Dziewczyna z ganku

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
opowiadania, Mazury
malineczka74

"Dziewczyna z ganku" Kazimierza Orłosia to zbiór mistrzowskiej prozy realistycznej - kilku historii opowiadających o losach mieszkańców Mazur. "… zarówno w Dziewczynie z ganku, jak w Dolinie Jerzyków poruszam temat fascynacji drugą osobą, związku z góry skazanego na klęskę. Jednym słowem, cały tom dotyczy tych spraw: związków kobiety i mężczyzny – związków uczuciowych, fizycznych, mijania się...

"… zarówno w Dziewczynie z ganku, jak w Dolinie Jerzyków poruszam temat fascynacji drugą osobą, związku z góry skazanego na klęskę. Jednym słowem, cały tom dotyczy tych spraw: związków kobiety i mężczyzny – związków uczuciowych, fizycznych, mijania się w życiu, porozumienia i braku porozumienia, wszelkich złudzeń, etc."
Kazimierz Orłoś

Ewusia221 | 2015-05-18
Przeczytana: 16 maja 2015

Inaczej czyta się taką książkę przed emeryturą. Pięknie opisane niełatwe życie kobiety,przemijanie, tęsknota. Wydawać się może że nieślubne dziecko, wojna, czekanie na powrót syna z gułagu, życie z synową z innej części Polski, starość. Wszystko pięknie poetycko opisane. A do tego zapachy i dzwięki przyrody. Z jednej strony żałuję , że tak pożno odkryłam tego autora, a z drugiej : może właśnie tak miało byc? Może "dorosłam" aby rozumieć głębiej.

rokita49 Boruta | 2014-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2014

Przeczytałem kolejny raz i mam nadzieję nie ostatni.Są książki,które przywołują z naszego życia dużo wspomnień.To jest taka książka dla mnie.Co ważne,są to piękne i dobre wspomnienia...

Banita76 | 2017-04-18
Przeczytana: 17 kwietnia 2017

Dobra literatura. Opowiadania niby zwyczajne, z Warmii i Mazur, o losach ludzi, którzy żyją dawnym uczuciem, próbują uchwycić miłość, która objawia się i intensywnie, krótko, a potem znika i zostaje wyczekiwanie. Historie proste, a jednak emocjonujące.

Trithemius | 2017-07-02
Edd | 2015-07-05