6 (12 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historyczna
piotrex

Akcja powieści osnuta jest na mało znanym materiale historycznym z okresu najazdu szwedzkiego. Mowa jest w niej zarówno o sprawach ważkich, o problemach politycznych owych czasów, rozwiązywanych przez głowy koronowane, jak i o romantycznych przygodach miłosnych, bitwach, najazdach, pojedynkach. Bohaterami są postacie historyczne, król Jan Kazimierz, Maria Ludwika, a również przedstawiciele magnaterii, szlachty, mieszczaństwa, chłopów pańszczyźnianych. O losach "straceńców", ludzi, którzy mimo wysiłków nie zdołali utrzymać Prus Książęcych przy Polsce, dowiaduje się czytelnik z kart tej książki

leszel | 2013-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2013

Buntownicy lepsi, ale Straceńców też warto przeczytać!
Paukszta rządzi!
Warto też zajrzeć na forum Pana Samochodzika, gdzie dyskutuje się także o Paukszcie:
Jest też m.in. wywiad z synem pisarza:

Mroczny | 2016-02-29
Rafal Bujnowski | 2015-11-29