Bagno

2001-01-01
8372009562
Dorota Duszyńska
Bagno Niccolo Ammaniti

Niesamowite opowiadania. Mało który pisarz może poszczycić się taka wyobraźnią.

Niesamowite opowiadania. Mało który pisarz może poszczycić się taka wyobraźnią.

Ze wszystkich opowiadań może 2 mnie naprawdę zainteresowały. Troszkę szkoda czasu...

O Boże, jak ja kocham Ammanitiego. Gdyby był reżyserem, pewnie kręciłby takie filmy jak Quentin Tarantino - jazda bez trzymanki, wartka akcja i pełno freaków. Ktoś mógłby powiedzieć, że Ammaniti jest wulgarny, że to, co i jak pisze, jest niesmaczne i nieprzyzwoite. Zgoda. Ale czy ktoś z Was zna drugiego takiego pisarza, który z równie pięknym i plugawym wdziękiem umie puścić czytelnikowi kakaowe oczko?

Opowiadanie opowiadaniu nierówne. Od części nie można się oderwać, przez inne nie mogłam przebrnąć. Polecam szczególnie "Ostatni Sylwester ludzkości"

Z calego zbioru opowiadan, naprawde spodobaly mi sie moze ze 3, przez reszte przebrnalem, moze nieokaleczony ale bez rewelacji.

Zbiór opowiadań, które zaskakują zakończeniem. Chwilami bardzo trudno oderwać się od lektury.

Polecam, jak każdą książkę Ammanitiego, którą przeczytałam!

Polecam, jak każdą książkę Ammanitiego, którą przeczytałam!

Moja pierwsza książka Ammanitiego. W oryginale. Potem były 3 kolejne i chcę więcej! :)

Przeczytana po raz trzeci może już tak nie wymiękam jak kiedyś, jednak odpowiada mi bardzo humor i narracja autora.

W ogóle nie wpisała się w mój gust. Nie lubię takiej narracji i prowadzenia historii.
Dostałam przypadkiem i rozczarowałam się treścią.

Dostałam przypadkiem i rozczarowałam się treścią.

• Literatura włoska
  • Italia