Lubimyczytać.pl to:

psychologia
typ
papier
Kamulka84
7.4 (303 ocen i 25 opinii)

Opis książki

Ta książka to wzór doskonałej popularyzacji wiedzy psychologicznej. W sposób obiektywny, przystępny i wyczerpujący przedstawia główne dziedziny psychologii i pokazuje ich praktyczne zastosowania. Łączy najnowsze osiągnięcia tej dziedziny wiedzy z jej klasycznym dorobkiem. Publikacja przeznaczona jest dla osób studiujących psychologię, ale polecamy ją również wszystkim, którzy chcieliby wiedzieć,...

Publikacja przeznaczona jest dla osób studiujących psychologię, ale polecamy ją również wszystkim, którzy chcieliby wiedzieć, dlaczego w określonych sytuacjach człowiek działa tak, a nie inaczej; jaki wpływ mają na to jego cechy biologiczne, a jaki – szeroko rozumiane otoczenie.

* Kim jesteśmy - dziećmi natury czy dziećmi środowiska społecznego?
* Czym jest choroba psychiczna?
* Jak można zmodyfikować zachowanie człowieka?
* Dlaczego tak łatwo stajemy się marionetkami w cudzych rękach?
* Jakie prawa rządzą życiem społecznym, a jakie powinny nim rządzić?

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Kornelia | 2011-08-30
Przeczytana: 09 marca 2013

Najlepsza książka skupiająca się na sprawach codziennych, a nie czystej teorii psychologii, o społecznych aspektach funkcjonowania ludzi czyli o tym, co najbardziej mnie interesuje. Porusza niemal wszystkie istotne tematy związane z zachowaniem człowieka. Warto przytoczyć tytuły poszczególnych rozdziałów, które mam nadzieję zachęcą potencjalnych czytelników, nawet jeśli nie przebrną od razu przez całą lekturę, na pewno znajdą coś dla siebie:

*Wyjaśnienie tajemnic zachowania ludzi
*Fizjologiczne podstawy zachowania
*Zachowanie przystosowawcze: warunkowanie i uczenie się
*Język, komunikowanie się i pamieć
*Myślenie, rozumowanie i twórczość
*Spostrzeganie
*Zmienione stany świadomości
*Motywacja i seks w życiu człowieka
*Emocje i kontrola poznawcza
*Teoria i pomiar osobowości
*Dewiacja, patologia i szaleństwo
*Terapia jako sposób modyfikacji zachowania
*Społeczne podstawy zachowania
*Degeneracja form życia społecznego
*Marzenie o przyszłości

[uwaga! istnieją różne wydania tej książki, ró...

zabielka | 2013-12-12
Na półkach: 2013, Przeczytane

Polecam serdecznie, kilkakrotnie już ją przeczytałam, Zaczęło się na studiach, ale wracam do niej niejednokrotnie, Polecam czytać "fragmentami". Daje to czas do przemyśleń,,,, :)

wicher_Lab | 2012-03-08

Ponoć akademicka pozycja, ale zarazem dla wszystkich, bo napisana przystępnie. Zimbardo wraz z kilkoma innymi fachowcami od mniemań (psychologami), stworzył naprawdę rzetelne kompedium hipotez (no bo nie wiedzy przecież) na temat psychiki ludzkiej. Mnie osobiście zaskoczyła rzetelność autorów, którzy konsekwentnie traktują wykładany materiał nie jako wiedzę ścisłą, pewną, ale domysły poparte statystycznymi wynikami. Czyli nie mądrują się i nie redukują człowieka do poziomu przedmiotu poznanego, rozpracowanego, wręcz przeciwnie, nakręca ich ludzka niepoznawalność. Dzielą się pasją poznawczą, a poznawanie z założenia jest drogą bez końca.
Książka omawia chyba wszystkie istotne życiowo problemy psychologiczne. Oczywiście nacisk jest położony na relację jednostki ze społeczeństwem, a nie człowieka samego w sobie i dla siebie. To lektura "ku poprawie życia wśród ludzi".
Kto nie lubi psychologii jako nauki (jak ja), a chce wiedzieć czego nie lubi, to polecam "Psychologię i życie". Już mniej...

Grzegorz | 2011-03-01
Na półkach: Psychologia, Przeczytane
Przeczytana: 26 sierpnia 2001

Dobra książka. Szczegółowo omawia człowieka, jako osobę. Trudna, ale warto przez nią przebrnąć.

lotosu_kwiat | 2013-06-12
Przeczytana: luty 2013

Przeczytana w ramach studiów - nie od deski do deski, bardziej w formie zagłebienia się w niektóre zagadnienia obejmujące zakres programowy. Rewelacyjna ksiązka stanowiąca wstęp do psychologii dla osób z innych kirunków. Pozwala zrozumieć poszczególne zagadnienia za pomocą jżeyka prostego i zrozumiałego a zarazem niepozbawionego terminologi naukowej, popartego licznymi przykładami. Pokaźnych rozmiaró ,,perełka". :)

Absolutny "mast have" albo raczej "must read" dla wszystkich fanów psychologii. Pozwala zagłębić się w arkana tej nauki i poznać jej podstawowe dziedziny. Polecam! Mimo że jest to podręcznik, jest pisana w stylu "amerykańskim" czyli bardzo nienaukowo jeżeli by oceniać to z perspektywy podręczników polskich ;)

szachinista | 2014-03-28
Przeczytana: 26 marca 2014

Genialna książka!

Szukałem książki, od której warto zacząć pogłębianie mojej wiedzy na temat psychologii ogólnie. Recenzje wskazywały na tą pozycję. Rzeczywiście nie zawiodłem się.

Po lekturze trudno mi sobie wyobrazić lepsze wprowadzenie w świat psychologii.

Agata | 2010-12-31
Na półkach: Mam, Przeczytane

Bardzo lubię badania Zimbardo, a ta książka traktuje o wszystkim co najważniejsze w psychologii.

Emilia | 2014-03-18
Przeczytana: 2006 rok

Najlepszy podręcznik wprowadzający w problematykę współczesnej psychologii!
Prezentuje wiedzę z całego zakresu psychologii – od biologicznych podstaw zachowania przez analizę motywacji i inteligencji po zagadnienia psychologii społecznej. Jest znany na całym świecie – przetłumaczony na 10 języków, w tym chiński, japoński, rosyjski, hiszpański, niemiecki. Bogato ilustrowany, w ciekawej szacie edytorskiej, udoskonalony i unowocześniony pozostaje wzorem podręcznika akademickiego: wszechstronnego, ciekawego i przystępnego.

Nowe, zmienione wydanie książki powstało we współpracy Philipa G. Zimbardo z młodszym kolegą Richardem J. Gerrigiem.
Niezwykle szybki rozwój badań i teorii w ramach dziedziny skłonił autorów do wprowadzenia w nowym wydaniu, wielu zmian i uzupełnień. Omówione zostały najnowsze badania dotyczące uprzedzeń, kodowania i wydobywania informacji z pamięci, powiązań między inteligencją emocjonalną a dobrym samopoczuciem, percepcji zdarzeń emocjonalnych, odrzucenia i przemocy or...

Emilia | 2014-03-18
Przeczytana: 2002 rok

* Kim jesteśmy - dziećmi natury czy dziećmi środowiska społecznego?
* Czym jest choroba psychiczna?
* Jak można zmodyfikować zachowanie człowieka?
* Dlaczego tak łatwo stajemy się marionetkami w cudzych rękach?
* Jakie prawa rządzą życiem społecznym, a jakie powinny nim rządzić?

Załóż konto za darmo!

71. rocznica
  • Wiktor Suworow
    67. rocznica
    urodzin
    Dobry, to człowiek, który nie ukrywa siedzącego w nim zwierzęcia. a taki co usiłuje udawać dobrego, jest wręcz niebezpieczny. Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu, ale nigdy nie zabija milionów. Miliony mordują ci, którzy mają się za samą dobroć.
  • Mary Hoffman
    69. rocznica
  • Arto Paasilinna
    72. rocznica
    Umrzeć zawsze się zdąży.
  • Simon Beckett
    46. rocznica
    urodzin
    Nie ma drugich szans, są tylko inne. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, życie zawsze będzie inne niż wtedy, gdybyś podjął inną.
  • Elina Hirvonen
    39. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie umiałam jej sobie wyobrazić. Miłości, która jest tak niepodważalna, że mogę być zapłakana i rozbita, a mimo to pewna, że ktoś będzie mnie trzymał i chciał, bym następnego dnia obudziła się przy nim.
  • Hanna Januszewska
    109. rocznica
  • Merete Lien
    62. rocznica
  • Peter S. Beagle
    75. rocznica
    urodzin
    Ten wybierać drogę musi, komu wszelki szlak odcięło. Utracone wiecznie kusi, co minęło to minęło.
  • Julie Powell
    41. rocznica
    urodzin
    Julia nauczyła mnie, jak znaleźć własną drogę. Nie jest tak, jak sądziłam. Sądziłam, że chodzi o... nie wiem, o pewność siebie, silną wolę albo szczęśćie. To też warto mieć, bez wątpienia, ale jest coś innego, coś, z czego biorą się wspomniane wyżej rzeczy. To radość.
  • Adolf Hitler
    125. rocznica
    urodzin
    Walczyć mogę tylko o coś, co miłuję, miłuję tylko to, co szanuję, szanuję tylko to, co rozumiem.
  • Jan Dobraczyński
    104. rocznica
  • Bram Stoker
    102. rocznica
    śmierci
    Kocham szarość, mrok i ciemność nocy, lubię być sam, a za najodpowiedniejsze towarzystwo uznaję własne myśli.

Znajdź nas na Facebooku