Duże zwierzę

Wydawnictwo: Znak
83-7006-966-5
Bacha85

Miał to być pierwszy film fabularny Krzysztofa Kieślowskiego. Niestety wskutek interwencji ówczesnych władz nie mógł zostać zrealizowany. Napisany w 1973 roku scenariusz został odnaleziony przez Janusza Morgensterna dopiero w 1998 roku w Wiesbaden. Opowiadający o nietolerancji, utrzymany w konwencji przypowieści film byłby ważnym ogniwem w artystycznym dorobku autora Trzech kolorów. W książce...

W książce znajduje się scenariusz Kieślowskiego i zabawne, czasem liryczne komentarze reżysera filmu i odtwórcy głównej roli Jerzego Stuhra, oddające atmosferę pracy na planie Dużego zwierzęcia. Wydanie wzbogacają fotosy, na których widać jak ważną dla filmu kreację stworzył wielbłąd Rubio.

źródło opisu: Znak,2000

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Mateusz | 2015-07-26
Na półkach: Przeczytane, Mam
arbuzowysezon | 2013-09-12
Kata | 2012-10-29
Na półkach: Przeczytane, 2012 r.
Przeczytana: 29 października 2012
Monika | 2012-10-10