The Proposal

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Survivors' Club tom 1/ The Bedwyn Prequels". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Delacorte Press
angielski
Asik92

Gwen, wealthy, aristocratic widow after a troubled marriage, has resisted remarriage for many years. But at last she is restless and believes she could find contentment in a marriage with a quiet, refined man. Large, powerful, dour Hugo, Lord Trentham, is reluctantly in search of a practical, capable woman of middle class origin, like himself, to help with his newly busy life after his father's death. When he rescues Gwen after she has sprained her ankle on a deserted beach, they feel a mutual dislike and resentment of each other.

źródło opisu: http://www.marybalogh.com/

źródło okładki: http://photo.goodreads.com/books/1333578217l/12707039.jpg