Orzeł wylądował

Tłumaczenie: Jerzy Żebrowski
Cykl: Liam Devlin (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
The Eagle Has Landed
Sir_Ace

Inne wydania

Jedna z najbardziej znanych powieści sensacyjno-wojennych. Pewnej listopadowej nocy kilku najważniejszych urzędników III Rzeszy otrzymuje komunikat "Orzeł Wylądował". Oznacza to powodzenie pierwszej fazy planu, który ma doprowadzić do uprowadzenia samego Winstona Churchilla.

Grażyna | 2014-12-28
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki

Opus Magnum Jacka Higginsa!

Pablos | 2010-07-08

Bezsprzecznie najlepsza książka autora, nie spotkałem jeszcze człowieka, który po zetknięciu z nią potrafiłby się oderwać od lektury.

Modżajto | 2014-01-23
Przeczytana: 23 czerwca 2012

Świetna książka! Ważne osobistości III Rzeszy chcą przeprowadzić zuchwały atak na Winstona Churchilla czy im się to uda? Zakończenie zaskakujące! Opisy Europy w trakcie II Wojny Światowej świetne. Historia zawarta w powieści Jacka Higgins jak najbardziej możliwa. Mnie osobiście urzekł motyw miłosny pewnego Irlandczyka z IRA i młodej, bardzo młodej Brytyjki.
Czyta się wyśmienicie. Pochłania się każdą następną stronę z rosnącym podnieceniem i niepewnością co się zaraz wydarzy. Pamiętam, że niejednokrotnie zastawał mnie świt za oknem przy czytaniu tej książki. Według mnie arcydzieło.

Roman Dłużniewski | 2016-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2016

Zarówno ta pozycja jak i 'Orzeł odleciał' to warte polecenia książki.Choć akcja wydaje się nieprawdopodobna to nie takie historie działy się w rzeczywistości. Lubiłem czytać Higginsa.

Karo | 2014-08-25

Obowiązkowa pozycja dla tych, którzy dopiero co zaczynają przygodę z Jackiem Higginsem! :) Polecam. Można w niej znaleźć wszystko, za co "pokochałam" samego pisarza. A więc wątek osadzony w czasie drugiej wojny światowej, wartką akcję, niemożliwą wydawałoby się misję do wypełnienia, bohaterów wojennych. Dodatkową zaletą jest również obecność postaci z bujną przeszłością terrorystyczną, która napędza fabułę. Chwyt ten autor często powiela w swojej twórczości :) Uważam, że jest to jego najlepsza książka, no może na równi z " Lotem Orłów", który równie silnie utkwił mi w pamięci ;)

KrzysWR-wawa | 2013-12-04
Przeczytana: 2013 rok

Orzeł odleciał i Orzeł wylądował to dwie jedne z najlepszych powieści Higginsa. Warto przeczytać. Pomysł przedni, narracja dobra, akcja gęsta i fajnie prowadzona.
Niemieccy spadochroniarze w Anglii i ich dowódca, i cele sabotażowe. Gdy czyta się tę powieść to można niemal uwierzyć, że coś takiego mogło mieć miejsce.

Piotrek | 2013-12-13

Najlepsza bez wątpienia książka fabularna na temat drugiej wojny światowej, porostu fenomenalna (film ponoć niewiele gorszy), ale ostrzegam wciąga! powala na kolana i długo trzyma w tej niewygodnej pozycji :)

jw23 | 2012-02-26
Przeczytana: listopad 1998

Świetna, pozycja obowiązkowa. Ciekawa, szybka fabuła, polecam

Dawid Kata | 2014-02-02

Książka jest wciągająca dla tych którzy lubią Higginsa i jego styl.Osobiście polecam gdyż akcja w powieści jest ciekawa i wielo wątkowa.