Diaboliczny lord

Tłumaczenie: Maria Wójtowicz
Cykl: Książę (tom 2) | Seria: Romans Historyczny
Wydawnictwo: Amber
Lord of Fire

Przynęta zostaje zarzucona. Nieuchwytni zdrajcy wpadają w zasadzkę gromadzą się na szatańskiej orgii u lorda Luciena, który podstępem wkupił się w ich łaski. Na razie nikt w Londynie nie podejrzewa, że jest szpiegiem poświęcającym się ojczyźnie. Niespodziewana wizyta tajemniczej nieznajomej wystawia jednak na niebezpieczeństwo jego misterny plan... i rozpala jego najskrytsze pragnienia. Piękna i niewinna Alice dostrzega prawdziwą naturę diabolicznego lorda. Widzi człowieka udręczonego własnymi wyborami. Mężczyznę, który nie obiecuje jej niczego poza nieodpartą namiętnością...

źródło opisu: Amber

Oj tak, ten lord jest bardzo diaboliczny :D nie bez powodu wszyscy znajomi nazywają go Lucyferem. To czysta przebiegłość w ludzkiej skórze.

Ale po kolei. Autorkę poznałam dzieki pierwszemu tomowi tego cyklu – Księciu.
Było całkiem miło, dlatego gdy Diaboliczny lord został mi polecony w zabawie niezmiernie mnie to ucieszyło i dało nadzieję na dobrą lekturę.
I faktycznie, nie pomyliłam się w swych podejrzeniach ;)

Mamy tu szpiega Lucienia Knighta, zwanego Lucyferem, młodszego bliźniaka Damiena – Demona który służy w armii. Człowieka z przeszłością, po przejściach, ale zarazem nie do końca popsutego. Nie jest to typ śfini po całości, która ma wszystkich w zadniej części odwłoka. Nie, on pragnie miłości, ma dobro w sobie. Co prawda drogę do miłości obrał sobie dość nietypową, ale co tam, dzięki temu jest ciekawie :P
Jest też Alice, Panna Skromnisia jak mówi na nią jej rozpasana bratowa. Dziewczyna o gołębim sercu, łagodna, delikatna… No chyba że coś idzie nie tak jak ona by chciała...

tatiasza | 2015-06-03

Czytało się szybko, miło i bardzo przyjemnie:) Prawdziwy romans, który dobrze się kończy. Dobry na odstresowanie po ciężkim dniu. Polecam:)

Beata | 2015-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2015

Świetny romans historyczny, tajemnica, intrygi, szpiedzy i miłość. Super mieszanka. Polecam.

Ryjek | 2015-12-12

Tym razem Lucien. Drugi, młodszy bliżniak Damiena.
Ach ten Lucien...
Przede wszystkim jest bardziej uwodzicielski niż powściągliwy Damien.
Chcąc zniszczyć śmiertelnego wroga postanawia urządzić w swojej posiadłości orgię, na którą przypadkowo trafia Alice.
Tak ich losy się splatają a oni w sobie zakochują.
Alice to chyba najmniej barwna postać z żon książęcych synów.
Chwilami bije od nie taka dobroć, że człowiek ma wrażenie, że zaraz wezmą ją do nieba. Jest to nad wyraz przesadzone.
Bardzo ładna opowieść o miłości i poświęceniu.

Stokrotka | 2015-08-16
Na półkach: Przeczytane, Romans
Przeczytana: 15 sierpnia 2015

Bardzo chciałam zachwycić się tą książką. Nie wyszło. Doceniam ciekawą intrygę, przydatne wiadomości z historii Anglii i Francji, interesujące postaci - szczególnie drugoplanowe, piękne, barwne opisy. Nie do końca jednak przekonały mnie uczucia głównych bohaterów. Przeszkadzała mi głupota Alice w niektórych sytuacjach, zwłaszcza gdy rozsądna i inteligentna (ponoć) panna powinna zachować zimną krew.

PS Minus za kury chodzące nocą po podwórku oberży - Lucien wpada konno i je płoszy. O tak późnej porze kury powinny już dawno spać. :)

zabielka | 2014-06-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 22 czerwca 2014

Ach ten Licien,,, Haha. polecam książkę bardzo serdecznie, pomysł nie tuzinkowy, wartka akcja, nie da się przy niej nudzić, Szczęście że przypadło mi ją czytać w leniwą niedzielę,,, :)

Wow... Bogactwo i przede wszystkim barwność opisów zrobiły na mnie wrażenie - to było napisane z rozmachem, z iście diaboliczną fantazją :) Moja wyobraźnia pracowała na podwyższonych obrotach :) Takiemu... smokowi, to aż miło dać się uwieść :) W podziemiach panuje zupełnie inny świat. Dwie, a może i trzy różne twarze Luciena, tak bezbronnego pod tymi maskami... Odrobinę drażnił mnie ten nagły wybuch ich uczuć (nic na to nie poradzę, że nie wierzę w gromy z jasnego nieba - namiętność tak, ale miłość?? - tydzień to mało ;) ). To było ślicznie napisane, ale.. odrobinę za szybko ;) Uwielbiam jednak mężczyzny, którzy wiedzą, jak zadbać o swoje kobiety. Lucien miał w sobie coś takiego - wiedza, możliwości... Inteligentny, sprytny, mający oczy dookoła głowy, dość dużą władzę... Irytująca pewność siebie, ale za to dużo czułości i te jego rozbrajające wyznania... Och, i jeszcze ta końcówka... :)

Kasiag | 2015-02-08

Rewelacja!
Historia kompletna, spójna, pełna emocji, namiętności, szpiegów, tajemnic, niebezpieczeństw, zwrotów akcji i barwnych, wiarygodnych postaci.
A w tym wszystkim miłość, piękna, choć nie łatwa; jednocześnie skomplikowana, a mimo wszystko przecież prosta.
Nie sposób się nie zachwycić, tym bardziej, że pani Foley pięknie opisuje emocje bohaterów, wszystkie ich dylematy i rozterki. Jednym słowem psychologia postaci, na medal :)
Pozostając w zachwycie, polecam wszystkim bardzo, bardzo gorąco :)

Marianna | 2016-05-06
Przeczytana: 19 czerwca 2012

Namiętne uczucie, które jest silniejsze niż rozsądek. Niewinna panienka i lord o reputacji diabła - różni ich wszystko - połączy namiętność. Czyta się szybko i przyjemnie.

Lukrecja | 2014-01-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 14 listopada 2010

Książka o jakże ekhm... dźwięcznym tytule "Diaboliczny Lord" smakowała całkiem nieźle. Naprawdę! Tuż po "Księciu" postanowiłam sięgnąć po kolejną część cyklu o Knightach. I się nie zawiodłam. Tym razem śledzimy losy Luciena - drugiego z braci. Pod przykrywką zblazowanego arystokraty pełni on funkcję szpiega politycznego. Pewnej nocy w dość niefortunnych okolicznościach zastaje w swej posiadłości pannę Alice Montague, którą automatycznie bierze za wroga. Ma ona jednak inny cel, jakże odmienny od zamiarów o które posądza ją Lucien.

Wartka akcja, przezabawne dialogi, odrobina dramatyzmu, kryminału i polityki w tle - to oczywiście prócz wątku romansowego gwarantuje Wam ta książka. Co ciekawe, Diabolicznego Lorda poleciłam znajomej, która bardzo przypomina mi główną bohaterkę. Od razu zaznaczam, że ta osoba nie przepadała nigdy za romansami. Jaką zrobiła mi niespodziankę, kiedy powiedziała, że książka była super i sięgnęła po kolejne części. ;)