Echa wspomnień

Tłumaczenie: Maria Górna
Seria: Romans Historyczny [Amber]
Wydawnictwo: Amber
Tangled
mary balogh, rebecca, david, julian
Asik92

Jeden mężczyzna należy do jej przeszłości. Drugi obiecuje jej przyszłość... Z nienawiścią w pięknych oczach Rebecca staje twarzą w twarz z lordem Davidem Tavistockiem. On powrócił z wojny. A Julian, jej cudowny mąż, poległ - z winy Davida, to pewne. Wspomnienie straty wciąż przeszywa jej serce bólem i kładzie się cieniem na jej snach. David, w którego błękitnych oczach kryją się mroczne...

Jeden mężczyzna należy do jej przeszłości.

Drugi obiecuje jej przyszłość...

David, w którego błękitnych oczach kryją się mroczne tajemnice, przybywa, by zdobyć kobietę, którą kochał od zawsze. Czy zdoła sprawić, że w jego ramionach Rebecka zapomni o Julianie - nie wyjawiając jej okrutnej prawdy o ukochanym mężu?

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1174/echa-wspomnień

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1174/echa-wspomnień

Jeśli nie czytałaś/eś książki, a zgadzasz się z którymś cytatem daj plus:).
"Dotkneliśmy dna, więc możemy albo na nim zostać, albo odbić się od niego w górę i iść do przodu."
"Nigdy nie potępiała Flory za coś, czego sama nie mogła zrozumieć."
"Czasami naprawde nie łatwo zdecydować co jest dobre a co złe. Życie nie było takie proste."
"Wiedział, że miłość nie stawia warunków".
"Być może zewnętrzna powłoka była lepsza niż ukryta pod nią rzeczywistość."
"Budować miłość i rozdawać ją coraz to nowym ludziom wokoło. Bo tym właśnie była miłość."
Tyle napiszę: księżka "całkiem" dobra.

Tully | 2017-01-10
Przeczytana: 08 stycznia 2017

Mary Balogh pojawiala sie juz wielokrotnie jako ewentualna autorka dla mnie, wiec nie moglam sie juz doczekac kiedy zanurze zabki w tym slodkim owocu, zwlaszcza ze slyszalam ze Echa wspomnien sa ksiazka dosc ciezka i emocjonalna... Jak zwykle w przypadku wielkich oczekiwan rzeczywistosc zazwyczaj rozczarowuje a jak bylo z pania Bologh? Pewnie juz wiecie znajac mnie i moje pokrecone gusta ze ta ksiazka musiala mi sie spodobac, tak nie bede was dluzej trzymac w niepewnosci to naprawde dobry i mocny kawalek romansu... To wreszcie pierwszy jako tako historyczny romans odrobine zblizony do mojej legendarnej Jane Austen. Od ksiazki nie moglam sie oderwac mimo dosc waznego terminu w pracy nie potrafilam ja odlozyc a miejscami nawet balam sie czytac dalej... drzenie nog i rak... obawa i wreszcie trudny zwiazek co moze byc piekniejszego w romansie dla mnie? Miejscami autorka szybowal wysoko ponad chmurami otarla sie o geniusz wspaniale opisy i postac Rebeki, byla cudowna, ciepla, ulegla i...

Ada | 2014-03-16
Przeczytana: 16 marca 2014

"Echa wspomnień" są zdecydowanie warte przeczytania. Balogh mnie naprawdę ujęła tą historią. Jak na romans(nawet tej autorki, którą szczerze cenię)książka ta jest naprawdę niebanalna. Fakt, że koniec jest przewidywalny, ale osobiście lubię, kiedy wszystko zmierza do szczęśliwego zakończenia. Są momenty pełne sentymentalnych opisów, akcja toczy się raczej powoli, bez zbędnych napięć,występuje też kilka nagłych zwrotów. Książkę czytałam bez dłuższych przerw, w ciągu jednego dnia. Bardzo wyraziste sylwetki bohaterów. Niedoskonałe, bardzo realne. Naprawdę niezła książka, zapadająca w pamięć.

ewa | 2017-04-14

Blurb trochę mnie przestraszył patosem,ale na szczęście książka była dużo bardziej zjadliwa.Typowy trójkąt.Ona jedna i ich dwóch.Rebecca to typowa przedstawicielka arystokracji,nie tyle wychowana ile wytresowana w poczuciu obowiązku. Obowiązek to dla niej jedyna właściwa metoda postępowania,nieważne,jak byłby nieprzyjemny czy nużący;obowiązkowi należy sie poddać,nawet z zaciśniętymiu zębami, nie wolno się przed nim uchylać.Jej życie to pasmo takich właśnie obowiązków.Obowiązek życia w małżeństwie pod dyktat męża,urodzenie dziecka,koniecznie syna,spełnianie wszelkich zachcianek męża.Nieważne,czego ona sama chce,ważne jest życzenie męża.
Julian pierwszy mąż Rebeki to typowy Piotruś Pan.Wieczny chłopiec,nie myślący o konsekwencji własnych czynów.Nieprzewidywalny,nieodpowiedzialny i właściwie niedorosły do małżeństwa.Jego zachcianki to jedyne co się liczy.Julian nie liczy sie z nikim i z niczym.Pozwala by konsekwencje jego działań dotykały wszystkich prócz niego.Taki motylek,fruwający...

Patrycja | 2015-01-31

To nie był zwykły romans historyczny.
Przez 2/3 książki denerwowała mnie główna bohaterka i opisy tych samych odczuć i wspomnień. Ostatnia 3 część książki nadała sens wszystkim wcześniejszym zdarzeniom.
Cala historia ma w sobie mroczny charakter. Bohaterzy wcale nie są prości. Dokonuje się w nich przemiana, o której czytelnik może dokładnie przeczytać i ją poznać. Czułam ból głównego bohatera i uwierzyłam w miłość, która rodziła się bardzo powoli.
Polecam jeśli ktoś lubi angielskie klimaty :)

Aurill | 2013-11-06

Absolutnie fantastyczna.
Nie jest to typowy, ckliwy romans. Bohaterowie tutaj są do cna prawdziwi. Ich życie również nie jest kolorowe. Nie mogłam się od niej oderwać, przeczytałam w jeden dzień.
Ambitny romans.

Marzena | 2013-11-21

"W życiu było tyle cierpienia, że gdyby człowiek dał mu się przytłoczyć, już by się nie podniósł." - jeden cytat, który wyłapałam z "Ech wspomnień", jeden cytat, który skłonił mnie do napisania opinii o tej książce. :) Bardzo prawdziwy. Sama książka dla mnie "prawdziwa" nieco mniej, ale nie o to przecież chodzi. Czytało mi się ją bardzo lekko, zajęło mi to zaledwie 1 dzień. Historia ciekawa. Od początku po prostu wiedziałam, że skończy się tak jak się skończyła, ale 1 rzeczy się kompletnie nie spodziewałam! Myślę, że każdy będący już po lekturze wie, o co mi chodzi. Spodobała mi się sylwetka psychologiczna Davida i Rebecci. Od razu widać, że są stworzeni dla siebie. Natomiast Juliana znielubiłam od razu. Pod koniec to wręcz wydawał mi się wyjątkowo odpychający i nie wiem czemu, ale wyobraziłam go sobie jako typowego pustackiego i plastikowego kretyna i jeśli o mnie chodzi to nie zrehabilitował się nawet tak dużym poświęceniem.
Podoba mi się, jak w trakcie lektury da się...

kruszyna | 2013-12-19
Przeczytana: 12 grudnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

uwielbiam romanse, ale tylko historyczne, mają w sobie tyle romantyzmu :). Trzy różne osoby, rożne charaktery i w końcu wszystkie trzy się kochają. David zabija swojego 'brata', a męża Rebeki, którą kocha od dzieciństwa. By jej pomóc zacząć nowe życie żeni się z nią i tak oto kobieta bez domu, jest teraz vicehrabiną i posiada własny dwór. Wszystko po mału zaczyna się dobrze układać, Rebeka zaczyna się zakochiwać w Davidzie, daje mu syna i wydaje się, że będzie tylko craz lepiej i lepiej. I tu autorka totalnie mnie zaskoczyła. Wraca uznanany na wojnie na zmarłego mąż Rebeki- Julian! Według kościoła jest ona ciągle żona Juliana. Niesmowita historia, przeplatana pikatnym wstawkami. Mnie osobiście urzekła i wciągneła. Gorąco polecam.
Wciągająca: 1-6: 6
Przyjemnność czytania: 1-6: 5,5
Fabuła: 1-6: 5

| 2015-11-10

Romans historyczny? Tak! Ale jaki!
"Echa wspomnień" to historia niebanalna.
Opowieść rozwija się niespiesznie, w tym tkwi jej niewątpliwy urok.
Pełna emocji - trudnych i splątanych - na pewno zachwyci wiele czytelniczek. A może i czytelników?

AnnaMaria | 2016-01-13

Trochę mnie zmęczył ten romans, a wszystko przez główną bohaterkę - cierpiętnicę, bez krzty logicznego myślenia. Jak ja nie lubię takich nadwątlonych, umartwiających się wiecznie i omdlewających bohaterek.