Szatański wirus

Seria: Z Kciukiem
Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
The Satan Bug
piotrex

Z okładki: Pierwsza wiadomość przyszła prawie równocześnie do Reutera i AP i była bardzo krótka. Kwiecistość stylu nie pozostawiała żadnych wątpliwości: „Mury siedliska antychrysta wciąż stoją. Zlekceważono moje rozkazy. Na was spoczywa odpowiedzialność. Jedną fiolkę z wirusami przymocowałem do prostego urządzenia wybuchowego, które zostanie zdetonowane dziś o godzinie 15,45 w Lower Hampton w...

Z okładki:
Pierwsza wiadomość przyszła prawie równocześnie do Reutera i AP i była bardzo krótka. Kwiecistość stylu nie pozostawiała żadnych wątpliwości: „Mury siedliska antychrysta wciąż stoją. Zlekceważono moje rozkazy. Na was spoczywa odpowiedzialność. Jedną fiolkę z wirusami przymocowałem do prostego urządzenia wybuchowego, które zostanie zdetonowane dziś o godzinie 15,45 w Lower Hampton w hrabstwie Norfolk. Kierunek wiatru WSW. Jeżeli dziś do północy nie zaczniecie burzyć Mordon, to jutro będę zmuszony rozbić następną fiolkę. W samym środku Londynu. Takiej rzezi jeszcze świat nie widział. Wybór należy do was.”

źródło opisu: Krajowa Agencja Wydawnicza, 1990

Bietka5 | 2017-12-04
Przeczytana: 15 czerwca 2017

Trochę schematów powieści sensacyjnej,odpowiednia dawka napięcia , sporo lejącej się krwi .Akcja da się przewidzieć.Autor ma w dorobku znacznie lepsze książki.

Arek Mazur | 2017-08-21
Na półkach: Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 21 sierpnia 2017

Po latach ponownie przeczytałem tę powieść, nadal dobra.

Paulina | 2017-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2017

Czy wirus zostanie wypuszczony? Czy ktoś zatrzyma szaleńca? Świetna opowieść. Polecam.

Historia z delikatnym polskim akcentem, która co najmniej dwa razy zmienia kierunek.

Roman Dłużniewski | 2016-12-29

MacLean w swoim stylu. Światu grozi zagłada, ale oczywiście jest ON. Niezniszczalny superman, który na wszystko znajdzie sposób. Można przeczytać w wolnej chwili, ale nie oczekujcie rewelacji.

Dariusz Latawiec | 2016-09-01
Przeczytana: 03 czerwca 2016

Nie moja bajka, powiesc po prosu naiwna. nie polecam

Nitager | 2016-03-16

Główny bohater doświadczony przez los. Tragedia w tajnym, rządowym ośrodku. Akcja, która dąży do katastrofy na niespotykaną dotąd skalę. Wszyscy wydają się czyści, a jednocześnie podejrzani. Nastrój osaczenia i wyścig z czasem. To wszystko znajdziesz w tej powieści.
Alistair MacLean miał pewien specyficzny talent - wspaniale wychodziły mu powieści, których narracja prowadzona jest w pierwszej osobie. Akcja, którą czytelnik widzi oczami głównego bohatera, to u tego akurat autora jest zawsze gwarancją dobrej rozrywki. Zwłaszcza, że owa akcja bynajmniej nie stoi w miejscu, tylko wciąż pędzi naprzód i to ruchem jednostajnie przyspieszonym. Kawal dobrej literatury sensacyjnej - rozrywka na naprawdę wysokim poziomie.

Anna | 2016-02-08

Od MacLeana oczekuję wciągającej, trzymającej w napięciu rozrywki- i to w tej książce dostałam. Kryminałów nie kocham ale te Macleana lubię.

agga | 2015-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2015

Ostatnio bardzo polubiłam książki o podobnej tematyce, więc chętnie sięgnęłam również po powieść Alistaira MacLeana pt. "Szatański wirus" i się nie zawiodłam.

Lekturę czyta się przyjemnie i bardzo szybko, akcja trzyma w napięciu. Styl powieści troszeczkę przypominał mi niektóre książki Agaty Christie, choć to za dużo powiedziane. Główny bohater, który skądinąd mnie irytował, przez cały czas prowadzi dochodzenie w sprawie kradzieży najbardziej niebezpiecznego wirusa, jaki widział świat. To, co mi przeszkadzało w tej książce, to zadziwiająca, wprost niemożliwa, inteligencja głównego bohatera. Wystarczył jeden szczegół, a on już wszystko wiedział. Mało tego! Kiedy tłumaczył swoje postępowanie innym policjantom (rozumiejącym tyle, co ja - czyli nic), musiałam czasami wracać do tego po kilka razy, żeby zrozumieć, o co mu chodzi. Nawet nie próbowałam dociekać, jak do tego doszedł. Rozumiem, że bohaterowie tego typu lektur zwykle mają takie nadprzyrodzone zdolności, ponieważ inaczej...

Nutilka | 2015-06-15
Przeczytana: 15 czerwca 2015

Jak ktoś się mocno skupi to może bardziej ją doceni. Dla mnie tylko momentami była ciekawa.Detektyw z kazdej niesamowitej sytuacji wychodzi cało.Mało wiarygodne.