Koniec świata szwoleżerów

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
historia
historyczna
Marek

Opowieść o dalszych losach niektórych bohaterów książki "Kozietulski i inni". Młodzi junaccy oficerowie z okresu Księstwa Warszawskiego zaprezentują się Czytelnikom jako dojrzali i stateczni obywatele Królestwa Polskiego. Oglądać ich będziemy w rolach i sytuacjach rozmaitych: jako despotycznych ojców, zdradzanych mężów, czułych synów i braci; jako polityków i działaczy społecznych, dygnitarzy wojskowych i cywilnych, mecenasów literatury i pionierów przemysłu, lojalistów i opozycjonistów, sędziów i podsądnych.

A kiedy wybije historyczna godzina, prawie wszyscy dawni szwoleżerowie znowu dosiądą koni, aby po raz ostatni w swej karierze poprowadzić naród do boju o niepodległość.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne

amierzej | 2011-11-03
Przeczytana: 1985 rok

Znakomita książka o czasach Królestwa Polskiego.

artfan | 2016-05-10
kiziamizia | 2015-09-24