Pociąg do opowiastek

Fourmis
8385199071
opowiadania francuskie
Rain

Wybór opowiadań Borisa Viana zaczerpnięty z: Les Fourmis, Le Loup-Garou i numeru specjalnego czasopisma "Obliques" (1976, nr 8-9)

Abee | 2015-09-29
Przeczytana: 26 grudnia 1996

Zakręcone, smakowite i krótkie. Absolutnie odleciane opowiadania, które mogą zadziwić siłą wyobraźni. Trudne do opowiedzenia. Ale wrażenia - nie do zapomnienia.

Krzysiek | 2014-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2014

Absolutnie genialna. Warto czytać wolniej aby móc docenić surrealizm i fantastyczną zabawę słowem i sytuacją.

asia | 2014-06-28
Na półkach: Bookcrossing, Przeczytane, 2014

Świetna. Przewrotna. Raczej nie dla każdego, ale wielbiciele nieoczywistych historii będą zachwyceni.

Sylwia Zimowska | 2015-11-11
Przeczytana: 06 listopada 2015

Vian nie sprawdza się w krótkiej formie - przynajmniej dla mnie. Z tylu opowiadań tylko pierwsze ("Wilkołak") przypadło mi do gustu, reszta to sama forma, bez treści, do tego z pointą, która jest płaska i nudna.

-kropka | 2013-03-06
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 03 marca 2013

...cudownie surrealna garść dosłownie opowiadań, na pograniczu Viana i Topora, do pochłonięcia w jeden wieczór, w dobrym przekładzie (czytałam w tłum. Marka Puszczewicza). No, po prostu - bajka!! Wszystkim bardzo polecam!!

wojnar | 2011-12-24

tomek