Psychologia i życie

psychologia
typ
papier
Kamulka84
7,43 (371 ocen i 31 opinii)

Opis książki

Ta książka to wzór doskonałej popularyzacji wiedzy psychologicznej. W sposób obiektywny, przystępny i wyczerpujący przedstawia główne dziedziny psychologii i pokazuje ich praktyczne zastosowania. Łączy najnowsze osiągnięcia tej dziedziny wiedzy z jej klasycznym dorobkiem. Publikacja przeznaczona jest dla osób studiujących psychologię, ale polecamy ją również wszystkim, którzy chcieliby...

Publikacja przeznaczona jest dla osób studiujących psychologię, ale polecamy ją również wszystkim, którzy chcieliby wiedzieć, dlaczego w określonych sytuacjach człowiek działa tak, a nie inaczej; jaki wpływ mają na to jego cechy biologiczne, a jaki – szeroko rozumiane otoczenie.

* Kim jesteśmy - dziećmi natury czy dziećmi środowiska społecznego?
* Czym jest choroba psychiczna?
* Jak można zmodyfikować zachowanie człowieka?
* Dlaczego tak łatwo stajemy się marionetkami w cudzych rękach?
* Jakie prawa rządzą życiem społecznym, a jakie powinny nim rządzić?

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
zabielka | 2013-12-12

Polecam serdecznie, kilkakrotnie już ją przeczytałam, Zaczęło się na studiach, ale wracam do niej niejednokrotnie, Polecam czytać "fragmentami". Daje to czas do przemyśleń,,,, :)

Kornelia | 2011-08-30
Przeczytana: 09 marca 2013

Najlepsza książka skupiająca się na sprawach codziennych, a nie czystej teorii psychologii, o społecznych aspektach funkcjonowania ludzi czyli o tym, co najbardziej mnie interesuje. Porusza niemal wszystkie istotne tematy związane z zachowaniem człowieka. Warto przytoczyć tytuły poszczególnych rozdziałów, które mam nadzieję zachęcą potencjalnych czytelników, nawet jeśli nie przebrną od razu przez całą lekturę, na pewno znajdą coś dla siebie:

*Wyjaśnienie tajemnic zachowania ludzi
*Fizjologiczne podstawy zachowania
*Zachowanie przystosowawcze: warunkowanie i uczenie się
*Język, komunikowanie się i pamieć
*Myślenie, rozumowanie i twórczość
*Spostrzeganie
*Zmienione stany świadomości
*Motywacja i seks w życiu człowieka
*Emocje i kontrola poznawcza
*Teoria i pomiar osobowości
*Dewiacja, patologia i szaleństwo
*Terapia jako sposób modyfikacji zachowania
*Społeczne podstawy zachowania
*Degeneracja form życia społecznego
*Marzenie o przyszłości

[uwaga! istnieją różne wydania tej...

wicher_Lab | 2012-03-08

Ponoć akademicka pozycja, ale zarazem dla wszystkich, bo napisana przystępnie. Zimbardo wraz z kilkoma innymi fachowcami od mniemań (psychologami), stworzył naprawdę rzetelne kompedium hipotez (no bo nie wiedzy przecież) na temat psychiki ludzkiej. Mnie osobiście zaskoczyła rzetelność autorów, którzy konsekwentnie traktują wykładany materiał nie jako wiedzę ścisłą, pewną, ale domysły poparte statystycznymi wynikami. Czyli nie mądrują się i nie redukują człowieka do poziomu przedmiotu poznanego, rozpracowanego, wręcz przeciwnie, nakręca ich ludzka niepoznawalność. Dzielą się pasją poznawczą, a poznawanie z założenia jest drogą bez końca.
Książka omawia chyba wszystkie istotne życiowo problemy psychologiczne. Oczywiście nacisk jest położony na relację jednostki ze społeczeństwem, a nie człowieka samego w sobie i dla siebie. To lektura "ku poprawie życia wśród ludzi".
Kto nie lubi psychologii jako nauki (jak ja), a chce wiedzieć czego nie lubi, to polecam "Psychologię i życie". Już...

Emilia | 2014-03-18
Przeczytana: 2006 rok

Najlepszy podręcznik wprowadzający w problematykę współczesnej psychologii!
Prezentuje wiedzę z całego zakresu psychologii – od biologicznych podstaw zachowania przez analizę motywacji i inteligencji po zagadnienia psychologii społecznej. Jest znany na całym świecie – przetłumaczony na 10 języków, w tym chiński, japoński, rosyjski, hiszpański, niemiecki. Bogato ilustrowany, w ciekawej szacie edytorskiej, udoskonalony i unowocześniony pozostaje wzorem podręcznika akademickiego: wszechstronnego, ciekawego i przystępnego.

Nowe, zmienione wydanie książki powstało we współpracy Philipa G. Zimbardo z młodszym kolegą Richardem J. Gerrigiem.
Niezwykle szybki rozwój badań i teorii w ramach dziedziny skłonił autorów do wprowadzenia w nowym wydaniu, wielu zmian i uzupełnień. Omówione zostały najnowsze badania dotyczące uprzedzeń, kodowania i wydobywania informacji z pamięci, powiązań między inteligencją emocjonalną a dobrym samopoczuciem, percepcji zdarzeń emocjonalnych, odrzucenia i...

Krzysztof | 2014-03-28
Przeczytana: 26 marca 2014

Genialna książka!

Szukałem książki, od której warto zacząć pogłębianie mojej wiedzy na temat psychologii ogólnie. Recenzje wskazywały na tą pozycję. Rzeczywiście nie zawiodłem się.

Po lekturze trudno mi sobie wyobrazić lepsze wprowadzenie w świat psychologii.

Absolutny "mast have" albo raczej "must read" dla wszystkich fanów psychologii. Pozwala zagłębić się w arkana tej nauki i poznać jej podstawowe dziedziny. Polecam! Mimo że jest to podręcznik, jest pisana w stylu "amerykańskim" czyli bardzo nienaukowo jeżeli by oceniać to z perspektywy podręczników polskich ;)

Agata | 2010-12-31
Na półkach: Mam, Przeczytane

Bardzo lubię badania Zimbardo, a ta książka traktuje o wszystkim co najważniejsze w psychologii.

Grzegorz | 2011-03-01
Na półkach: Psychologia, Przeczytane
Przeczytana: 26 sierpnia 2001

Dobra książka. Szczegółowo omawia człowieka, jako osobę. Trudna, ale warto przez nią przebrnąć.

Emilia | 2014-03-18
Przeczytana: 2002 rok

* Kim jesteśmy - dziećmi natury czy dziećmi środowiska społecznego?
* Czym jest choroba psychiczna?
* Jak można zmodyfikować zachowanie człowieka?
* Dlaczego tak łatwo stajemy się marionetkami w cudzych rękach?
* Jakie prawa rządzą życiem społecznym, a jakie powinny nim rządzić?

lotosu_kwiat | 2013-06-12
Przeczytana: luty 2013

Przeczytana w ramach studiów - nie od deski do deski, bardziej w formie zagłebienia się w niektóre zagadnienia obejmujące zakres programowy. Rewelacyjna ksiązka stanowiąca wstęp do psychologii dla osób z innych kirunków. Pozwala zrozumieć poszczególne zagadnienia za pomocą jżeyka prostego i zrozumiałego a zarazem niepozbawionego terminologi naukowej, popartego licznymi przykładami. Pokaźnych rozmiaró ,,perełka". :)

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Arthur Conan Doyle
    156. rocznica
    urodzin
    Być może nie świecisz jak słońce, ale potrafisz wyprowadzić z mroku. Niektórzy ludzie, sami pozbawieni geniuszu, posiadają niezwykłą moc budzenia go w innych. Chcę powiedzieć, drogi przyjacielu, że jestem ci bardzo zobowiązany.
  • John Flanagan
    71. rocznica
    urodzin
    Muszę to sobie zapamiętać, na wypadek, gdyby kiedyś zaczęło mnie to obchodzić.
  • Andy Andrews
    56. rocznica
    urodzin
    Możesz robić co chcesz, możesz dokonać wszystkiego, czego pragniesz. Nigdy nie brakuje Ci pieniędzy, a czas nie jest Twoim wrogiem. Jeśli naprawdę chcesz dokonać w życiu czegoś wielkiego, może ci brakować jedynie pomysłu. Czas i pieniądze to tylko kwestia odpowiedniej perspektywy.
  • Mikołaj Chylak
    40. rocznica
  • Gérard de Nerval
    207. rocznica
    urodzin
    Przede mną wisiał na ścianie zegar wiejski, a na zegarze – ptak, który zaczął mówić jak osoba żywa. Pomyślałem, ,że dusza mojego przodka mieszka w tym ptaku; lecz nie więcej zdziwiła mnie jego mowa i sposób wypowiadania się, jak to, żem się widział przeniesiony o jeden wiek wstecz. Ptak mówił mi o o... pokaż więcej
  • Michał Markowski
    59. rocznica
  • Victor Hugo
    130. rocznica
    śmierci
    - Nicponiu! Skradłeś mojej żonie całusa! - Ja? Niech mnie pan zrewiduje!
  • Krzysztof Boruń
    15. rocznica