Szatański wirus

Okładka książki Szatański wirus
Alistair MacLean Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza Seria: Z Kciukiem kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Z Kciukiem
The Satan Bug
Krajowa Agencja Wydawnicza
1990-01-01
1990-01-01
Marek Cegieła
literatura współczesna literatura angielska XX wiek sensacja broń biologiczna

więcej Więcej

Nie jest to najlepsza pozycja wśród tytułów McLeana - ale jest to dobry, rzemieślniczy kawałek thrillera z zabójczym wirusem w roli głównej. Mistrz oczywiście trzyma nas w napięciu od pierwszej do ostatniej strony - dobra, ciekawa lektura.

Mało wiarygodna, mocno schematyczna. Po czasie robi się tak przewidywalna, że zaczyna wiać nudą. Dobra na plażę w wydaniu kieszonkowym, przynajmniej nie zajmuje dużo miejsca i nie jest ciężka.

Trochę schematów powieści sensacyjnej,odpowiednia dawka napięcia , sporo lejącej się krwi .Akcja da się przewidzieć.Autor ma w dorobku znacznie lepsze książki.

Po latach ponownie przeczytałem tę powieść, nadal dobra.

Na półkach: , , , , , , , , , ,

Historia z delikatnym polskim akcentem, która co najmniej dwa razy zmienia kierunek.

1937
1922

MacLean w swoim stylu. Światu grozi zagłada, ale oczywiście jest ON. Niezniszczalny superman, który na wszystko znajdzie sposób. Można przeczytać w wolnej chwili, ale nie oczekujcie rewelacji.

Nie moja bajka, powiesc po prosu naiwna. nie polecam

Główny bohater doświadczony przez los. Tragedia w tajnym, rządowym ośrodku. Akcja, która dąży do katastrofy na niespotykaną dotąd skalę. Wszyscy wydają się czyści, a jednocześnie podejrzani. Nastrój osaczenia i wyścig z czasem. To wszystko znajdziesz w tej powieści.
Alistair MacLean miał pewien specyficzny talent - wspaniale wychodziły mu powieści, których narracja...

Od MacLeana oczekuję wciągającej, trzymającej w napięciu rozrywki- i to w tej książce dostałam. Kryminałów nie kocham ale te Macleana lubię.

Ostatnio bardzo polubiłam książki o podobnej tematyce, więc chętnie sięgnęłam również po powieść Alistaira MacLeana pt. "Szatański wirus" i się nie zawiodłam.

Lekturę czyta się przyjemnie i bardzo szybko, akcja trzyma w napięciu. Styl powieści troszeczkę przypominał mi niektóre książki Agaty Christie, choć to za dużo powiedziane. Główny bohater, który skądinąd mnie...

• Sensacja
  • Alistair MacLean
  • Audiobook
  • Kryminał
  • Kryminały
  • Literatura brytyjska

Dodaj cytat z książki Szatański wirus