Bagno

Fango
8372009562
Bagno, Niccolo, Ammaniti
koralowadama

Jak zabawiają się w sobotni wieczór zwyczajni na co dzień chłopcy? Jakie sny lęgną się w głowie pilnej studentki z dobrego domu? Jaka jest skuteczna droga ku uniwersyteckiej karierze? Jakie pułapki czyhają na dobrze zapowiadającego się młodego mafioso? Pięć krótkich opowiadań, w których autor , zaskakuje czytelnika mieszanką różnorodnych gatunków, od komedii po krwawy horror.

anticool | 2014-08-17

O Boże, jak ja kocham Ammanitiego. Gdyby był reżyserem, pewnie kręciłby takie filmy jak Quentin Tarantino - jazda bez trzymanki, wartka akcja i pełno freaków. Ktoś mógłby powiedzieć, że Ammaniti jest wulgarny, że to, co i jak pisze, jest niesmaczne i nieprzyzwoite. Zgoda. Ale czy ktoś z Was zna drugiego takiego pisarza, który z równie pięknym i plugawym wdziękiem umie puścić czytelnikowi kakaowe oczko?

mondaj | 2011-08-21

Z calego zbioru opowiadan, naprawde spodobaly mi sie moze ze 3, przez reszte przebrnalem, moze nieokaleczony ale bez rewelacji.

Alicja | 2010-12-02
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: styczeń 2008

ciekawe opowiadania

| 2011-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2011

ciekawe opowiadaniam, niestety troche nierowne ale warto siegnac - zwlaszcza ze ksiazeczka cieniutka w sam raz na jeden wieczor

Mika | 2012-08-23
Przeczytana: lipiec 2012

Zbiór opowiadań, które zaskakują zakończeniem. Chwilami bardzo trudno oderwać się od lektury.

Witma | 2012-11-17
Przeczytana: październik 2012

Polecam, jak każdą książkę Ammanitiego, którą przeczytałam!

Katarzyna | 2011-03-28
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Pięknie zakręcone. Polecam

tattwa | 2013-07-26
Przeczytana: 23 lipca 2013

Opowiadanie opowiadaniu nierówne. Od części nie można się oderwać, przez inne nie mogłam przebrnąć. Polecam szczególnie "Ostatni Sylwester ludzkości"

Katarzyna Śmigowska | 2013-11-27
Przeczytana: 2003 rok

Moja pierwsza książka Ammanitiego. W oryginale. Potem były 3 kolejne i chcę więcej! :)

majkabally | 2015-01-01
Przeczytana: 10 sierpnia 2014

Ze wszystkich opowiadań może 2 mnie naprawdę zainteresowały. Troszkę szkoda czasu...