Orzeł wylądował

Tłumaczenie: Jerzy Żebrowski
Cykl: Liam Devlin (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
The Eagle Has Landed
Sir_Ace

Inne wydania

Jedna z najbardziej znanych powieści sensacyjno-wojennych. Pewnej listopadowej nocy kilku najważniejszych urzędników III Rzeszy otrzymuje komunikat "Orzeł Wylądował". Oznacza to powodzenie pierwszej fazy planu, który ma doprowadzić do uprowadzenia samego Winstona Churchilla.

Opus Magnum Jacka Higginsa!

Grażyna | 2014-12-28
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki

Roman Dłużniewski | 2016-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2016

Zarówno ta pozycja jak i 'Orzeł odleciał' to warte polecenia książki.Choć akcja wydaje się nieprawdopodobna to nie takie historie działy się w rzeczywistości. Lubiłem czytać Higginsa.

Pablos | 2010-07-08

Bezsprzecznie najlepsza książka autora, nie spotkałem jeszcze człowieka, który po zetknięciu z nią potrafiłby się oderwać od lektury.

Modżajto | 2014-01-23
Przeczytana: 23 czerwca 2012

Świetna książka! Ważne osobistości III Rzeszy chcą przeprowadzić zuchwały atak na Winstona Churchilla czy im się to uda? Zakończenie zaskakujące! Opisy Europy w trakcie II Wojny Światowej świetne. Historia zawarta w powieści Jacka Higgins jak najbardziej możliwa. Mnie osobiście urzekł motyw miłosny pewnego Irlandczyka z IRA i młodej, bardzo młodej Brytyjki.
Czyta się wyśmienicie. Pochłania się każdą następną stronę z rosnącym podnieceniem i niepewnością co się zaraz wydarzy. Pamiętam, że niejednokrotnie zastawał mnie świt za oknem przy czytaniu tej książki. Według mnie arcydzieło.

The_5nake | 2017-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2017

Moje drugie spotkanie z panem Higginsem okazało się bardziej udane niż za pierwszym razem. 'Orzeł wylądował' to dobra książka.
Lektura zaczyna się od relacji samego pisarza, który opowiada krótką historię o tym jak trafił na trop tematu do swojej książki, a kończy się już ostateczną rozmową i podjęciem decyzji o napisaniu powieści.
Fabuła kręci się wokół super jednostki spadochroniarzy SS, którzy mają za zadanie porwanie Churchilla, a pomaga im w tym żołnierz IRA i Angielka, która nienawidzi Wielkiej Brytanii. To właśnie Liam Devlin, bo tak nazywa się nasz kolega z IRA jest główną postacią opowieści. Przygotowuje wszystko na przybycie spadochroniarzy niemieckich, robi rekonesans i zakochuje się w wiejskiej dziewczynie.
Pozostała część książki to misterne przygotowania do akcji, mnóstwo nazwisk i opis działań SS i Gestapo u schyłku wojny.
Pierwsze 100 stron to była dla mnie czysta przyjemność, jednak później opis samych przygotowań zaczął mnie trochę nudzić. Sam punkt kulminacyjny...

Karo | 2014-08-25

Obowiązkowa pozycja dla tych, którzy dopiero co zaczynają przygodę z Jackiem Higginsem! :) Polecam. Można w niej znaleźć wszystko, za co "pokochałam" samego pisarza. A więc wątek osadzony w czasie drugiej wojny światowej, wartką akcję, niemożliwą wydawałoby się misję do wypełnienia, bohaterów wojennych. Dodatkową zaletą jest również obecność postaci z bujną przeszłością terrorystyczną, która napędza fabułę. Chwyt ten autor często powiela w swojej twórczości :) Uważam, że jest to jego najlepsza książka, no może na równi z " Lotem Orłów", który równie silnie utkwił mi w pamięci ;)

KrzysWR-wawa | 2013-12-04
Przeczytana: 2013 rok

Orzeł odleciał i Orzeł wylądował to dwie jedne z najlepszych powieści Higginsa. Warto przeczytać. Pomysł przedni, narracja dobra, akcja gęsta i fajnie prowadzona.
Niemieccy spadochroniarze w Anglii i ich dowódca, i cele sabotażowe. Gdy czyta się tę powieść to można niemal uwierzyć, że coś takiego mogło mieć miejsce.

Piotrek | 2013-12-13

Najlepsza bez wątpienia książka fabularna na temat drugiej wojny światowej, porostu fenomenalna (film ponoć niewiele gorszy), ale ostrzegam wciąga! powala na kolana i długo trzyma w tej niewygodnej pozycji :)

jw23 | 2012-02-26
Przeczytana: listopad 1998

Świetna, pozycja obowiązkowa. Ciekawa, szybka fabuła, polecam