poezja
joly_fh

Książka "Rzeczy małe" to autorski wybór wierszy Anny Kamieńskiej dokonany przez wrocławskiego poetę Bogusława Kierca. Trzon wyboru stanowi poezja głęboko religijna, jednak czytelnik nie znajdzie tu przesady czy dewocji, lecz obserwowanie gorzkiej mądrości rzeczy. Kamieńska pisze o grzechach anielstwa, łasce niewiedzy czy ranach, przez które wdziera się światło. Kolejna pozycja z serii "44. Poezja polska od nowa".

źródło opisu: Biuro Literackie, 2013

źródło okładki: http://www.biuroliterackie.pl/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!