Przypadek i inne teksty

Wydawnictwo: Znak
83-7006-702-6
Schneekonigin

Opracowany przez Hannę Krall tom nowel Krzysztofa Kieślowskiego, będących zawsze dla tego reżysera punktem wyjścia do prac nad scenariuszami filmów. Dzięki trwałej, zainicjowanej niemal od początku filmowej drogi Kieślowskiego współpracy ze świetną pisarką, teksty te w lekturze w niczym nie ustępują wersjom filmowym, przeciwnie - pozwalają przypomnieć sobie i głębiej przemyśleć przesłania...

Dzięki trwałej, zainicjowanej niemal od początku filmowej drogi Kieślowskiego współpracy ze świetną pisarką, teksty te w lekturze w niczym nie ustępują wersjom filmowym, przeciwnie - pozwalają przypomnieć sobie i głębiej przemyśleć przesłania kolejnych filmów wybitnego twórcy.

W tym tomie znalazły się wczesne, cenione zarówno przez widzów, jak i krytykę obrazy: Personel, Spokój, Amator i Przypadek. Książkę zdobią fotografie reżysera i bohaterów jego filmów.
Opracowanie: Hanna Krall.
Posłowie: Tadeusz Sobolewski.