literatura faktu, reportaż
historyczna

Rozmowy-reportaże o dobrych uczuciach jak poradzić sobie z tragicznymi zdarzeniami, które spotykają nas w życiu m.in. Jan Nowak Jeziorański, Ewa Łętowska, Michał Głowiński, Wanda Wiłkomirska Na niezwykłe, szczere do bólu zwierzenia, autorka namówiła m.in,. Jana Nowaka Jeziorańskiego, Ewę Łętowską, Wandę Wiłkomirską, Michała Głowińskiego, Edmunda Wnuka-Lipińskiego, Jana Strelaua i biskupa Bronisława Dembowskiego. Opowiadają o osobistych, często tragicznych przejściach i o tym jak sobie z nimi poradzili

źródło opisu: www.merlin.pl

Wojciech Gołębiewski | 2015-05-02
Przeczytana: 02 maja 2015

Dopiero dzisiaj dowiedziałem się, że Torańska /1944-2013/ zmarła, młodsza ode mnie o rok, a już dwa lata temu zmarła. Raz, że szkoda, a dwa, że mnie przypomina o nieuchronnym końcu.
"Są" - to zbiór 14 rozmów Torańskiej z przeróżnymi znanymi ludżmi, przeprowadzonych w latach 2000-2007. Czas weryfikuje zainteresowanie poszczególnymi osobami, i tak dzisiaj tj w 2015 roku, szczególne zaciekawienie wzbudza rozmowa z Komorowskim, a dalej z Głowińskim i Dembowskim.

Zacznijmy więc od obecnego Prezydenta. Z rozmowy przeprowadzonej w 2006 roku, dowiadujemy się, że Bronkowi urodzonemu w 1952 roku w Obornikach Ślaskich: /str,214/
"...zawsze wbijano.. ..do głowy, że kresowy patriotyzm, przejawiający się.. ..w brawurowych akcjach i fantazji, jest najwyższej próby"
Z tej rodzinnej indoktrynacji wynikły wypowiedzi nurtu, nazwijmy to, "kresowego" sprzecznego z racjonalnym, ...

Witold Lisek | 2010-12-24

Wychwaliła.(wprawdzie wiadomo,ale.....)
Obrzydlistwo!

anulla | 2010-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2010

To pierwsza z książek Torańskiej, którą czytam, choć znam ją z wywiadów w GW.

Cóż rzecz, to jest to, co należy, myślę, podziwiać - proste, ale jakże skuteczne pytania, empatia, TO COŚ, co powoduje, że bohaterowie otwierają się... Oczywiście, są rozmówcy łatwi i rozmówcy trudni, jak zawsze. Są ciekawi i są nudni. Ale nie mniej ukazują nam wycinek swojego świata, mniej lub bardziej interesującego.

Wiem już, że sięgnę po kolejne jej książki.

milogro | 2015-06-30

Torańska jest magiczna! Ma w sobie coś, co sprawia, że ludzie mówią jej o sprawach z samych trzewi niemal...

Magdalenna | 2013-02-26

Znakomita! Wnosi dużo ciepła, mądrości, wiary w ludzi.

Tatiana | 2016-02-23

mistrzyni rozmów