Diaboliczny lord

Tłumaczenie: Maria Wójtowicz
Cykl: Książę (tom 2) | Seria: Romans Historyczny
Wydawnictwo: Amber
Lord of Fire

Przynęta zostaje zarzucona. Nieuchwytni zdrajcy wpadają w zasadzkę gromadzą się na szatańskiej orgii u lorda Luciena, który podstępem wkupił się w ich łaski. Na razie nikt w Londynie nie podejrzewa, że jest szpiegiem poświęcającym się ojczyźnie. Niespodziewana wizyta tajemniczej nieznajomej wystawia jednak na niebezpieczeństwo jego misterny plan... i rozpala jego najskrytsze pragnienia. Piękna i niewinna Alice dostrzega prawdziwą naturę diabolicznego lorda. Widzi człowieka udręczonego własnymi wyborami. Mężczyznę, który nie obiecuje jej niczego poza nieodpartą namiętnością...

źródło opisu: Amber

Oj tak, ten lord jest bardzo diaboliczny :D nie bez powodu wszyscy znajomi nazywają go Lucyferem. To czysta przebiegłość w ludzkiej skórze.

Ale po kolei. Autorkę poznałam dzieki pierwszemu tomowi tego cyklu – Księciu.
Było całkiem miło, dlatego gdy Diaboliczny lord został mi polecony w zabawie niezmiernie mnie to ucieszyło i dało nadzieję na dobrą lekturę.
I faktycznie, nie pomyliłam się w swych podejrzeniach ;)

Mamy tu szpiega Lucienia Knighta, zwanego Lucyferem, młodszego bliźniaka Damiena – Demona który służy w armii. Człowieka z przeszłością, po przejściach, ale zarazem nie do końca popsutego. Nie jest to typ śfini po całości, która ma wszystkich w zadniej części odwłoka. Nie, on pragnie miłości, ma dobro w sobie. Co prawda drogę do miłości obrał sobie dość nietypową, ale co tam, dzięki temu jest ciekawie :P
Jest też Alice, Panna Skromnisia jak mówi na nią jej rozpasana bratowa. Dziewczyna o gołębim sercu, łagodna, delikatna… No chyba że coś idzie nie tak jak ona by chciała...

Jak zobaczyłam w opisie "szatańska orgia", to miałam opory czy się za to brać, bo niby gdzie w tym wszystkim, jako czytelniczka, miałam znaleźć prawdziwe uczucie :/
Najwyżej rzucę to w kąt, postanowiłam i zaczęłam czytać.
I po kolei, jeden z braci nazywany jest Lucyferem, drugi Demonem.
Lucyfer, innymi słowy Smok czyli Lucien jest organizatorem klubu potępieńców (przykrywka szpiegów, ale nie robi tego z zimną krwią nadzorującego, bo sam się dobrze bawi, przyjmując pokłony na klęczkach od ekskluzywnych cór Koryntu, na początek).
Wesoła (a raczej niewyżyta) wdówka Caro, zdradza jednego bliźniaka dla drugiego, a swoje dziecko zostawiła gdzieś na wsi kompletnie chore.
W grocie podziemnej spotykają się miłośnicy orgii, przebrani w mnisze szaty i odtwarzaja parodie liturgii.
W środek imprezy wpada "Panna Skromnisia" czyli dziewicza Alice, która chce ściągnąć Caro spowrotem do synka na wieś.
Jej namacalną aureolę niewinności wyczuwa Lucien i to wzbudza w nim nieodparte pożądanie.
Tak wiec...

silently | 2017-08-28
Przeczytana: 2017 rok

Mam mieszane uczucia co do tej książki, ale dobrze... przyznam, że czytało się miło. :)

Lucysoff | 2017-08-23

Chyba najlepsza część z serii "książę". Lucien jest wprost hipnotyzujący! Alice, według mnie, jest na początku jak ciepła klucha, ale po bliższym poznaniu-zyskuje. Polecam serdecznie :)

alja | 2017-06-18
Przeczytana: 01 lutego 2018

Świetna

msm993 | 2016-08-25

Super! Nie spodziewałam się, że książki Foley aż tak mnie wciągną. Są wspaniałe, można się przy nich zrelaksować i przenieść do świata marzeń. Z serii "Książę" Lucien i Damien to moi ulubieni bohaterowie są niesamowici!

CzytamNaOkrągło | 2016-05-06
Przeczytana: 19 czerwca 2012

Namiętne uczucie, które jest silniejsze niż rozsądek. Niewinna panienka i lord o reputacji diabła - różni ich wszystko - połączy namiętność. Czyta się szybko i przyjemnie.

Karolina Urbanowska | 2016-04-06
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 06 kwietnia 2016

To druga z książek serii o braciach Knight, która wpadł mi w ręce. Muszę przyznać, iż autorka konsekwentnie utrzymuje styl, podobnie buduje napięcie ... co raczej jest jej atutem, niż minusem. Zauroczyła mnie ta opowieść miłosna z wątkiem wojny napoleońskiej. Polecam na odstresowanie się ;)

Nika16wow | 2016-02-05
Przeczytana: 04 lutego 2016

Historia opisana w książce jest bardzo wciągająca i czytało mi się ją bardzo dobrze, ale nie podobał mi się w ogóle ten wątek z francuskim szpiegiem. Wiadomo w romansie historycznym zawsze musi pojawić się jakaś przeszkoda na drodze do szczęścia, ale pod koniec to już wydawało mi się, że książka jest pisana na siłę. Wielki plus jak zawsze (w przypadku powieści tej autorki) za zbudowanie relacji pomiędzy głównymi bohaterami, czyli Alice i Lucienem. Pomimo beznadziejnego wątku z Badou mogę polecić tą książkę, ponieważ powieści opisujące losy Knightów są fascynujące i zawsze kończą się happy endem (a dziewczyny takie jak ja to właśnie lubią najbardziej).

Secret_Violence | 2016-01-10
Przeczytana: 07 stycznia 2016

Czasem trzeba przeczytać romans aby oderwać się od nudnej, szarej rzeczywistości za oknem. Typowa historia- nieśmiała dziewczyna z dobrego domu- panna Skromnisia i tytułowy niebezpieczny Diaboliczny lord- Lucien Knight. Połączyło ich uczucie i jeśli początek książki był dość przewidywalny (chociaż nie powiem- opowiedziany dość ciekawie), to dalej spodziewałam się więcej bólu i walki. Nie dostałam tego czego chciałam, ale to niczego nie ujmuje "Diabolicznemu lordowi". Żałuję jedynie, że po fakcie dowiedziałam się, że to jest druga część cyklu, ale raczej nic złego się nie stało. Romanse są dość przewidywalne i związek Hawka z Bel nie byłby dla mnie zaskoczeniem.