwynach. Naprawdę polecam! Tylko ostrzegam, że to bardzo wciągająca seria. :)

Kachusek | 2014-09-07
Przeczytana: 04 września 2014

Przyjemnie się czytało ten historyczny romans, z balami w tle i buntem przeciw konwenansom i brakiem swobody u kobiet. Przewidywalny, ale z klimatem :)

myfascinatingbooks | 2016-06-06

Po tej części spodziewałam się czegoś więcej.

Dominique | 2016-01-08
Przeczytana: 08 stycznia 2016

Nie zachwyciła mnie. Spodziewałam się czegoś więcej. Chociaż dzięki tej książce polubiłam nieco Freję. Za to nie przypadł mi do gustu Joshua, mimo, że autorka ciągle opisywała go jako zabójczo przystojnego. Drażniło mnie jego zachowanie i na pewno nie było ono urocze, jak zapewne chciała to przedstawić autorka. Jego zachowanie opierało się na tym, że był ciągle rozbawiony, roześmiany, kpiący, lekceważący, itd. W oczach także miał wiecznie rozbawienie i kpinę. To wszystko robiło się nudne. Autorka stworzyła postać totalnie nie w moim guście. Niby była ta chemia między bohaterami, ale i tak czegoś mi zabrakło. I znowu była historia z zaręczynami na niby, czyli odgrzewane kotlety. Ta część nie była powalająca, a wręcz bardzo przeciętna. Pierwszy i czwarty tom były, jak na razie najlepsze.

AnnaMaria | 2016-01-13

Dodatkowa gwiazdka za temperamentną, awanturującą się i gorącokrwistą bohaterkę.

Kasjopeja | 2013-08-16
Na półkach: Przeczytane, Romanse, 2013
Przeczytana: 16 sierpnia 2013
| 2017-01-17
Na półkach: Przeczytane, Tylko dla Pań

Pani Balogh znowu wykorzystała schemat aranżowanego małżeństwa, które przechodzi swoja transformację w pełen oddania związek.
Pierwsza scena spotkania Freyi i Josha jest z założenia śmieszna, ale mnie osobiście zirytowała, bo ile razy można zamieścić na jednej stronie słowo "precz!".
Potem Freya jest dla mnie tak samo denerwująca. Na szczęście postać Josha ratuje całą akcję. No i wątki drugoplanowe również sprawiają, że książka jest znośna.
Spośród Bedwynów to właśnie Freya wzbudziła we mnie najwięcej antypatii. Zbyt silna, zbyt męska (pamiętam jak w części dotyczącej Alleynea, daje mu w twarz, gdy się okazuje, że nie zginął). To wszystko jedynie potęguje jej strach i konieczność otoczenia się murem obronnym. I nie tłumaczy jej nawet to, że Kit wystawił ją dwa razy do wiatru. Lauren była w gorszej sytuacji, bo została ośmieszona tuż przed ołtarzem, a mimo to zachowała klasę.