Odrodzenie

Tłumaczenie: Ewa Krasińska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteczka Interesującej Prozy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Regeneration
83-7180-208-0
Odrodzenie
Agnieszka

W 1917 roku znany poeta, Siegfried Sassoon, pisze z frontu list otwarty do Izby Gmin, w którym podważa motywy, jakimi kieruje się rząd kontynuując działania wojenne i stanowczo odmawia dalszego udziału w walce. Wkrótce potem zostaje skierowany do szpitala psychiatrycznego, gdzie trafia pod skrzydła wybitnego neurologa, W. H. R. Rivesa. Na ich konfrontacji oraz na kolejach losu kilku pacjentów szpitala zasadza się akcja Odrodzenia, będącego z jednej strony znakomitym studium patriotyzmu, z drugiej zaś - wielkiej urody powieścią o przyjaźni i miłości.

tytuswalus | 2016-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2016